یک دنیا سلامتی و زیبایی ارمغان روغن جوانه گندم

روغن جوانه گندم یکی از روغن های گیاهیست که از جوانه گندم استخراج می شود و حاوی ترکیبات بی نظیری برای سلامتی بدن و زیبایی پوست و مو می باشد .این روغن به دو صورت خوراکی و موضعی قابل استفاده می باشد .این روغن اگرچه تقریبا گران قیمت است اما خواص درمانی بیشماری دارد و مصرف آن می تواند مزایای بسیاری را به همراه داشته باشد .در این نوشته سلامت وب به معرفی روغن جوانه گندم و فوائد بی نظیر آن خواهیم پرداخت.

روغن جوانه گندم چیست؟

روغن جوانه گندم روغنیست زرد رنگ که از جوانه گندم به دست می آید . روغن جوانه گندم بهترین و عالیترین روغن گیاهی برای سلامت و جوانسازی پوست به شمار می آید.

روغن جوانه گندم چیست


ترکیبات تشکیل دهنده روغن جوانه گندم

این روغن حاوی عطر و بوی خاصی هست و ترکیبات تشکیل دهنده روغن جوانه گندم به شرح زیر می باشد:

  • ویتامین ای
  • اسیدچرب لینولئیک
  • امگا3
  • امگا6
  • اسید چرب پالمتیک
  • اسید اولئیک
  • اسید لینولنیک
  • ویتامین A و D
  • لسیتین

محافظت از قلب

این روغن گیاهی به علت داشتن اسیدهای چرب مفید مانند اسید لینولنیک بهترین محافظ قلب و عروق بوده و استفاده از آن از گرفتگی عروق جلوگیری می کند.اگر می خواهید از خطر سکته قلبی در امان بمانید ما استفاده از این روغن را به شما پیشنهاد می کنیم.استفاده از این روغن موجب کاهش سطح کلسترول بد خون و افزایش سطح کلسترول خوب خون می شود.

ترکیبات روغن جوانه گندم


زیبا و جوان کننده پوست

همه ما می دانیم که ویتامین ای ویتامین جوانیست و اکثر کرمهای زیبایی و مرطوب کننده های حاوی این ویتامین می باشند.در نتیجه روغن جوانه گندم به علت داشتن مقادیر فراوانی از این ویتامین بهترین ترکیب زیبا و جوان کننده پوست بوده و از پوستتان می تواند در برابر آسیب های پوستی محافظت کند.ماساژ پوست با این روغن سبب آبرسانی و هیدراته شدن پوست گردیده و با افزایش و بهبود گردش خون در این منطقه موجب زیبا شدن و روشن شدن رنگ پوست می شود.


 بهترین ضد چروک خانگی

اگر از چین و چروک های موجود بر روی پوستتان رنج می برید و می خواهید با ساده ترین روش چین و چروک های صورتتان را از بین ببرید ما استفاده از روغن جوانه گندم را به شما پیشنهاد می کنیم.شما با استفاده از این روغن می توانید شادابی و جوانی از دست رفته پوستتان را به آن بازگردانید و در مدتی بسیار کوتاه و بدون هیچ گونه عارضه ای زیبایی را تجربه کنید.این روغن با دارا بودن ترکیبات آنتی اکسیدانی قدرتمند خود می تواند جریان خون را در پوست بهبود بخشیده و بدینوسیله از بروز چین و چروک های پوستی جلوگیری کند.

اثرات درمانی روغن جوانه گندم


درمان کننده بیماری های پوستی

اگر از بیماری هایی نظیر پسوریازیس ،اگزما،اسکار،درماتیت و آفتاب سوختگی رنج می برید از این روغن استفاده کنید.این روغن به شکل مطلوبی سوختگی‌ها و زخم‌های پوستی را بهبود بخشیده و به بازسازی ونوسازی سلول های پوستی کمک می کند.


تقویت کننده موها

اگر می خواهید موهایی پرپشت و زیبا داشته باشید باید فولیکول های موی شما باید به خوبی تغذیه شده و جریان خون در پوست سرتان به نحو مطلوبی انجام شود.بنابراین ماساژ موها و پوست سر با این روغن بی نظیر می تواند از موهایتان محافظت کند و از ریزش غیر معمول موهایتان جلوگیری نماید.این روغن بهترین تقویت کننده موها بوده و استفاده از آن می تواند سرعت رشد موها را تسریع نماید.

تقویت موها با روغن جوانه گندم

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *