5شرط رهایی از آلزایمر

آیا میتوان از آلزایمر پیشگیری کرد و روشهای جلوگیری از آلزایمر چیست؟ هر روز اخبار مثبت ومنفی فراوانی درباره درمان آلزایمر در نشریات منتشر می شود وداروهایی که امروزه برای درمان این بیماری تولید می شود تنها روند پیشرفت آن را کند می کنند .

راههای پیشگیری از آلزایمر

با تغییر سبک زندگی ورعایت نکات مختلف می توان خطر ابتلا به این بیماری را تا میزان زیادی کاهش داد این نکات عبارتند از:

1-دوری از غذاهای چرب

خوردن غذاهای چربی که کلسترول را افزایش می دهند نقش زیادی در ابتلا وتسریع بیماری آلزایمر دارند اما در انسان ها اضافه وزن وچاقی در میان سالی خطر ابتلا به زوال عقل و آلزایمر را افزایش می دهد.دانشمندان پس از مطالعات فراوان پی بردند افرادی که رژیم غذاییشان سرشار از سبزیجات است در مقایسه با اشخاصی که سبزیجات نمی خورند سرعت از میان رفتن توانایی ذهنی شان 40 درصد کمتر است.

2-پیاده روی در آفتاب

ویتامین دی نقش زیادی در خفظ تمرکز دارد .دانشمندان اعلام کرده اند افراد 65 ساله ای که میزان ویتامین دی شان پایین است توانایی های شناختی شان نسبت به همسالان خود که میزان ویتامین شان مطلوب است پایین تر است .پوست بدن هنگامی که در معرض نو آفتاب قرار بگیرد ویتامین دی می سازد.بهترین کار این است که در نور آفتاب پیاده روی کنید و مکمل های حاوی ویتامین دی بخورید.

5 راهکار برای پیشگیری از آلزایمر

3-تمرین مغز

افزایش زمان مطالعه وتحصیل ومشاغلی که به فعالیت ذهنی فراوان نیاز دارد می توانند سلول های مغز را که به وسیله بیماری آلزایمر آسیب دیده اند در حفظ و افزایش تمرکز یاری دهند.سرگرمی هایی مانند ساختن پازل وجدول حل کردن فرد را در مقابل بیماری آلزایمر محافظت می کنند.

4-تحرک وفعالیت بدنی

افرادی که دست کم چند بار درهفته پیاده روی می کنند در آزمون های حافظه عملکرد درخشانی دارند.

5-وقت گذرانی با دوستان

ارتباطات اجتماعی و گفت وگو با دوستان نقش زیادی در حفظ حافظه در کهنسالی دارد.قدم زدن وگفتگو با دوستان تاثیر بسیار خوبی بر ذهن و روان سالمندان می گذارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *