اکسیدان ها در هنگام رنگ کردن موها چگونه عمل می کنند؟

برای رنگ کردن مو و عمل کردن آن ها بر روی سر از اکسیدان ها استفاده می کنیم .این ماده شیمیایی به عنوان کاتالیزور عمل کرده و رنگ را سریع تر به پایه مورد نظر می رساند .برای این که در مورد اکسیدان های رنگ مو اطلاعات بیشتری به دست بیاورید این مقاله را بخوانید .

اکسیدان چیست؟

اکسیدان ها سبب فعال شدن رنگ مو شده و باعث تغییر رنگ موهایتان می باشند .هرچه درصد اکسیدان ها بیشتر باشد موها رنگ روشن تری به خود گرفته و برای کاهش روشنی رنگ موها از اکسیدان هایی با درصد پایین استفاده می کنیم .

اکسیدان چیست؟

اکسیدان سه درصد

اکسیدان هایی که در بازار به فروش می رسد بیشتر 3 درصد بوده و جهت موهایی به رنگ مشکی و  قهوه ای تیره  مناسب است .این اکسیدان ها برای دوام بیشتر   رنگ روی موهای دکلره شده و  رنگساژ مش ها نیز کاربرد دارد .

اکسیدان شش درصد

این اکسیدان جهت پوشاندن تارهای سفید مو در افرادی که رنگ موی متوسطی دارند کاربرد داشته و در دکلره کردن موهای ضعیف و موهایی که قبلا دکلره شده ولی در پایه های ۶ یا ۷ قبلا رنگ شده اند مصرف می شود .

انواع اکسیدان ها

اکسیدان نه درصد

این اکسیدان که با نام اکسیدان دو و با حجم 30 در بازار به فروش می رسد  جهت روشن کردن مو با رنگ و یا دکلره مصرف می شود .برای داشتن موهایی سالم  هنگام دکلره و مش کردن موهمیشه از این اکسیدان استفاده کنید اگر چه کمی کار دکلره کردن مو طولانی می شود اما نتیجه کار بسیار رضایت بخش و بدون آسیب دیدگی موها خواهد بود.

اکسیدان دوازده درصد

این اکسیدان در دکلره و مش مو کاربرد دارد و سرعت دکلره کردن را بالا می برد .اما باید بدانید استفاده از این اکسیدان پیامدهایی مانند آسیب دیدگی و خشکی مو های دکلره شده را به علت از دست دادن رطوبت به همراه دارد . از این اکسیدان در رنگ های دو مرحله ای و روشن کردن مو بدون دکلره و همینطور در ترکیب با رنگهای کندتراست و یا هایلایت با رنگ و همینطور دکاپاژ موهای تیره استفاده کنید .

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *