پیشگیری از سرطان

پیشگیری از سرطان با ویتامین D

آیا میدانید هرچقدر سطح ویتامین D در خون بالاتر باشد، احتمال خطر ابتلا به سرطان کاهش می یابد

سایت سلامت ایرانیان : لطفا مطلب ارسال شده در انجمن بیماریهای خاص هرچقدر سطح ویتامین D در خون بالاتر باشد، احتمال خطر ابتلا به سرطان کاهش می یابد را در ادامه ببینید.

پیشگیری از سرطان با ویتامین D

قبل از آنکه نتایج حاصل از تحقیقات نشان دادند، احتمال خطر ابتلا به سرطان با کاهش میزان ویتامین دی افزایش می یابد، محققین چنین پیشنهاد دادند که افزایش دادن سطح ویتامین دی در خون افراد، ابزار مهمی در پیش گیری از ابتلا به سرطان به شمار می رود.

خواص ویتامین D

رابطه سرطان و ویتامین دی

دانشمندان دانشگاهی در کالیفرنیا، در مجله « پی. ال. ا. اس» گزارش دادند که چگونه ارتباط میان ویتامین دی و سرطان را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده اند تا معین کنند وجود چه سطحی از ویتامین دی در خون برای کاهش دادن احتمال ابتلا به سرطان به طور کارآمد، مورد نیاز است.

قابل ذکر است است این مطالعه دربردارنده تمامی سرطان‌های تهاجمی به‌استثنای سرطان پوست بوده است.

ویتامین دی که توسط بدن و از طریق قرار گرفتن در معرض نور خورشید ایجاد می‌شود، به بدن برای کنترل سطح کلسیم و نیز سطح فسفات کمک می‌کند.

اولین بار پروفسور گارلند و برادر کوچکش بودند که در سال ۱۹۸۰ میلادی بیماری سرطان را با پایین بودن سطح ویتامین دی در خون مرتبط دانستند.

پیشگیری از سرطان

آن‌ها متوجه شدند، افرادی که در عرض‌های جغرافیایی بالاتر زندگی می‌کنند و درنتیجه دسترسی کمتری به نور خورشید دارند، دارای سطوح پایین‌تری از ویتامین دی هستند و احتمال توسعه یافتن سرطان روده در ایشان بیشتر است.

از آن زمان تاکنون مطالعات بیشتری توسط برادران گارلند و دیگران انجام گرفته است که وجود سطح پایین ویتامین دی در خون و دیگر سرطان ها از جمله سرطان های مثانه و ریه را مرتبط دانسته اند.

امیدواریم از مطلب ارسال شده هرچقدر سطح ویتامین D در خون بالاتر باشد، احتمال خطر ابتلا به سرطان کاهش می یابد استفاده کافی برده باشید.

منبع :انجمن بیماریهای خاص

ویرایش و گرداوری : سلامت وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *