کلاژن چیست و چه کاربردی دارد؟

 پروتئینی به نام کلاژن در پوست سراسر بدن شما وجود دارد که در نوسازی و جوان سازی پوست شما موثر بوده و با افزایش قابلیت ارتجاعی پوست از بروز چین و چروک بر روی پوست و در نتیجه پیری زودرس جلوگیری می کند .اگر می خواهید در مورد کلاژن بیشتر بدانید ماخواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم.

کلاژن چیست؟

کلاژن نوعی اسید آمینه در بدن است که حاوی اسید آمینه هایی نظیر گلیسین، پرولین، هیدروکسی و آرژنین بوده و این پروتئین در بافت های استخوانی و هم بند وجود دارد .کلاژن در قابلیت ارتجاعی  پوست و قدرت مو و ثبات بافت همبند می باشد .

کلاژن

با فوائد کلاژن در سلامت و زیبایی پوست آشنا شوید

کلاژن در افزایش قابلیت ارتجاعی پوست و پیشگیری از پیری زودرس پوست مفید است .با افزایش سن لایه بیرونی پوست نازک شده و الاستیته پوست از بین می رود در نتیجه شاهد نشانه های پیری پوست نظیر چین و چروک،لک های تیره بر سطح پوست ،تیرگی زیر چشم ها و …خواهیم بود .اما وجود کلاژن در بدن و افزایش آن می تواند از نشانه های پیری پوست جلوگیری کرده و با بازسازی و جوان سازی سلول های پوستی نقش عمده ای در زیبایی و سلامتی پوست شما بر عهده داشته باشد.

نقش کلاژن در سلامت و استحکام استخوان و مفاصل

کلاژن در سلامت و استحکام بافت استخوان ها و مفاصل نیز تاثیر بسزایی دارد.مصرف مواد غذایی موثر در افزایش تولید کلاژن در بدن  موجب کاهش درد های مفصلی شده و در طول زمان سلامت استخوان و مفاصل را بهبود بخشد.

مرکبات گروه غذایی مفید در افزایش کلاژن سازی بدن

خانواده مرکبات شامل میوه هایی مانند پرتقال، لیمو، گریپ فروت بوده و این میوه ها منبع غنی  از ویتامین C هستند.ویتامین ث در کمک به آمینو اسیدهای لیزین و پرولین برای تبدیل شدن به کلاژن  بسیار موثر است . ویتامین ث موجود در مرکبات دارای خواص آنتی اکسیدانی است و می تواند از  خنثی کردن رادیکال های آزاد که موجب شکستن کلاژن و الاستین در پوست می شود پیشگیری نماید .

نقش مرکبات در افزایش کلاژن سازی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *