5 دلیل چرب شدن موهای شما

1- شست و شوی بیش از اندازه با شامپو

شست‌ و شوي بيش از حد موها  با شامپو مي‌تواند سبب چرب شدن آنها شود. اگر مرتب موهاي‌تان را بشوييد، چربي پوست سر شما گرفته مي‌شود و همين مسئله باعث توليد هر چه بيشتر چربي در قسمت سر شما خواهد شد که در نتيجه چرب شدن موهاي‌تان را در پي خواهد داشت.اگر شما هم معتقدید که  با شامپو نکردن موهاي‌تان مي‌توانيد مانع صدمه ديدن آنها شويد سخت در اشتباهید چرا که  شما با شامپو نکردن موهاي‌تان سبب چرب شدن هر چه بيشتر آنها خواهيد شد. به اين ترتيب است که چربي، سلول‌هاي مرده و باقيمانده آلودگي‌ها روي پوسته سر شما شکل مي‌گيرند و سبب ايجاد چربي مي‌شوند. نتیجتا آن که موهایتان را به اندازه با شامپو بشویید.

2-مصرف نادرست حالت دهنده ها

اگر پوست سرتان به خودي خود چرب است، وقتي حالت‌دهنده را به پوست سرتان مي‌زنيد، اين حالت‌دهنده با چربي کف سر شما ترکيب مي‌شود و با پخش شدن لابه‌لاي موهاي‌تان سبب چرب شدن هر چه بيشتر آنها مي‌شود؛ بنابراين بايد بدانيد که حالت‌دهنده براي استفاده در کف سر مناسب نيست و بيشتر بايد به سطح مو و نوک آنها زده شود تا از خشکي و موخوره جلوگيري کند و رطوبت کافي را به قسمت‌هاي آسيب‌ديده برساند.

3- استفاده زیاد از مرطوب کننده های مو

روغن‌ها ، واکس‌ها و کرم‌هاي مو، مرطوب کننده هایی هستند که باعث تشديد چربي موهاي‌تان می شوندو استفاده بیش از اندازه از آن ها سبب چرب شدن موهایتان می شود.

 

علت چرب شدن موها چیست؟

4- شست و شوی موی سر با آب داغ

برای شست و شوی موهایتان از آب داغ استفاده نکنید چرا که باعث خشک شدن آنها و البته پوست سرتان مي‌شويد. به اين ترتيب است که پوست سر شما براي جبران اين خشکي، چربي بيشتري توليد مي‌کند. توليد چربي بيشتر هم مترادف است با چرب شدن هرچه شديدتر موها.بنابراین  براي آبکشي موهاي تان از آب گرم روبه ولرم استفاده کنيد.

5- استفاده مداوم از اتوی مو

صاف کردن هر روز موهاي‌تان با اتوی مو  باعث مي‌شود آنها چرب‌تر شوند و در نتيجه هم چرب‌تر به نظر برسند. يادتان باشد وقتي موهاي‌تان را چرب مي‌کنيد، رشته آنها به پوست سرتان نزديک‌تر مي‌شود و در نتيجه چربي پوست سر را به خود مي‌گيرد؛ بنابراين بيشتر از آنچه که بايد چرب مي‌شوند. پس صاف کردن موهاي‌تان را از هر روز به چند روز يک‌بار کاهش دهيد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *