امروز:05/07/2022
اسرار سلامتی دندان ها

راز سلامتی دندان های شما اینجاست

نقش دندان ها را در سلامتی بدن و زیبایی نمی توان انکار کرد .داشتن دندان های سالم و محکم جهت شروع فرآیند گوارش و جویدن و خرد کردن غذاهای مصرفی و لبخندی جذاب و دلنشن ضروری بوده و این امر مستلزم  مراقبت از دندان ها و رعایت بهداشت دهان و دندان و معاینات دوره ای توسط دندانپزشکتان می باشد .اگر می خواهید دندان های سالم و محکمی داشته باشید خواندن این نوشته را از دست ندهید .

خصوصیات یک مسواک مناسب جهت سلامتی دندان ها

از مسواکی استفاده کنید که سر آن به اندازه کافی کوچک بوده تا بتواند به تمام سطوح دندان هایتان دسترسی داشته باشد .استفاده از مسواک های سایز کوچک و با موهایی نرم جهت استفاده کودک دلبندتان مناسب می باشد .

خصوصیات مسواک خوب

ویژگی های خمیر دندان مناسب برای داشتن دندان هایی سالم

با وجود تنوع عرض خمیر دندان و برند های مختلف موجود در بازار شما باید هنگام خرید خمیر دندان به میزان فلوراید موجود در آن توجه فرمایید چرا که این ماده با جلوگیری از تشکیل پلاک های دندانی از پوسیدگی دندان هایتان جلوگیری  می کند .خمیر دندان مناسب بهتر است شل و آبکی نبوده و حالت ژله ای داشته باشد و نرم و روان باشد .

راز سلامتی دندان های شما اینجاست

با انتخاب دهان شویه مناسب سلامتی دندان هایتان را تضمین کنید

فراموش نکنید که دو بار در هفته شب ها قبل از مسواک زدن از دهان شویه استفاده کنید .دهان شویه ها با از بین بردن باکتری ها و میکروب های میان دندان ها نقش مهمی را در سلامت دندان هایتان ایفا می کنند .یک دهان شویه خوب حاوی مقداری فلوراید جهت پیشگیری از پوسیدگی دندان ها بوده و در محتویات تشکیل دهنده آن از الکل استفاده نشده است .

ویژگی های یک دهان شویه مناسب

استفاده از نخ دندان را فراموش نکنید

نخ  دندان و خلال دندان برای پاک کردن پلاک ها ، جرم های تشکیل شده و باقیمانده مواد غذایی از  لابلای دندان استفاده می شوند .هنگام استفاده از این دو وسیله آن را بدون وارد کردن فشار بین دندان هایتان بکشید و به آرامی به سمت بالا و پایین حرکت دهید .

روش استفاده از نخ دندان

مصرف شیرینی جات و مواد قندی را کاهش دهید

مصرف شیرینی جات و مواد قندی مانند شربت ها و نوشابه ها خطر ابتلا به پوسیدگی دندان ها را افزایش می دهند .بنابراین از این مواد غذایی کمتر استفاده کرده و پس از مصرف این گروه غذایی جهت جلوگیری از فرسایش دندان هایتان حتما مسواک بزنید .

 

مصرف شیرینی جات و مواد قندی از عوامل تخریب کننده دندان ها

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.