لاغری با هولاهوپ+عوارض حلقه هولاهوپ

حتما شما تاکنون هولاهوپ را از نزدیک  دیده اید حلقه ای رنگی که از آن جهت چرخاندن کمر ،دست و یا پا استفاده می کنند .این حلقه در حدود 54 سال پیش توسط فردی به نام پروانه خلوصی اختراع شد .اما بیشتر افرادمخترع این حلقه را  فردی به نام آرتور ملین می دانند .شاید برایتان جالب باشد بدانید این حلقه که بیشتر جنبه اسباب بازی دارد می تواند در لاغری شما نقش چشمگیری داشته باشد .شما با چرخاندن این حلقه دور کمرتان می توانید بدنی خوش فرم و کمری باریک داشته باشید .اگر علاقمندید رموز لاغری با هولاهوپ را فراگیرید با سلامت وب امروز همراه شوید .

هولاهوپ چیست؟

هولاهوپ ،که گاها از آن به عنوان حلقه لاغری نیز یاد می شود وسیله ای سرگرم کننده و در عین حال موثر برای چربی سوزی ناحیه شکم ،کمر و پهلو می باشد .شما با چرخاندن این حلقه فانتزی به دور کمرتان به راحتی می توانید چربی های تجمع یافته در کمر و شکمتان را  آب کنید .چرخش حلقه لاغری به دور کمر ساده ترین ،ارزان ترین و در دسترس ترین ورزش مناسب جهت ایده آل شدن اندام شما می باشد .برای شروع و استفاده از هولاهوپ جهت لاغری ادامه این مقاله را دنبال کنید .


1- برای استفاده از حلقه لاغری لباس مناسب بپوشید

زمانی که قصد استفاده از هولاهوپ را دارید سعی کنید لباس ورزشی مناسبی بپوشید و از پوشیدن لباس های شل و گشاد خودداری کنید .از بستن دستبند ،ساعت و یا هر گونه وسیله ای که سبب گیر کردن حلقه به آن می شود خودداری کنید .در جایی بایستید که باز بوده و چرخش حلقه سبب برخورد با جسمی نشود .


2-نحوه گرفتن حلقه هولاهوپ را به درستی فراگیرید

اکنون حلقه هولاهوپ را بر روی زمین قرار دهید. حلقه ای  انتخاب کنید که زمانی که در دور کمرتان قرار می دهید  در قفسه سینه یا کمر قرار بگیرد.حلقه های بزرگتر  به آرامی چرخش می یابند و به شما امکان می دهند تا زمان بیشتری  برای تنظیم ریتم حلقه داشته باشید .

 


3- داخل حلقه بروید

اکنون می توانید داخل حلقه ای که بر روی زمین گذاشته بودید بروید و حلقه هولاهوپ را تا دور کمرتان بالا بیاورید .


4-موقعیت دستانتان را تثبیت کنید

اکنون دستانتان را به طرفین حلقه بگیرید موقعیت دستانتان را تثبیت کنید و دستانتان را در وضعیت راحتی قرار دهید .


5- حلقه را بگیرید 

اکنون جهت حفظ تعادل یک گام به جلو بردارید و حلقه را دور کمرتان بگیرید .


6-موقعیت حلقه را در دور کمرتان تثبیت کنید

اکنون حلقه را با دو دست خود مطابق شکل بگیرید و حلقه را در یک سمت کمرتان نگهدارید .


7-حلقه هولاهوپ را بچرخانید

اکنون می توانید حلقه را بچرخانید اگر چپ دستید حلقه را در جهت عقربه های ساعت و در صورت راست دست بودن بر خلاف گردش عقربه های ساعت بچرخانید .شما باید سعی کنید با حرکت دادن کمر و شکم حلقه را در همان حال چرخش نگهدارید .


8-کمرتان را تکان دهید

اکنون شروع به حرکت کمر خود به صورت دورانی کنید. شکم خود را به سمت جلو بکشید تا حلقه در سراسر شکم شما حرکت کند. شما می توانید برای شروع  کمر خود را در حلقه های کوچک چرخانده و هنگامی که حلقه به لبه سمت چپ شما نزدیک شد کمر را به سمت چپ و هنگامی که حلقه سمت راست کمرتان را لمس نمود کمرتان را به سمت راست بکشید . در نهایت شما خواهید توانست یک حرکت کامل برای پمپاژ تنه خود پیدا کنید .


9-چرخش حلقه را ادامه بدهید

چرخش حلقه را ادامه دهید. دور کمر خود را در یک حرکت دایره ای حرکت دهید و حلقه را در اطراف کمر خود مانند یک قطعه  گرد و مدور  دور بچرخانید. اگر حلقه زیر کمر شما پایین می آید یا حتی به زمین می افتد، حلقه کوچکتری را انتخاب کنید و دوباره امتحان کنید. وقتی حلقه به سمت پایین سقوط می کند، سعی کنید آن را در جهت دیگر چرخانید. اگرچه راست ها باید حلقه را خلاف عقربه ساعت و چپ ها در جهت عقربه های ساعت بچرخانند اما شما می توانید جهت مناسب و آسانی برای خود پیدا کنید .این جهت یابی توسط شما جهت اول یا در جریان برای شما نامیده می شود .


10-از سقوط حلقه تان نا امید نشده و مجددا تلاش کنید

اگر حلقه تان دائما به سمت پایین سقوط می کند حلقه را بردارید و هولاهوپ را مجددا دور کمرتان بچرخانید . شما می بایست این عمل را با حلقه های مختلف هولاهوپ انجام دهید تا خودتان ترفندهای لازم در این زمینه و موثر برای خودتان را فرا گیرید .


11-از انجام این ورزش لذت ببرید

اکنون که یاد گرفتید چگونه از این حلقه استفاده کنید توصیه می کنیم این ورزش را انجام دهید و از انجام این سرگرمی لذت ببرید .شما با استفاده از این ورزش به راحتی می توانید کالری سوزی و چربی سوزی کنید و با 12 چرخاندن این حلقه به دور کمرتان تنها سه بار در هفته به مدت نیم ساعت می توانید در انتهای ماه 7 و نیم تا 15.5 سانتی‌متر از عرض کمر خود را کم کنید .


12- چگونه از افتادن حلقه جلوگیری کنیم ؟

برای اینکه از افتادن حلقه جلوگیری کنید می بایست زانوهایتان را به سمت حلقه بالا بیاورید و حلقه را به کمک انگشتانتان مجددا دور کمرتان بچرخانید .حرکات بدنتان را با حرکات حلقه تنظیم کنید تا از افتادن حلقه جلوگیری کنید .


استفاده از هولاهوپ جهت لاغری چه مزایایی دارد؟

استفاده از این حلقه لاغری باعث درگیری شدن عضلات داخلی و خارجی شکم می شود در نتیجه از تجمع چربی ها در منطقه شکم و کمر جلوگیری کرده و باعث چربی سوزی چربی های انباشته شده در این مناطق می شود .

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. محبوبه _شیراز گفت:

    من اوایل از نوع ساده اش میگرفتم اصلا نمیتونستم بزنم ولی الان ژله ای خریدم توی چند روز یاد گرفتم حلقه های ژله ای به بدن مچسبه و زود نمیوفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *