تاثیر مصرف کلسیم در سنین بالا

اگر چه مصرف کلسیم بیشتر ممکن است از سالمندان در ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی محافظت کند ولی خطرات سکته مغزی و شکستگی را کاهش نمی دهد.

سایت سلامت ایرانیان : لطفا مطلب ارسال شده در انجمن بیماریهای خاص اگر چه مصرف کلسیم بیشتر ممکن است از سالمندان در ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی محافظت کند ولی خطرات سکته مغزی و شکستگی را کاهش نمی دهد. را در ادامه ببینید..

مقدار لازم کلسیم برای بدن

زمانی که  مبحث  مصرف کلسیم در رژیم غذایی مطرح می شود، اخبار خوب و بد برای افراد مسن وجود دارد. در حالی که مصرف کلسیم بالاتر ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش، اما در سکته مغزی یا شکستگی خطرات را کاهش نمی دهد.

فواید مصرف کلسیم در سنین بالا

اشخاص مسن با مصرف کلسیم بالاتر با خطر کمتر CVD مواجه خواهند شد  ، اما خطرات سکته مغزی  را پایین تر نمی آورد..

کلسیم یکی از مهم ترین مواد معدنی بدن است. حدود ۹۹ درصد از منبع  کلسیم بدن در  ساختار و کارکرد استخوان و دندان استفاده می شود.

فراورده های لبنی – مانند شیر، ماست و پنیر – منابع غنی از کلسیم هستند وسبزیجات برگ سبز، مانند کلم، کلم بروکلی، کلم چینی , برگ شلغم، منابع خوبی از مواد معدنی هستند. کلسیم نیز از مکمل های غذایی است، در درجه اول به شکل کربنات و سیترات در دسترس است.

چقدر کلسیم مصرف کنیم

مقدار مصرف کلسیم در سنین پیری

بنا بر اعلام موسسه ملی بهداشت (NIH)، مردان (۵۱-۷۰ ساله ) باید ۱۰۰۰ میلی گرم کلسیم در روز و زنان از سن ۵۱ سالگی روزانه   ۱۲۰۰ میلی گرم  کلسیم مصرف کنند.

اگر چه مصرف کلسیم بیشتر ممکن است از سالمندان در ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی محافظت کند ولی خطرات سکته مغزی و شکستگی را کاهش نمی دهد. استفاده کافی برده باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *