آیا می خواهید فرزند مطیعی داشته باشید؟

اگر کودکی دارید و می خواهید  در برقراری ارتباط با او موفق باشید باید با زبان کودکتان با او صحبت کنید .دادن اعتماد به نفس به کودکان و پرهیزاز لجاجت و خشونت در رفتار با کودکتان می تواند ثمر بخش بوده و کودکتان به راحتی به حرف های شما گوش داده  و از شما اطاعت کند  .اقداماتی که در زیر به شما معرفی می شود روش های روان شناسی مفیدی در داشتن کودکی مطیع  است .

1- از کودکتان تعریف کنید

به رفتارهای خوب کودکتان توجه کرده و آن ها رابولد کنید .اگر رفتار شایسته ای دارد از او تعریف کنید و به او امتیاز دهید .در این صورت کودکتان به حرف های شما توجه کرده و با شما مخالفت و لجبازی نمی کند .

2- از خشونت با کودکتان پرهیز کنید

اگر می خواهید کودکتان کاری را انجام دهد نزد او رفته و با ملایمت درخواستتان را به او بگویید .از فریاد زدن بر سر کودکتان خودداری کرده و با او به نرمی وملاطفت رفتار کنید .آرامش شما در داشتن کودکی آرام و فاقد لجاجت بسیار کارایی دارد .

3- فرزندتان را راهنمایی کنید

کارهایی که فرزندتان باید انجام دهد را به او یاد آوری کرده و در صورت ممنوعیت انجام کاری توسط او با مهربانی او را راهنمایی کنید .اگر او به چیزی دست می زند که  نباید  دست بزند ، به او بفهمانید که دقیقاً چه چیزهایی را می تواند لمس کند یا بردارد .

اعتماد به نفس کودکتان را تقویت کنید

4- شیوه صحیح استفاده از وسایل را به او بیاموزید

اگر کودکتان به نقاشی کردن علاقه دارد به او توضیح دهید که باید در کاغذ یا دفتر نقاشی این کار را انجام دهد و دیوار های خانه محل مناسبی برای نقاشی کردن نمی باشد .

5- اعتماد به نفس را در کودکتان تقویت کنید

از کارهای مثبت کودکتان قدردانی و تشکر کنید نکات مثبت او را به او یاد آوری کنید و به او بگویید که از داشتن چنین کودکی خوشحالید .در مواقع نیاز به او کمک کنید و ناتوانی های او را مهار کنید .

6- قبل از رفتن به مکانی اطلاعات لازم در مورد آن محیط را به او بدهید

اگر قرار است به مهمانی بروید برای او در مورد افراد حاضر در آن میهمانی توضیح داده و به نحوی آشنایی مختصری با افراد حاضر در آن جا برایش ایجاد کنید تا در آن جا احساس خجالتی بودن نکند و برای جلوگیری از خرابکاری موقعیت را تشریح کرده و به او بگویید انتظار درام در مهمانی شلوغ نکنی و دختر یا پسر خوبی یاشی.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *