با کاسنی بیماری هایتان را درمان کنید

استفاده از طب سنتی و گیاهان دارویی برای درمان بیماری ها شیوه مناسبی بوده و عوارض مصرف داروهای شیمیایی شامل حالتان نمی شود .گیاهانی که در طبیعت موجودند خواص بی شماری در درمان انواع بیماری ها دارند کاسنی گیاهیست که می تواند در درمان مشکلات دستگاه گوارش مفید واقع شود مطلبی که پیش روی شماست به معرفی این گیاه و خواص بی شمار درمانی آن پرداخته است.
  • کاسنی  و ارزش تغذیه ای آن

کاسنی نوی گیاه ساقه دار است که جزو گیاهان بومی آمریکا بوده و درمان مناسبی برای رفع مشکلات گوارشی، کاهش دردهای مفصلی، تقویت سیستم ایمنی بدن ،کاهش بیماری های مربوط به دستگاه گردش خون  می باشد .این گیاه می تواند با چاقی مبارزه کرده و در کاهش وزن  تاثیر مثبتی دارد. کاسنی سرشار از ویتامین هایی نظیر A،۶B،C،E وK و املاح معدنی چون روی، منیزیم، منگنز، کلسیم، آهن اسید فولیک می باشد .

ارزش تغذیه ای گیاه کاسنی

  • درمان مشکلات مربوط به دستگاه گردش خون با کاسنی

مصرف کاسنی می تواند سبب کاهش سطح کلسترول بد خون شده و از گرفتگی رگ ها و فشار خون بالا جلوگیری می کند .کاسنی حاوی ترکیباتی  به نام های اینولین و فنول بوده و به علت داشتن چنین ترکیباتی مانع از لخته شدن خون و بی‌نظمی ضربان قلب می‌شود.

  • کاسنی و درمان مشکلات گوارشی

این گیاه نقش موثری در بهبود عملکرد سیستم گوارش بدن داشته و با دارا بودن خواص پروبیوتیکی می تواند مشکلات گوارشی مانند رفلاکس اسیدی، سوء هاضمه و سوزش معده را درمان کند .

  • پیشگیری از ابتلا به سرطان ها با کاسنی

عصاره کاسنی به علت برخورداری از سطح بالایی از آنتی اکسیدان ها و پلی فنول ها در کاهش ریسک ابتلا به سرطان و کاهش رشد تومور های سرطانی علی الخصوص سرطان سینه و روده نقش کلیدی دارد .

خواص درمانی کاسنی

  • کاهش وزن با استفاده از گیاه کاسنی

کاسنی با برخورداری از ترکیب اینولین و فیبر های فراوان در کنترل و کاهش وزن تاثیر بسزایی دارد.این ترکیبات سبب تنظیم اسید آمینه گرلین شده و از احساس گرسنی نا بجا جلوگیری می کند .با مصرف کاسنی در طی روز احساس سیری داشته و پرخوری نخواهید کرد .این گیاه مدر بوده و در پاکسازی بدن و کلیه ها از سموم مفید است و با دفع مکرر ادرار، وزن آب بدن را متعادل کرده  و  موجب کاهش چربی‌ ها در بدن می‌شود.

  • درمان درد های مفاصل توسط کاسنی

استفاده از این گیاه اثرات چشمگیری در کاهش درد های مفاصل داشته و علت این امر دارا بودن خواص ضد التهابی می باشد .افرادی که از بیماری های مفصلی نظیر آرتروز ،روماتیسم و …. رنج می برند می توانند با استفاده از کاسنی به طور قابل ملاحظه‌ای دردهایشان را التیام ببخشند .

  • تقویت سیستم ایمنی بدن با کاسنی

کاسنی با دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی و آنتی باکتریال و پلی فنول ها  با عوامل بیماری زا مبارزه کرده و سیستم ایمنی بدنتان را قوی و قدرتمند می سازد .کاسنی دشمن سرسخت سرطان ها و بیماری های قلبی محسوب می شود .

 

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *