حذف و از بین بردن موهای زائد به وسیله الکترولیز

یکی از راه های از بین بردن موهای زائد بدن استفاده از تکنیکی به نام الکترولیز می باشد.از این تکنیک می توان در از بین بردن موهای زائد نواحی مختلف بدن مانند ابروها، صورت، شکم، ران، سینه و پاها استفاده نمود.برای آشنایی بیشتر با تکنیک الکترولیز خواندن این نوشته از سلامت وب را از دست ندهید.

الکترولیز چیست؟

الکترولیز یکی از تکنیک های حذف موهای زائد بدن و صورت  است که عموما بدون عارضه جانبی است و تنها ممکن است کمی پوست شما را پس از موزدایی دچار فرمزی نمایند.دستگاه های الکترولیز به وسیله انرژی شیمیایی یا گرمایی کار می کنند و با ورود پروب بسیار نازک دستگاه به فولیکول های مو ،موهای زائد از بین می رود. پزشک با استفاده از سوزن‌ های الکترولیز و برداشتن تک تک موها موهای زائد برای همیشه از بین می روند.

ماندگاری اثر الکترولیز

چه عواملی در افزایش رشد موهای زائد موثر است؟

  •  ارث 
  • افزایش سطوح هورمون‌ ها
  • مصرف برخی از داروها
  • استفاده از روش‌ های موزدایی موقت
  • ابتلا به بیماری‌ های خاص

تعداد جلسات مورد نیاز الکترولیز برای حذف موهای زائد

تعداد جلسات مورد نیاز الکترولیز برای حذف موهای زائد در افراد متفاوت است و به طور میانگین هفته ای یک بار انجام الکترولیز در جلسه ای به مدت زمان 25 دقیقه تا یک ساعت می تواند روشی دائمی برای حذف موهای زائد محسوب شود.

الکترولیز چیست؟

آیا الکترولیز روشی دردناک است؟

در بیشتر موارد استفاده از این تکنیک روشی فاقد درد می باشد که ممکن است کمی قرمزی در موضع درمان دیده شود.اگر شما از افرادی هستید که به کوچکترین درد حساسید می توانید از کرم بی حسی موضعی در منطقه مورد نطر قبل از انجام  این تکنیک استفاده کنید.

مقایسه الکترولیز با روش های دیگر حذف موهای زائد

الکترولیز یکی از تکنیک های دائمی حذف موهای زائد است

ولیکن روش های دیگر حذف موهای زائد عموما موقتی می باشند.

استفاده از کرم های موبر برای از بین بردن موهای زائد یک پروسه زمان‌ بر است.و وکس کردن موهای زائد پروسه ای پر هزینه و دردناک است که روش موقت دیگری برای حذف موهای زائد شناخته شده است.

علت رشدموهای زائد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *