روش های خانگی سفید کردن دندان ها

رازهای خانگی سفید کردن دندان ها

داشتن دندان هایی سفید و درخشان سبب زیبا شدن لبخند شما و چهره شما می شود .امروزه روش های پزشکی بسیاری برای سفید کردن رنگ دندان ها وجود دارد جرم گیری ،بلچینگ و ……….اما تمامی این روش ها مستلزم زمان و پرداخت هزینه های بالایی  می باشد . این مقاله راز خانگی سفید کردن دندان ها را برایتان فاش کرده و به شما آموزش می دهد فقط کافیست نگاهی به آشپزخانه تان بیندازید تا با موادی که در دسترستان است به راحتی دندان هایتان را سفید کنید .
  •  گل کلم

جویدن گل کلم به  صورت خام، سبب جرم زدایی سطوح دندان ها شده و مانند مسواکی قدرتمند دندان ها را می سابند و تمیز و سفید می کنند .جویدن تکه های سخت کلم سبب افزایش بزاق دهان شده و موجب از بین رفتن جرم های روی دندان ها می شود .

گل کلم و سفید شدن دندان ها

  • توت فرنگی

این میوه بسیار خوشمزه پادشاه میوه ها محسوب می شود و با داشتن اسید مالیک سبب  سفیدی دندان ها و از بین بردن جرم ها و لکه ها از سطح دندان می شود .برای سفید شدن دندان هایتان توت فرنگی را پوره کنید و با کمی جوش شیرین مخلوط کنید تا ترکیب خمیری شکلی را به دست آورید سپس این ترکیب را به دندان هایتان بمالید و پس از آن دندان هایتان را مسواک زده و بشویید تا شاهد معجزه توت فرنگی در سفید کردن دندان هایتان باشید .

 

توت فرنگی و سفید کردن دندان ها

  •  آناناس

آناناس با دارا بودن سطح بالایی از آنزیم  بروملین در  از بین بردن لکه های روی سطح مینای دندان موثر بوده و با افزایش ترشح غدد بزاقی سبب درخشان شدن دندان ها و جرم زدایی می شود .

 

آناناس و سفید کردن دندان ها

  • پیاز

پیاز حاوی ترکیباتی به نام  سولفور  بوده که از تشکیل جرم در لابه لای دندان ها و پلاک های دندانی جلوگیری کرده و به عنوان گیاهی مفید در سفید کردن دندان ها شناخته می شود .برای سفید شدن دندان هایتان پیاز را به صورت خام مصرف کنید .

 

پیاز دندان ها را سفید می کند

  • کرفس

کرفس سبب تقویت  لثه ها شده و به خوبی می تواند پلاک های دندانی را پاک کرده و موجب درخشان شدن دندان ها شود . جویدن کرفس به صورت خام با افزایش بزاق دهان سطح دهان را به خوبی لکه زدایی کرده و دندان ها را سفید می کند .

 

کرفس گیاهی مفید در سفید کردن دندان ها

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *