درمان افسردگی

رابطه افسردگی با بیماری قلبی

درمان افسردگی می تواند احتمال خطر بروز بیماری های قلبی و عروقی را کاهش دهد

سایت سلامت ایرانیان : لطفا مطلب ارسال شده در انجمن بیماریهای خاص درمان افسردگی می تواند احتمال خطر بروز بیماری های قلبی و عروقی را کاهش دهد را در ادامه ببینید.
درمان  افسردگی می تواند احتمال خطر بروز بیماری های قلبی و عروقی را کاهش دهد:

رابطه افسردگی و حمله قلبیهم بیماری قلبی و هم افسردگی هر دوبیماری های جدی و رایجی به شمار می روند. مشخص شده است که افسردگی می تواند احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را در مراحل بعدی زندگی افزایش دهد. یک مطالعه جدید به بررسی عمق ارتباط بین این دو بیماری پرداخته است.

تخمین زده شده است که در سال ۲۰۱۴ حدود ۶٫۷ درصد از بزرگسالان آمریکایی از یک یا چند دوره افسردگی رنج برده اند. به علاوه ۱ مورد مرگ و میر از هر ۴ مرگ و میر در ایالات متحده به نوعی به بیماری های  قلبی و عروقی نسبت داده شده است.

افسردگی و بیماری های قلبی عروقی نه تنها بیماری های بسیار شایعی هستند بلکه به نظر می رسد ذاتا با یکدیگر در ارتباط نیز باشند.درمان افسردگی

مشخص شده است، برخی افراد که هرگز دچار مشکل افسردگی نبوده اند، پس از یک حمله قلبی و یا نارسایی قلبی، خود را دچار افسردگی دیده اند و در مقابل چنین به نظر می رسد که افرادی که از افسردگی رنج

می برند نیز احتمال بیشتری برای ابتلا به مشکلات قلبی و عروقی در مراحل بعدی  زندگی دارند.

تاثیر درمان افسردگی در بهبود ببماری قلبی

طبق نتایج حاصل از تحقیقات پژوهشگران، مطالعات نشان داده اند ، چنین به نظر می رسد که درمان سریع و کارآمد افسردگی ، احتمال در خطر قرار گرفتن سلامت قلب را کاهش می دهد.

 

درمان افسردگی می تواند احتمال خطر بروز بیماری های قلبی و عروقی را کاهش دهد

امیدواریم از مطلب ارسال شده درمان افسردگی می تواند احتمال خطر بروز بیماری های قلبی و عروقی را کاهش دهد استفاده کافی برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *