چه عواملی از کاهش وزن جلوگیری می کنند؟

اگر  شما هم جزو  افرادی هستید که با وجود ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی و حذف چربی و شیرینی از برنامه غذاییتان وزن کم نمی کنید خواندن این مقاله به شما توصیه می شود.

عوامل جلوگیری کننده در راه رسیدن به تناسب اندام چیست؟

موانع کاهش وزن چیست؟

1-‌ گرفتن رژیم های نادرست غذایی

شاید شما تصور کنید با حذف یکی از وعده های اصلی غذایی در طی روز کالری کمتری دریافت کرده و سریع تر لاغر می شوید این تصور کاملا اشتباه است شما باید حجم غذای مصرفی و کالری را کم کنید نه وعده های اصلی غذایی را شما باید در دفعات بیشتر و حجم کمتر از مواد غذایی استفاده کنید و تمام ویتامین ها و مواد معدنی لازم را به بدنتان برسانید.

2- عدم انجام ورزش های هوازی

رژیم های غذایی  وافراط در کم خوری به تنهایی  نمی توانند سبب تناسب اندام شوند .بلکه شما باید در کنار اعمال برنامه غذایی ورزش های هوازی که سبب افزایش ضربان قلب و متعاقبا چربی سوزی می شود را نیز انجام دهید تا سریع تر به وزن ایده آلتان برسید.

3- اراده

عامل مهم در انجام رژیم های کاهش وزن داشتن اراده می باشد . برای رسیدن به وزن ایده آل و تناسب اندام باید از اراده ای قوی و انگیزه ای پویا برخوردار بوده باشید.اگر توانایی کنترل خود را در برابر وسوسه های مواد غذایی خوشمزه ندارید مطمئن باشید راه به جایی نخواهید برد و در گرفتن رژیم های کاهش وزن موفق نخواهید شد.

4- استرس

متاسفانه استرس در تمام زمینه ها اختلال ایجاد می کند . داشتن استرس زیاد نیز در برنامه های رژیمی کاهش وزن اختلال ایجاد کرده و با افزایش سطح هورمون کورتیزول سبب  کاهش مقاومت انسولینی و افزایش تجمع چربی‌ها در بدن می شود.یوگا و سایر ورزش هایی که سبب آرامش می شوند ودوری از شرایط استرس زا برای جلوگیری از اختلال در برنامه کاهش وزن ضروری می باشد.

5- عدم بهره مندی از خواب مناسب و کافی

بی‌خوابی سبب ترشح بیش از حد  هورمون ذخیره کننده چربی می شود و باعث اضافه وزن در شما شود .پس برای رسیدن به تناسب اندام داشتن 8ساعت خواب شبانه به شما توصیه می شود.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *