امروز:16/08/2022
خواص درمانی شلغم

با شلغم سرماخوردگیتان را درمان کنید

شلغم ،گیاه مفیدی برای فصل سرما می باشد .این ماده غذایی پزشک بیماری های تنفسی بوده و دوای درد های شما در این گیاه خوشمزه نهفته است .این گیاه دارای طبع گرم و تر بوده و خواص بی شماری دارد .اگر علاقمندید تا با شلغم و خواص درمانی آن آشنا شوید این مطلب می تواند به شما در این راه کمک کند .

ارزش تغذیه ای شلغم

شلغم منبع غنی از آنتی اکسیدان ها و ویتامین هایی نظیر ویتامین های زیر مجموعه گروه ب ،بتاکاروتن ، C, A, E ،Kو ماده معدنی پتاسیم ،کلسیم ،منگنز  و مس می باشد.

ارزش تغذیه ای شلغم

شلغم و درمان سرماخوردگی

مهم ترین خاصیت شلغم داشتن خواص آنتی بیوتیکی برای درمان سرماخوردگی می باشد .مصرف شلغم پخته در درمان سرماخوردگی موثر بوده و می توانید این ماده را به سوپ یا آشتان برای درمان سرماخوردگیتان اضافه کنید .

شلغم و روش مصرف آن برای سرماخوردگی

شلغم دوستدار سلامت و زیبایی پوست و مو

شلغم به علت برخورداری از خواص اکسیدانی ویتامین ث در شفافیت پوست ،جوان شدن سلول های پوستی و کلاژن سازی موثر است . شلغم چین و چروک پوست را بر طرف کرده و با  مبارزه با رادیکال های آزاد در پیشگیری از ابتلا به سرطان پوست سودمند است.مصرف شلغم به علت داشتن مس می تواند در حفظ سلامت مو تاثیر بسزایی داشته باشد .

یا شلغم وزنتان را کاهش دهید

مصرف شلغم در درمان چاقی و کم کردن وزن به علت داشتن فیبر فراوان مفید بوده و این ماده کالری بسیار پایینی دارد.شلغم سوخت و ساز بدن را افزایش داده و از این طریق درمان خوبی برای کاهش وزن به شمار می آید .

پیشگیری از ابتلا به سرطان ها با مصرف شلغم

وجود منابع آنتی اکسیدانی فراوان در شلغم سبب شده است تا این گیاه بتواند بدن شما را نسبت به انواع سرطان بیمه کرده و خطر ابتلا به سرطان پستان ، روده بزرگ و کولون  را کاهش دهد.

شلغم و داشتن قلبی سالم

مقادیر بالای ویتامین K موجود در شلغم سبب کاهش کلسترول بد خون شده و می توانداز بروز  حملات قلبی و تصلب شرایین پیشگیری می کند.

استحکام استخوان ها با مصرف شلغم

شلغم منبع غنی از کلسیم و پتاسیم بوده و در رشد استخوان ها و ترمیم آن ها مفید است . مصرف منظم این گیاه  می تواند از آسیب مفاصل، پوکی استخوان و بیماری آرتریت روماتوئید جلوگیری کرده و استخوان هایی سالم و مستحکم را برایتان به ارمغان بیاورد.

تقویت سیستم ایمنی بدن با مصرف شلغم

وجود مقادیر بالایی از ویتامین ث در شلغم باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و نفوذناپذیری این سد دفاعی در مقابل عوامل بیماری زا می شود .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.