آشنایی با مواد غذایی موثر در افزایش سوخت و ساز بدن

لاغری و رهایی از چاقی یکی از مسائلیست که در بسیاری از محافل علمی بدان پرداخته می شود و بر طبق آمارها 60 درصد افراد بالای 18 سال در کشور دچار اضافه وزن و چاقی می باشند .برای این که سریع تر لاغر شوید می بایست میزان چربی سوزی و سوخت و ساز بدن خود را افزایش دهید .افزایش سرعت سوخت و ساز بدن سبب می شود تا چربی های اضافی در بدنتان انباشته نشود و همچنین فرایند مصرف چربی های تجمع یافته در بدنتان تسریع شود .مواد غذایی که در ادامه به شما معرفی می کنیم به عنوان یک کاتالیزور در بدن شما عمل می کنند و با تسریع فرایند چربی سوزی در افزایش سوخت و ساز بدن تاثیر بسزایی دارند .برای آشنایی با این خوراکی های چربی سوز به ادامه مقاله سلامت وب توجه بفرمایید .

افزایش سوخت و ساز بدن چگونه امکان پذیر می باشد ؟

افزایش سرعت سوخت و ساز بدن برای افرادی که عزم خود را جزم نموده اند تا لاغر شوند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد .برای لاغری و کاهش وزن استفاده از یک برنامه غذایی مناسب ،کالری شماری و انجام ورزش به صورت منظم ضروری می باشد .اما بهتر است بدانید استفاده از خوراکی های چربی سوز و افزودن آن ها به برنامه غذایی خود سبب افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش وزن می شود .بنابراین برای رسیدن به وزن ایده آل و اندامی متناسب خوراکی های معرفی شده در ادامه این نوشته سلامت وب را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید.

راه های افزایش سوخت و ساز بدن برای لاغر شدن


1- افزایش سوخت و ساز بدن با تخم مرغ

تخم مرغ ماده ای سرشار از پروتئین ،اسیدآمینه های ضروری و چربی های مفیدی می باشد که گنجاندن آن در برنامه غذایی می تواند در از بین بردن چربی ها و افزایش متابولیسم بدن تاثیر بسزایی داشته باشد .این بمب کوچک پروتئینی با تحریک متابولیسم و تامین انرژی مورد نیاز بدن می تواند شما را در راه هدفتان و رسیدن به وزن ایده آل یاری نماید .

مواد غذایی برای افزایش سوخت و ساز بدن


2-جودوسر و تشدید سوخت و ساز بدن

جو دوسر یکی از گیاهان بسیار مغذیست که حاوی فیبرهای غذایی می باشد .مصرف جودوسر سبب می شود تا میزان چربی های تجمع یافته در بدن کاهش یافته و قند خون تثبیت شود.با مصرف جودوسر در طی روز احساس سیری داشته و ریزه خواری نخواهید کرد .جودوسر با کنترل و تثبیت قند خون می تواند از تولید انسولین فراوان در بدن جلوگیری کرده و از این طریق به افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش حجم چربی های تجمع یافته در بدن کمک فراوانی نماید .بنابراین برای افزایش متابولیسم بدن با گیاهان دارویی جو دوسر را در اولویت برنامه های خود قرار دهید .
 معجزه جو دوسر در چربی سوزی

3- کاهش حجم چربی های بدن با توت ها

خانواده توت ها شامل توت فرنگی ،بلوبری ،شاتوت،تمشک و توت سفید میوه های کوچک ، آبدار و خوشمزه ای هستند که حاوی مقادیر فراوانی آنتی اکسیدان می باشند .مصرف این گروه از میوه ها با تامین فیبر و مواد مغذی مورد نیاز بدن از بروز نفخ و یبوست جلوگیری کرده و با بهبود عملیات گوارش در راستای لاغری و افزایش سوخت و ساز بدن نقش موثری دارند .
داروی گیاهی افزایش سوخت و ساز بدن

4- روغن نارگیل تسریع کننده سوخت و ساز بدن

تحقیقات و مطالعات نشان داده است مصرف روغن نارگیل با افزایش سوخت و ساز بدن ارتباط مستقیمی دارد .مصرف روغن نارگیل می تواند در فرایند سوختن چربی ها اثر چشمگیری به همراه داشته باشد .این روغن گیاهی با بهبود فرایند جریان خون درون رگ ها و تامین سلامت قلب و عروق در راستای سلامتی و کاهش وزن اثرات درخشانی را به همراه دارد.روغن نارگیل کاملا عاری از چربی های بد و اشباع است و مقادیر بالایی از چربی‌های غیراشباع را به بدن ارائه می‌دهد.


5- ماست یونانی دشمن سرسخت چربی ها

ماست یونانی یکی از محصولات لبنی بسیار خوشمزه ایست که می تواند در سوزاندن چربی های انباشته شده در اندام هایتان کمک فراوانی نماید .این ماده لبنی سبب هضم بهتر مواد غذایی و از بین بردن تراکم چربی در بدن می شود .با مصرف ماست یونانی می توانید شکم خود را کوچک تر کرده و به راحتی سایزتان را کاهش دهید .این ماده غذایی با دارا بودن ترکیبات غذایی بی نظیر علاوه بر کاهش وزن و لاغری در تقویت قدرت دفاعی بدن نیز نقش دارد .

افزایش متابولیسم بدن با گیاهان دارویی


6- جلوگیری از افزایش اشتها با سیب

سیب میوه ای بسیار خوشمزه و مغذیست که حاوی مقادیر بسیار فراوانی فیبر و پکتین می باشد .این دو ترکیب با پر کردن حجم معده از ریزه خواری و پرخوری جلوگیری کرده و با جلوگیری از افزایش اشتها و کنترل آن به کاهش وزن در شما کمک می کند .

چربی سوزی با سیب


7-چربی سوزی با سبزیجات برگ سبز

مصرف سبزیجات برگ سبز یکی دیگر از راه های افزایش سوخت و ساز بدن و در نهایت چربی سوزی می باشد .برای این که سریع تر خوش اندام شوید از کلم ها ،اسفناج ،شاهی و کاهو غافل نشوید .از سبزی خوردن به همراه وعده ناهار و شام استفاده کنید و به جای مصرف مواد غذایی فاقد ارزش غذایی از سبزیجات برگ سبز جهت تامین بتاکاروتن، ویتامین C، کلسیم، فولاسین و منیزیم مورد نیاز بدنتان استفاده کنید .

سبزیجات برگ سبز و افزایش متابولیسم بدن


8-ماهی ماده ای موثر در افزایش سخت و ساز بدن

گوشت ماهی با دارا بودن پروتئین فراوان ،اسید های چرب ضروری و مورد نیاز بدن با کاهش حالت مقاومت سلول ها به انسولین و کنترل قند خون باعث افزایش سوخت و ساز بدن می گردد .با مصرف ماهی دوبار در هفته بیشتر کالری سوزی کنید و امگا 3 فراوانی را به بدنتان برسانید .بدین منظور از مصرف ماهی هایی نظیر سالمون ، تن و قزل آلا در جهت کاهش وزنتان غافل نشوید .

سوخت و ساز بدن


9- آجیل محرک متابولیسم بدن

آجیل ها با دارا بودن چربی های مفید و پروتئین بالا میان وعده ای مفید برای افراد علاقمند به کاهش وزن به شمار می آید .مصرف آجیل ها سبب سیر ماندن به مدت طولانی و جلوگیری از ریزه خواری در طی روز خواهد شد .بهترین آجیل ها بادام و گردو می باشد که با دارا بودن سطح بالایی از فیبر، پروتئین و چربی های مفید در کاهش وزن و چربی سوزی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند .

آجیل محرک متابولیسم بدن


10-فلفل قرمز، چربی سوز قدرتمند

فلفل قرمز با دارا بودن ترکیبی به نام کاپسایسین بدن را گرم کرده و سرعت سوخت و ساز در بدن را افزایش می دهد .استفاده از فلفل قرمز سبب  چربی سوزی و تناسب اندام  خواهد شد .کاپسایسین با تحریک متابولیسم شما را در راه رسیدن به وزن ایده آل و اندامی متناسب یاری خواهد نمود.

فلفل قرمز چربی سوز قدرتمند


11-گوشت مرغ و افزایش متابولیسم بدن

گوشت مرغ یکی دیگر از مواد غذایی برای افزایش سوخت و ساز بدن است که با دارا بودن مقادیر فراوانی پروتئین از تجمع چربی ها در بدن جلوگیری کرده و با افزایش بافت ماهیچه ای در تقویت عضلات و عضله سازی نقش چشمگیری دارد .با مصرف گوشت مرغ ،مصرف انرژی در بدن شما افزایش یافته و سرعت سوخت و ساز و متابولیسم در بدنتان افزایش خواهد یافت.

گوشت مرغ بهترین منبع پروتئینی چربی سوز


12-چای سبز به چربی سوزی کمک می کند

چای سبز حاوی ترکیبی به نام اپیگالوکتشین‌ گالات می باشد .این ترکیب با دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی سبب افزایش سوخت و ساز بدن و  سوزاندن سلول‌ های چربی و افزایش میزان چربی سوزی در بدن می شود .این نوشیدنی سبب کاهش میزان کلسترول خون و سوزاندن کالری بیشتری در طی روز می ‌شود.

افزایش سوخت و ساز بدن با چای سبز


13- سرکه سیب دشمن سرسخت چربی ها

سرکه سیب با درهم شکستن سلول های چربی و دارا بودن خواص اسیدی سلول های چربی را درون خود حل کرده و از این طریق به کاهش وزن کمک می کند .افرادی که میزان مناسبی سرکه می ‌خورند،‌ احساس افزایش متابولیسم و کاهش سایز شکم را در مدت بسیار کوتاهی تجربه نموده اند.

رهایی از چاقی شکمی با سرکه سیب


14-سیر بهترین داروی گیاهی افزایش سوخت و ساز بدن

سیر اگر چه سبزی بد بوییست اما در چربی سوزی حرف اول را می زند و بهترین داروی گیاهی افزایش سوخت و ساز بدن است .برای این که افزایش سوخت و ساز بدن را سرعت بخشید روزانه دو تا هشت حبه سیر خام را به همراه آب و یا به همراه ماست مصرف کنید .با این عمل در مدت کوتاهی تغییرات مشهودی در کاهش سایز خود خواهید داشت .

سیر موثر در چربی سوزی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *