استفاده از محصولات پوستی آقایان توسط زنان ممنوع

ساختار پوست زنان و مردان دارای تفاوت های بی شماری می باشد و هر کدام به دلیل وجود ترشح هورمون های خاص طنانه و مردانه ویژگی های مخصوص به خود را دارند .در نتیجه استفاده از محصولات پوستی آقایان توسط زنان نه تنها مفید نیست بلکه مصرف آن  می تواند به پوست خانم ها آسیب بزند برای این که این تفاوت ها را بشناسید و این موضوع را برایتان شفاف سازی کنیم خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم .

1- پوست زنان نازک است

زنان دارای پوست نازکی هستند و استفاده از محصولات بهداشتی و آرایشی آقایان می تواند به لطافت پوست زنان لطمه بزند .چرا که پوست مردان به دلیل ترشح هورمون مردانه آندروژن ضخیم بوده و این محصولات برای پوست های ضخیم آنان تهیه شده و مناسب پوست آقایان می باشد و از آن جایی که  پوست آقايان ضخیم و موی زیادی دارد قدرت مواد شیمیایی موجود در محصولات مردانه بیشتر بوده و مصرف آن ها در زنان باعث خشکی پوست می شود . در ضمن استفاده از تقويت‌کننده‌ هاي موي مردانه سبب ضخيم شدن مو در خانم‌ ها نمي‌شود.

2-پوست زنان کلاژن کمتری نسبت به پوست آقایان دارد

میزان کلاژن در پوست زنان کمتر از آقایان بوده و نشان دهنده آن است که مصرف محصولات ضد چروک مردانه در پوست زنان قابلیت  پيشگيري از بروز چين و چروک پوستشان را نداشته و فقط در آقایان می تواند از پیری پوستی جلوگیری نماید .

نازک و روشن بودن رنگپوست زنان

3-پوست زنان در مقایسه با پوست مردان روشن تر است

استفاده از محصولات مردانه مانند ضد آفتاب ها در پوست زنان مفید نبوده و از آسیب های وارده به پوست ناشی از نور آفتاب نمی تواند محافظت کند .بهتر است خانم ها از محصولات پوستی مربوط به خودشان استفاده کنند چرا که  معمولا اثر ضدآفتاب و خواص آنتي‌اکسيداني کرم‌هاي زنانه بيشتر است.

4-پوست مردان در مقایسه با پوست زنان چرب تر است

به علت ترشح هورمون آندروژ در مردان پوست مردان نسبت به پوست زنان چرب تر بوده و همین امر سبب افزایش میزان آکنه در پوست مردان می باشد .در صورتي که شما پوست آکنه‌ دار و چرب داريد شايد مصرف محصولات پوست آقايان آکنه را در زنان کاهش دهد اما باید به فکر درمان اصولی آکنه هایتان باشید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *