خواص سنگ پا کشیدن چیست ؟+مضرات استفاده از سنگ پا

یکی از کارهایی که در زمان استحمام می تواند برای سلامتی شما بسیار مفید باشد کشیدن سنگ پا به کف پاهایتان است .این سنگ متخلخل دارای خواص درمانی شگفت انگیزی است که بسیاری از ما از آن بی خبر هستیم .بنابراین برای آشنایی شما با خواص درمانی سنگ پا مقاله امروز سلامت وب را به معرفی خواص درمانی سنگی جادویی به نام سنگ پا اختصاص داده ایم .

سنگ پا چیست؟

سنگ پا نوعی سنگ آذرین یا آتشفشانی است که از صخره‌های درحال انفجار آتشفشان‌ ها به دست می‌آید. تولید سنگ پا بدین صورت است که این سنگ‌ ها در هنگام پرت شدن به بیرون دهانه آتشفشان و در حین سرد شدن از خود گازی متصاعد می‌کنند که سبب سوراخ‌ سوراخ شدن سنگ می‌شود.بنابراین در پاسخ به سوال کاربرد سنگ پا چیست؟باید بگوییم بافت اسفنجی‌ شکل و زبر این سنگ سبب شده است تا سنگ پا دارای قابلیت سایندگی بالایی بوده و از آن بتوان برای زدودن لایه‌ های سفت مردهٔ پوست در پاشنه پا استفاده نمود.

کاربرد سنگ پا چیست


قدمت استفاده از سنگ پا

استفاده از سنگ پا از دیرباز در زمان قرون وسطی ابتدا در رم و سپس درخاورمیانه رایج و متداول بوده است .اما امروزه به علت اثبات خاصیت سایش و لایه‌بردار این سنگ استفاده از آن برای زدودن بافت‌ ها و سلول‌ های مرده موجود در پاشنه پا در تمامی مناطق جهان مرسوم و رایج است .


انواع سنگ پا

در گذشته تنها از از سنگ های آذرین متخلخل به عنوان لایه بردار پاشنه پا استفاده می شده است، اما امروزه انواع پلاستیکی آن نیز موجود است. انواع سنگ پا به رنگ‌ های سفید، قهوه‌ای، قرمز و مشکی و در انواع طبیعی و مصنوعی موجود است و برای خرید سنگ پا می توانید به داروخانه‌ ها و مراکز فروش لوازم حمام و دستشویی مراجعه نمایید .


ویژگی های یک سنگ پای خوب چیست؟

یک سنگ پای خوب خشن و متخلخل بوده و کاملا طبیعی می باشد .به همین علت بهترین نوع سنگ پا سنگ پای قزوین است.


خواص درمانی سنگ پا

سنگ پا علاوه بر تمیز کردن چرک کف پا دارای خواص درمانی متعددی می باشد که در ادامه به معرفی فواید سنگ پا می پردازیم:


1- بهترین برطرف کننده ترک پاشنه پا

بافت شاخی کف پا یا خارجی ترین لایه پوست به علت قطر زیاد و حجم بالایی از وزن بدن که بر روی آن قرار می گیرد مستعد ترک خوردن می باشد .بنابراین بهترین وسیله برای از بین بردن پوست مرده کف پا استفاده از سنگ پای طبیعی است .با کشیدن این سنگ به پاشنه پایتان می توانید ترک پاشنه پا را به راحتی در منزل درمان نمایید .

نام علمی سنگ پا چیست


2-تنظیم انسولین قندخون

بیشترین مقدار انسولین در بدن در پاشنه پا ذخیره شده است .بنابراین افراد مبتلا به دیابت در صورت استفاده از این سنگ جادویی به مدت ده دقیقه به صورت روزانه می توانند به راحتی انسولین خونشان را تنظیم نمایند .در بیماران دیابتی در نیمه تحتانی بدن پا‌ها خون رسانی به طرز صحیح انجام نمی‌شود بنابراین استفاده از سنگ پا با بهبود سیستم خون رسانی بدن برای درمان دیابت بسیار مفید است.

انواع سنگ پا


3- بهبود گردش خون در بدن

همان طور که در بند قیب اشاره شد کشیدن سنگ پا سبب بهبود جریان خون درون بدن و بهبود متابولیسم در بدن خواهد شد. اگر از چاقی و اضافه وزن رنج می برید با استفاده از این عمل می توانید میزان چربی سوزی را در بدنتان افزایش داده و سریع تر به وزن ایده آل و تناسب اندام برسید .

تولید سنگ پا


4-کمک به افزایش قد

کشیدن سنگ پا در سنین رشد سبب تحریک هیپوفیز مغز و تولید هورمون رشد خواهد شد.بنابراین کشیدن سنگ پا به افزایش قد کمک شایانی می نماید.

فواید سنگ پا


5-برطرف نمودن سردرد

از دیدگاه طب سنتی کشیدن این سنگ به پاشنه پا در رفعع سر دردها بسیار نافع است .علت این امر کاهش غلظت خون در اندان های فوقانی بدن مانند مغز و کشاندن خون به اندام های تحتانی بدن می باشد .

خرید سنگ پا


6-برطرف کردن کوفتگی بدن

با کشیدن این سنگ به پا علاوه بر لایه برداری کف پا به وسیله ماساژی که انجام می شود به راحتی خستگی و کوفتگی بدنتان برطرف خواهد شد.

سنگ پا قزوین


نحوه استفاده از سنگ پا به چه صورت می باشد؟

برای استفاده از سنگ پا به مدت 10 دقیقه پاها را در تشتی که حاوی آب ولرم و مقدار کمی نمک می باشد قرار دهید .سپس با انجام حرکات دورانی و آرام کف پای خود را با این سنگ ماساژ داده و پس از تمیز شدن پوست پا و جدا شدن پوست های مرده از آن پاها را آب بکشید و کاملا خشک نمایید.در نهایت با استفاده از کرم های نرم کننده پوست کف پایتان را چرب نمایید .


نحوه تمیز کردن سنگ پا

پس از استفاده از سنگ پا ،آن را با برس های مخصوص تمیز کرده و سلول های مرده پوستتان را که در خلل و فرج نگ باقی مانده است خارج نمایید .شما حتی می توانید سنگ پا را جهت ضد عفونی نمودن بجوشانید و سپس آن را خشک کرده و در محیط خشک و فاقد رطوبت جهت استفاده بعدی قرار دهید .

مضرات سنگ پا


توصیه های لازم در مورد استفاده از سنگ پا

  1. برای داشتن پاهایی زیبا ،نرم و صاف حداقل دو مرتبه در هفته در شب ها از این سنگ استفاده کنید.
  2. استفاده از سنگ پای تمیز و مخصوص و عدم آلوده بودن آن در رعایت بهداشت کف پا بسیار سودمند است .
  3. پس از استفاده از سنگ پا آن را در محیط خشک نگهداری نموده و از قرار دادن آن در محیط مرطوب به علت تجمع انواع مخمر و قارچ‌ها و  انتقال بیماری به کف پای انسان خودداری نمایید .

مضرات استفاده از سنگ پا

همان طور که ملاحظه نمودید در صورت استفاده و نگهداری صحیح این سنگ از مزایای درمانی بی شماری بهره مند خواهید شد .اما مضرات سنگ پا در افراد مبتلا به بیماری پسوریازیس می تواند نمود داشته باشد .در این افراد استفاده از این سنگ موجب تشدید علایم این بیماری خواهد شد . بنابراین توصیه می‌شود قبل از استفاده از این سنگ شفا بخش به یک پزشک متخصص مراجعه کرده و در صورت نبود مشکل از این سنگ درمانی استفاده کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *