امروز:13/08/2022
گل ختمی و اثرات آن در زیبایی و سلامتی

با گل ختمی مشکلات تنفسیتان را درمان کنید

یکی از گیاهان دارویی مفید در طب سنتی گل ختمی می باشد . این گل در درمان  انواع بیماری های تنفسی ،دیابت  و زیبایی پوست مفید بوده و سرفه ها و سرما خوردگی ها را درمان می کند .این مطلب درباره خواص گل ختمی اطلاعاتی را در اختیارتان می گذاریم و شما را با فوائد بی شمار گل ختمی در تامین سلامتی آشنا می کنیم .

گل ختمی چیست ؟

گل ختمی  گلی بسیار زیبا  می باشد که در رنگ های سفید ،صورتی و قرمز دیده می شود .این گل مصارف دارویی داشته و  تمامی قسمت های این گیاه مانند خود گل ، گلبرگ ها و ریشه قابل استفاده می باشند.

گل ختمی و رفع مشکلات تنفسی

استفاده از گل ختمی در درمان مشکلات تنفسی موثر بوده و شما می توانید با استفاده از دم کرده ریشه گل ختمی گلو درد، سرما خوردگی ، سرفه، تب و برونشیت را درمان کنید .

خواص درمانی گل ختمی

درمان دیابت و گل ختمی

گل ختمی با کاهش سطح قند خون و کنترل ترشح انسولین در بدن درمان مناسبی برای بیماری دیابت می باشد .برای درمان دیابت از ریشه گل ختمی استفاده کنید .

کاهش وزن با گل ختمی

گیاه ختمی ضد نفخ بوده و با سرعت بخشیدن به عمل هضم غذا  و افزایش فرآیند متابولیسم در بدن گیاه مفیدی در کاهش وزن به شمار می آید .این گیاه مشکلات دستگاه گوارش را برطرف کرده و دستگاه گوارشتان را پاک سازی می کند .د.

تقویت سیستم ایمنی بدن با  گل ختمی

سیستم ایمنی بدن  در مقابله با عوامل بیماری زا نقش موثری دارد .استفاده از گل ختمی می تواند سیستم ایمنی بدنتان را تقویت کرده و بدنتان را در مقابل عوامل بیماری زا واکسینه کند .مصرف دم کرده گل ختمی بدنتان را از سموم مختلف پاک سازی کرده و مقاومت بدنتان را افزایش می دهد .

زیبایی پوست با گل ختمی

تحقیقات نشان داده است استفاده از گل ختمی در زیبایی پوست اثر ویژه ای دارد .شما می توانید انواع مشکلات پوستی خود مانند سوختگی ، خشکی و شکاف های پوست و  اگزما و شوره سر را با استفاده از گل ختمی درمان کنید .

با گل ختمی موهای نرمی داشته باشید

تعدادی گلبرگ گل ختمی را به مدت 10 دقیقه در آب بگذارید تا کاملا خیس خورده و پس از آن مواد ژله ای درون برگ ها خارج کرده و به موهای خود بمالید .پس از گذشت یک ساعت موهایتان را با یک شامپوی ملایم کاملا بشویید.مداومت بر انجام این کار سبب نرم شدن موهای شما می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.