شیوه درمان تیرگی های دورز چشم

راه درمان تیرگی های دور چشم

اگر در اطراف چشمان شما حلقه های تیره وجود دارد و به زیبایی صورتتان لطمه می زند و از این تیرگی ها کلافه شده اید این مطلب به شما کمک می کند تا هرچه سریع تر از تیرگی اطراف چشم رهایی یافته و با یافتن علت آن هرچه سریع تر آن را درمان کنید

حلقه های تیره اطراف چشم چرا به وجود می آیند؟

آیا میدانید سياهي دور چشم و حلقه های تیره زیر چشم معمولا با استرس و کم خوابی مرتبط نمی باشد و ممکن است ژنتیکی باشد. این تیرگی ها در هنگام خستگی و عادت ماهیانه بیشتر می شوند.روشهای خانگی متعددی برای درمان تیرگی اطراف چشم پیشنهاد شده که به اختصار شامل کمپرس با حلقه های خیار ، کمپرس چای کیسه ای سرد، مصرف مایعات فراوان ،شستشو با اب سرد فراوان ،مصرف سبزیجات و مایعات کافی نام برد که این روشها تاثیر قابل ملاحظه ای در درمان تیرگی دور چشم ندارد.

علل ابتلا به تیرگی دور چشم چیست؟

1- اشخاص با زمینه الرژی
2- در افراد آتوپی که مستعد الرژِی های تنفسی و پوستی هستند
3- ژنتیک – برخی افراد که پوست تیره تری دارند تیرگی اطراف چشم زیادتری دارند
4- مشکلات داخلی مانند آنمی فقر اهن و اختلالات تیروئید
5- خستگی و کم خوابی به تشدید تیرگی دور چشم در شرایط خاص کمک می کند

شیوه درمان تیرگی های دورز چشم

روش های درمان تیرگی دور چشم

1- کرم دور چشم مناسب :
استفاده از کرم دور چشم مناسب از حدود 30 سالگی توصیه می شود و تا حدودی می تواند مانع تشدید علایم افزایش سن در اطراف چشم باشد.البته در افرادی که الرژی دارند بهترین کار درمان الرژی خواهد بود چرا که بعضا این افراد به کرم های دور چشم نیز حساسیت دارند و دچار خشکی و خارش و تیرگی بیشتر می شوند.

2- روش مزوتراپی :
در این روش با تزریق داروهای مانند ویتامین k ، رتینول و انواع اسید های میوه در زیر پوست چشم می توان تا حدودی پوست این ناحیه را روشن تر کرد.

3- پی ارپی :
در این روش خون فرد در کیت های مخصوص گرفته شده و پس از سانتریفوژ و جداسازی پلاکتها و فعال کردن انها ، ماده حاصله در اطراف چشم تزریق میگردد .پی ار پی با کلاژن سازی پوست اطراف چشم را محکم تر و روشن تر کرده و چروک های ریز اطراف چشم را برطرف میکند و موجب جوانسازی پوست پلک خواهد شد. برای تیرگی دور چشم پی ارپی در 3 نوبت و به فاصله 3ماه توصیه می شود .روش پی ارپی در درمان تیرگی دور چشم تاثیر خوب و قابل قبولی دارد .این روش به ویژه در افراد مبتلا به الرژی بسیار مفید خواهد بود. با توجه به استفاده از خون خود فرد خطر حساسیت و انتقال هیچ گونه بیماری وجود ندارد.

4- تزریق چربی :
در مواردی که گودی اطراف چشم با تیرگی همراه باشد ،انجام تزریق چربی به همراه پی ارپی راهکار بسیار مناسبی خواهد بود. در این روش علاوه بر ایجاد حجم، تیرگی اطراف چشم نیز به میزان قابل ملاحظه ای بهبود خواهد یافت. یکی از مزایای این روش عدم استفاده از هرگونه ماده خارجی می باشد، بنابراین خطر حساسیت وجود نخواهد داشت.

منبع : وب سایت دکتر فاتحی

ویرایش و گرد آوری : سلامت وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *