امروز:05/07/2022
راز های خوراکی طول عمر

با مواد غذایی زیر طول عمرتان را افزایش دهید

همه ما انسان ها علاقمندیم تا عمری طولانی همراه با سلامتی داشته باشیم . عوامل موثری در افزایش طول عمر ما نقش دارند که در این میان نقش تغذیه پر رنگ تر از سایر عوامل است .اگر می خواهید عمری طولانی داشته باشید از مواد غذایی که در این نوشته سلامت وب به شما معرفی می شود استفاده کنید تا  جاودانگی و سلامتی را تجربه کنید.

1- سیر

سیر سبزی پر خاصیتی است که می توان آن را طبیب گیاهان نامید.این سبزی بد بو حاوی ترکیباتی به نام آلیسین می باشد که این ترکیب با دارا بودن خواص آنتی باکتریال سبب شده است تا سیر به عنوان ماده ای ضد انعقاد ،کاهنده فشار خون و کلسترول خون شناخته شود و با تضمین سلامتی قلب و مغز شما یکی از اسرار افزایش طول عمر شما به شمار آید.

مصرف سیر و افزایش طول عمر

2- پیاز

پیاز نیز اگر چه مانند سیر بد بوست اما گیاهی پر خاصیت می باشد .این ماده غذایی نیز دارای خواص آنتی بیوتیکی است و از بروز التهاب در بدن جلوگیری می کند .با مصرف پیاز می توانید ریه و لثه هایی سالم داشته باشید و به علت دور ماندن از عوامل التهابی از ابتلا به انواع سرطان ها که کشنده است در امان بمانید .

ترکیبات پیاز در افزایش طول عمر

3- سویا

سویا نوعی پروتئین گیاهیست که جایگزین مناسبی برای گوشت قرمز می باشد .این ماده گیاهی حاوی ترکیباتی آنتی اکسیدانی به نام ایزوفلان می باشد که باعث شده است تا سویا ماده ای مفید در کاهش سطح کلسترول خون  محسوب شود .شما می توانید سویا را به صورت شیر سویا نیز مصرف کنید و با مصرف این ماده پروتئینی از خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی و عروقی پیشگیری کنید .

مقش سویا در افزایش طول عمر

4- انواع توت ها

خانواده توت ها نظیر تمشک، توت فرنگی، توت سفید  و شاتوت  منبع غنی از ترکیبات آنتی اکسیدانی می باشند .آنتی اکسیدان هایی به نام فلائونوئید و پلی فنول ها موجب می شوند تا از ابتلا به مشکلات سیستم عصبی در امان مانده و از رشد تومورها در بدن جلوگیری می کنند .با مصرف این گروه از میوه ها می توانید عوامل بیماری زا را از خود دور کرده و طول عمرتان را افزایش دهید .

مصرف انواع توت

5- شکلات تلخ

شکلات تلخ ماده مفیدی در پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلب و عروق و دیابت می باشد .این نوع از شکلات با برطرف نمودن علایم افسردگی و بهبود جریان خون در اندام های بدن در سلامتی و افزایش طول عمرتان موثر است .

فراموش نکنید که از مصرف زیاد شکلات تلخ به دلیل داشتن کالری بالا

و افزایش وزن پرهیز کنید

و در حد اعتدال آن را مصرف کنید.

مصرف شکلات تلخ و افزایش طول عمر

6- ماهی

ماهی های چرب منبع غنی از اسید های چرب امگا 3 می باشند .

این ترکیب باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده

و موجب سلامتی قلب و عروق می شود.

با مصرف دوبار ماهی در هفته  می توانید سلامتی قلب و مغز خود را بیمه کرده

و از خطر ابتلا به انواع سرطان ها و افسردگی ایمن شوید.

 

مصرف ماهیهای چرب و افزایش طول عمر

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.