دانستنی های مفید قبل ازتزریق لب با مواد پر کننده

یکی از روش های حجم دادن به لب ها تزریق لب می باشد .این روش کاربرد زیادی در افرادی که لب های باریکی دارند داشته و می تواند لب هایشان را گوشتی و حجیم کند اما اگر قصد دارید این روش را انجام دهید بد نیست با خواندن این مقاله در مورد باید ها و نباید های استتفاده از این روش اطلاعاتی را به دست بیاورید .

1-انجام تزریق لب زیر نظر پزشک متخصص

برای تزریق لب فقط به متخصصین حاذق پوست یا جراحان پلاستیک مراجعه کنیدو این روش را در کلینیک های معتبر و بهداشتی انجام دهید .از انجام این روش به دست افراد نابلد خودداری کنید چرا که ممکن است این افراد به عروق موجود در لب آسیب زده و بافت لب خود را به دلیل عفونت از دست دهید .

تزریق لب فقط تحت نظر پزشک متخصص

2-ماندگاری اثر تزریق لب

برای حجیم و برجسته شدن لب ها از موادی که حاوی اسید هیالورونیک هستند استفاده می کنند . تزریق این ترکیب به لب می تواند لب ها را  از 3 جنبه، یعنی شکل، ساختار و حجم، بزرگ‌تر کند. اثرات این تزریق تا 6  ماه بوده  و مجددا باید برای حجیم شدن لب هایتان این روش را تکرار کنید .

3- استفاده از این روش به چه افرادی توصیه نمی شود

افرادی که مبتلا به هرپس دهانی یا تبخال فعال هستند و یا افرادی که  مبتلا به اختلالات لخته شدن خون، بیماری دیابت و لوپوس هستند، کاندید مناسبی بزای استفاده از این روش زیبایی نمی باشند .

4- قبل از تزریق از داروهایی زیر استفاده نکنید

اگر قصد تزریق لب دارید باید بدانید مصرف دارو هایی نظیر داروهای ضدالتهابی غیراستروییدی (مثل آسپیرین و ایبوپروفن)، ویتامین E و امگا 3 به علت رقیق کردن خون ممنوع بوده مصرف آن ها  سبب  ایجاد کبودی یا خون ریزی در لب‌ ها می شود . بنابراین قبل از تزریق با پزشکتان در مورد داروهای مصرفی خود صحبت کنید .4

5-آیا تزریق لب دردناک است؟

تزریق لب عمدتا به وسیله پر کننده هایی انجام می شود که حاوی بی حسی موضعی هستند و در صورت فقدان این تر کیب پزشک با استفاده از کرم های بی حسی در محل تزریق درد کم ناشی از تزریق را کاهش می دهد .

برگشت پذیری اثر تزریق لب

6- عوارض تزریق لب چیست؟

وجود  کمی تورم و حتی کبودی  بعد از تزریق لب امری کاملا طبیعی بوده و عموما پس از گذشت چند روز از بین می‌روند، در موارد نادر، اسید هیالورونیک می‌تواند باعث ایجاد واکنش در محل تزریق شده و این واکنش تا یک هفته ادامه داشته و پس از آن روند بهبودی حاصل می شود .

7-در صورت عدم رضایت از تزریق می توان لب ها را به حالت قبل باز گرداند؟

اگر پس از تزریق از ظاهر لب هایتان راضی نبودید می توانید به پزشکتان مراجعه کنید تا او با تزریق ماده‌ای خاص به ‌نام هیالورونیداز در قسمت لب‌ها، پرکننده ها  را از لب‌ هایتان  خارج نموده تا لبانتان  به وضعیت قبلی باز گردد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *