با انواع مدل های چاقی آشنا شوید؟

چاقی و اضافه وزن یکی از مشکلات رایج عصر امروز است .زندگی ماشینی ،استفاده از فست فود ها و غذاهای آماده و عدم تحرک مهم ترین عوامل ابتلا به چاقی می باشند .تراکم چربی ها در یک منطثه خاص از بدن باعث می شود تا چاقی در بدن هر شخص ممکن است به شکل خاصی دیده شود برای این که با انواع مدل های چاقی آشنا شوید این نوشتار راهنمای شما خواهد بود .

1- چاقی به شکل سیب

افرادی که فرم تنه شان مانند سیب است از سرشانه های پهنی برخوردار بوده و اندای مانند گردن و قفسه سینه در آن ها عضلانی است اما هر چه به پایین تنه نزدیک می شویم شاهد لگن کوچک و باسن تختی در آن ها خواهیم بود .ساختار بدن این دسته از افراد مشابه میوه سیب بوده و گودی کمر چندانی در آن ها دیده نمی شود.این گروه از افراد در انجام ورزش هایی نظیر شنا، بدنسازی و دوومیدانی موفق بوده و باید از مصرف  فرآورده های لبنی پرچرب، پنیر، کره، خامه، بستنی، شکلات، غذاهای سرخ شده و گوشت های چرب پرهیز نمایند .این نوع چاقی باعث بیماری هایی نظیر کم کاری تخمدان، بیماری های کبدی  و کم کاری تیروئیدمی شود .برای اینکه از فرم سیبی بدنتان نجات یابید توصیه می کنیم  از مصرف آب زیاد ،  نیم ساعت پیاده روی در طی روز و  مصرف غذاهای سالم و کم چرب غافل نشوید .

چاقی به شکل سیب

2- چاقی به شکل گلابی

در این دسته از افراد فرم چاقی به شکل انباشته شدن چربی ها در نیمه تحتانی بدن بوده و این افراد ران ها و باسن حجیمی دارند .در این نوع چاقی اختلاف اندازه بین بالا و پایین تنه بسیار زیاد است .استخوان های دست و پا در این فرم چاقی باریک تر از عموم اندام است. برای رهایی از این فرم بدنی ترکیبات حاوی قند و چربی را محدود کرده و از میوه هایی با فیبر بالا  به همراه سبزیجات تازه در رژیم غذاییتان استفاده کنید .مصرف پروتئین در هر وعده غذایی باعث می شود تا میان دو  هورمون انسولین و گلیکوژن تعادل ایجاد شود .انجام ورزش هایی نظیر پیاده روی های طولانی، کوهنوردی، استفاده از دوچرخه های ثابت و متحرک و تردمیل در اصلاح فرم شما بسیار کار آمد است .

با انواع مدل های چاقی آشنا شوید؟

3-چاقی به شکل  پرتقال

در این فرم از چاقی مچ دست ها و پاها ضخیم و  شانه ها، سینه و قفسه سینه کوچک یا متوسط هستند. علت این نوع چاقی پایین بودن  میزان سوخت و ساز بدن و ناکار آمدی سیستم  لنفاوی بدن می باشد .برای رهایی از این فرم چاقی باید در طی روز از آب زیادی استفاده کنید تا سموم را از بدن تان حذف کرده و سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید  و  از خوردن لبنیات و گندم اجتناب کنید .

چاقی به شکل پرتقال

4- چاقی به شکل موز

افرادی با فرم موز اندامی باریک و بلند و  صورتی لاغر و استخوانی دارند.استخوان بندی  این افراد ریز یا متوسطی بوده و  بالاتنه لاغری دارند .تجمع چربی  در این افراد بر روی باسن و پشت ران می باشد .شما می توانید از تمام گروه های غذایی به شرط رعایت اعتدال استفاده کنید .

چاقی به شکل موز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *