آیا می خواهید به آسانی وزنتان را کم کنید؟

اضافه وزن و چاقی یکی از معضلات جامعه است که نه تنها سبب برهم ریختن تناسب اندام می شود بلکه باعث ابتلا به بیماری های مختلف نیز می باشد .گرفتن رژیم های غذایی و پایبندی به آن نیازمند اراده ای پولادین  و عزمی راسخ است که بتوان در مقابل وسوسه خوراکی های خوشمزه مقاومت کنیم .روش هایی هم وجود دارند که با انجامشان می توانید سریع تر وزنتان را کم کنید و این روش ها میان برهای راه پر فراز و نشیب کاهش وزن می باشد . این میان بر ها را در این مقاله بخوانید و جهت کاهش وزنتان به آن ها عمل کنید.
  • در خوردن غذا عجله نکنید

برای این که به آسانی لاغر شوید غذایتان را آرام بخورید و در خوردن غذا عجله نکنید . زمانی معادل 20 دقیقه را  برای صرف غذا اختصاص دهید .عجله در غذاخوردن سبب می شود مغز فرکانس سیری را نتواند به بدن مخابره کند و همین امر سبب پرخوری می شود .لازم نیست در یک چشم به هم زدن بشقابتان را خالی کنید بلکه در حین غذاخوردن مکث کرده و لقمه هایتان را به خوبی بجوید .

کاهش وزن با  عجله نکردن در هنگام خوردن غذا

  • از سبزیجات غافل نشوید

مصرف فراوان سبزیجات سبب پر شدن حجم معده شما و افزایش سوخت و ساز می شود .سبزی ها کالری کمی دارند و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مفید می باشند و در تسهیل هضم غذا و بهبود عملکرد دستگاه گوارش نقش موثری دارند .با مصرف سبزیجات از ابتلا به یبوست پیشگیری کرده و شکمتان سریع تر کوچک می شود .

کاهش وزن به شرط مصرف سبزیجات

  •  سوپ بخورید

مصرف سوپ به عنوان پیش غذا  می تواند حجم معده خالی شما را به آسانی پر کرده و از پرخوری جلوگیری می کند .سوپ سبزیجات نه تنها کالری بسیار پایینی دارد بلکه تمام مواد مغذی مانند ویتامین ها را به بدنتان می رساند .مصرف سوپ عمل هضم غذا را آسان کرده و از بروز نفخ و یبوست جلوگیری می کند .

مصرف سوپ نقش مهمی در کاهش وزن دارد

  • غلات سبوس دار را به برنامه غذایی خود اضافه کنید

افزودن غلات سبوس دار مانند  جو ، جو دو سر ، گندم و برنج به برنامه غذایی نه تنها سبب کاهش وزن می شود بلکه با کاهش کلسترول ازانباشته شدن چربی  در بدن و  بروز بیماری های قلبی نیز جلوگیری می کند .

مصرف غلات سبوس دار راه مفیدی جهت کاهش وزن

مصرف قندتان را کاهش دهید

برای این که به آسانی لاغر شوید قند و شکر کمتری مصرف کنید .از مصرف نوشابه ها و اب میوه های مصنوعی به علت داشتن مواد نگهدارنده و قند فراوان پرهیز کنید و آب را جایگزین این محصولات کنید .

با کاهش قند و شکر مصرفی کاهش وزن را تسریع کنید

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *