با خوراکی های زیر سنگ های کلیه را درمان کنید

عفونت کلیه ها با علائمی نظیر درد کلیه ،تب ،افزایش حجم ادرار بوده و در صورت عدم  تشخیص به موقع می تواند به کلیه هایتان آسیب وارد کند .برای درمان عفونت کلیه مواد غذایی وجود دارد که در ذیل این مقاله به شما معرفی می شود شما می توانید با مصرف آن ها عفونت کلیه هایتان را درمان کرده و از عوارض ناشی از این بیماری در امان بمانید .

1-آب

نوشیدن مقادیر زیادی آب در طی روز از تشکیل سنگ های کلیه جلوگیری کرده و در صورت وجود سنگ در کلیه هایتان  به دفع آسان سنگ ها کمک می کند .برای  کاهش غلظت ادرار  و جلوگیری از  رسوب نمک ها و املاح معدنی در کلیه می بایست روزی 1 تا 1.5 لیتر آب بنوشید.

درمان سنگ کلیه با مصرف آب

2-لیموترش

لیمو ترش یکی از درمان های مفید جهت دفع سنگ کلیه می باشد .این ماده غذایی حاوی اسید استیک بوده و به خوبی می تواند سنگ های کلیه را درمان کند .برای درمان سنگ های کلیه آب لیمو ترش تازه را بگیرید و در مقداری آب جوش خنک شده بریزید و هنگام درد های دفع سنگ کلیه 4 قاشق غذاخوری از این نوشیدنی را بنوشید .افزودن 4 قاشق غذاخوری روغن زیتون به این نوشیدنی در افزایش دفع سنگ های کلیه موثر است.

درمان سنگ کلیه با لیمو ترش

3-چای قاصدک

چای قاصدک مدر بوده و با افزایش حجم ادرار در دفع سنگ های کلیه موثر است .مصرف 2 تا 3 فنجان از چای قاصدک در طی روز می تواند با افزایش جریان خون در کلیه ها در بهبود درد های ناشی از دفع سنگ کلیه و دفع آسان سنگ کلیه سودمند باشد .کافیست 1 تا 2 قاشق چای خوری  از گیاه  قاصدک را در یک فنجان آب داغ  ریخته و به مدت ده دقیقه با حرارت ملایم بجوشانید. سپس آن را صاف کرده و نوش جان کنید .

درمان سنگ کلیه با چای قاصدک

4- هندوانه

این میوه پر آب و شیرین در افزایش حجم ادرار موثر است و جهت تحریک کلیه ها برای دفع سنگ های کلیه مفید است .نوشیدن آب هندوانه و خود هندوانه در رفع مشکلات کلیه و درمان سنگ های کلیه تاثیر  بسزایی دارد.

دفع سنگ کلیه با هندوانه

5-کرفس

مصرف کرفس باعث افزایش دفع سنگ از کلیه ها می شود و با افزایش حجم ادرار در تسکین درد های کلیوی نافع است .برای درمان عفونت و دفع سنگ های کلیه  کرفس را به سالادتان اضافه کرده و یا به صورت خام در میان وعده هایتان استفاده کنید .شما می توانید از تخم کرفس نیز برای درمان سنگ کلیه استفاده کنید بدین منظور یک قاشق غذاخوری تخم کرفس  را آسیاب کرده و  در یک فنجان آب داغ بریزید و درپوشی بر روی آن بگذارید پس از گذشت 10 دقیقه محلول را صاف کرده و بنوشید .

درمان سنگ کلیه با کرفس

 

6- کاکل ذرت

برای درمان سنگ کلیه یا عفونت های کلیه تان از کاکل ذرت استفاده کنید .تحقیقات نشان داده است که کاکل ذرت مدر بوده و و در درمان درد های ناشی از سنگ کلیه مفید می باشد .شما می توانید مقداری کاکل ذرت را از عطاری تهیه کرده و با مقداری آب بجوشانید سپس آن را صاف کرده و مایع حاصله را بنوشید .

درمان سنگ کلیه با کاکل ذرت

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *