آیا استفاده از کرم حلزون واقعا در زیبایی موثر است؟

زیبایی مقوله جذاب و پرطرفداری می باشد و برای دستیابی به آن  ممکن است  به هر روشی متمسک شویم .تبلیغات تلویزیون و سایر رسانه ها مبنی بر اینکه با مصرف کرم حلزون سبب جوان سازی و زیبایی پوست می شود سبب شده تا برخی از افراد به سمت خریدن این کرم و استفاده آن در جهت زیبایی بروند اما باید دید آیا این تبیلغات واقعیت دارد ؟آیا این کرم واقعا در زیبایی موثر است؟ و هزاران سوال دیگر ی که در ذهن شماست را با خواندن این مطلب پاسخ می دهیم

اثرات کرم  حلزون بر روی پوست

پس از تبلیغاتی همانند دستگاه کوچک کننده بینی و شکم بند های لاغری و …اکنون نوبت به کرم حلزون رسیده .ابتدا متن تبلیغات تلویزیونی  را خوب بخوانید :
برطرف کنندهء چین و چروک , جوش, لک های صورت و بدن, سوختگی های عمیق و ترکهای بعد از زایمان .

الیزا محصول متفاوت با انواع مختلف پوست در تمامی سنین ، از بسیار پایین مانند بچه های یک یا دو ساله تا سنین بالا میباشد، لازم به ذکر است که این ترکیب اثرات آلرژیک ندارد و تاثیر بسیار مثبتی روی از بین بردن سلولهای پوستی مرده و جایگزین نمودن آنها با سلولهای جدید دارد .الیزا محصولی توصیه شده برای آکنه ، جوشهای سر سیاه ، زگیل میباشد.ترکیبات ضد آفتاب در کنار سایر مواد موجود مانع شکل گیری نقاط سیاه روی پوست میشود. مصرف طولانی مدت موجب تسریع درمان ضایعاتی از قبیل حساسیتهای پوستی، سوختگیها و سائیدگیها میشود.صابون  الیزا تهیه شده از عصارهء حلزون میباشد , حلزون تنها موجودی است که در 24 ساعت بافت های فرسودهء خود را ترمیم مینماید .

کرم حلزون از چه ترکیباتی تشکیل شده است؟

1-Alaution : با زیاد کردن حفره های پوست باعث تولید پوست جدید میشود ,
2-Koagell : یک پروتئین مخصوص برای مرطوب و نرم نگه داشتن پوست ,
3-Flastin : ارامش بخش پوست ,
4-Glikolik Asid : سلول های مرده را از میان برداشته و سلول های زنده را جایگزین مینماید ,
5-Vitaminlev : برای ترمیم و نوسازی پوست ,
6-Pviteaziav : تجزیهء پروتئین های دیگر پوست بدون اسیب به ان ,
7-Pvoteinlev , Libvinolitik : باعث رسیدن اکسیژن و غذا به پوست ,
8-SPF : محافظ در برابر اشعهء خورشید و جلوگیری از لک شدن پوست .

1- آیا  کرم حلزون درمان کننده همه بیماری های پوستی می باشد؟

تبلیغات می گویند کرم حلزون برطرف کنندهء  چین و چروک ، جوش ، لک های صورت و بدن ، سوختگی های عمیق ، ترکهای بعد از زایمان ، آکنه ، جوشهای سر سیاه ، درمان زگیل میباشد.ضد آفتاب در کنار سایر مواد موجود مانع شکل گیری نقاط سیاه روی پوست میشود.مصرف طولانی مدت موجب تسریع درمان ضایعاتی از قبیل : حساسیتهای پوستی ، سوختگیها و سائیدگیها میشود.

ولی واقعیت علمی آن است که  به دلیل اینکه مکانیسم هر یک از بیماریهای ذکر شده متفاوت است اثر کردن کرم حلزون  بر تمامی این بیماریها ممکن نیست.

2- آیا کرم حلزون مناسب هر سن و جنسی می باشد؟

تبلیغات بیان می کند الیزا محصول متفاوت برای انواع مختلف پوست در تمامی سنین ، از بسیار پایین مانند بچه های یک یا دو ساله تا سنین بالا میباشد، لازم به ذکر است که این ترکیب اثرات آلرژیک ندارد و تاثیر بسیار مثبتی روی از بین بردن سلولهای پوستی مرده و جایگزین نمودن آنها با سلولهای جدید دارد.

اما واقعیت علمی این موضوع اینست که این طیف وسیع سنی،جنسی و پوستی بسیار بعید است.

کرم حلزون و تاثیر آن بر زیبایی

3-آیا کرم حلزون در ترمیم و بازسازی سلول های پوستی موثر است؟

در تبلیغات تلویزیونی بیان می کنند که کرم الیزا تهیه شده از عصارهء حلزون میباشد . حلزون تنها موجودی است که در 24 ساعت بافت های فرسودهء خود را ترمیم مینماید . اما واقعیت علمی این موضوع این است که ویژگی های یک حیوان با مصرف عصاره آن الزاماً در ما اثری ندارد !این اثر باید در آزمایش های متعدد به اثبات برسد نه بدلیل وجود آن در حیوان مورد نظر!

4-SPF در کرم حلزون

و باز هم تبلیغات بیان می کند از جمله ترکیبات این کرم از SPF نام برده شده است.SPF به معنای فاکتور محافظتی هر ضدآفتاب است.اما واقعیت علمی این است که SPF را نمیشود به ترکیبات کرم اضافه کرد !!!

یاد آوری

در پایان توصیه می شود قبل از خرید و مصرف این کرم و کرم های مشابه با متخصص پوست مشورت کنید .

منبع : وب سایت دکتر شوشتری

ویرایش و گرد آوری : سلامت وب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *