دشمنان مهم تمرکز حواس را بشناسید

عدم تمرکز حواس یکی از مشکلاتی است که ممکن است گریبانگیر شما نیز شده باشد .عوامل بسیاری دشمن تمرکز حواس شما هستند که در این نوشته سلامت وب به معرفی برخی از این عوامل پرداخته ایم .شما نیز می توانید با استفاده از این مقاله سلامت وب دشمنان تمرکز حواستان را شناسایی کرده و در صدد از بین بردن آن ها برآیید.

1- شبکه های اجتماعی

امروزه کمتر کس است که از داشتن گوشی هوشمند و عضویت در شبکه های اجتماعی مختلف محروم باشد .این شبکه ها باعث افزایش حجم ارتباطات به صورت مجازی شده است .اما در بیشتر موارد شبکه های اجتماعی باعث هدر رفتن تایم مفید زیادی در طی روز میشوند و سر زدن مداوم به شبکه های اجتماعی باعث عدم تمرکز در انجام کارهای روزمره شما می شود .بنابراین بهتر است زمانی که مشغول به کار مهمی که نیاز به تمرکز حواس دارد هستید به هیچ شبکه اجتماعی متصل نشوید و این کار را موکول به زمان استراحت خود کنید.
از دست دادن تمرکز حواس با اتصال به شبکه های اجتماعی

2-تلفن همراه

تلفن همراه وسیله ایست کاربردی که متاسفانه امروزه باعث اختلال در کارها و عدم تمرکز حواسمان شده است .ممکن است در حین کار با شنیدن صدای زنگ تلفن و پاسخگویی مدت زیادی از وقت خود را از دست داده و هنگام رجوع مجدد به کارتان تمرکز لازم را از دست دهید .بنابراین توصیه می کنیم در هنگام انجام کارهای مهم برای جلوگیری از دست دادن تمرکز حواس گوشی خود را در حالت بی صدا و در جایی دور از چشم خود قرار دهید .
تلفن همراه دشمن دیگر تمرکز حواس

3-استرس

استرس زیاد علوه بر اینکه سلامتی شما را دچار مخاطره می کند یکی از عوامل اصلی در از دست دادن تمرکز حواس است .استرس با ایجاد سردرد ، افزایش ضربان قلب ، و یا خشکی عضلات در از دست دادن تمرکز حواس تاثیر بسزایی دارد.برای اینکه بتوانید حواستان را متمرکز کنید یوگا و مدیتیشن را بیاموزید و از قرار گرفتن در شرایط استرس زا جدا خودداری کنید.

استرس دشمن تمرکز حواس

4-کم خوابی

کم خوابی های شبانه بر حافظه شما اثری منفی داشته

و یکی دیگر از دشمنان تمرکز شما محسوب می شود .

برای تقویت کارایی حافظه و حواس خود در طی شب به میزان هشت ساعت خواب مفید داشته باشید و کارهایتان را برای داشتن تمرکز بیشتر در ساعاتی از روز که شاداب تر و سرحال تر هستید انجام دهید.
خستگی باعث کاهش تمرکز حواس می گردد . کم خوابی اثر منفی بر روی حافظه دارد و باعث اختلال در حافظه کوتاه مدت می شود و تمرکز حواس را کم می کند .

کم خوابی و عدم تمرکز حواس

5- گرسنگی

گرسنگی دشمن دیگر تمرکز حواس است

که با کاهش انرژی بدن مغز شما دچار کمبود قند

و درنتیجه کاهش سوخت می شود .

برای تامین انرژی مورد نیاز مغز

و افزایش میزان تمرکز حواستان حتما صبحانه را میل کنید

و از گرسنه ماندن در مدت زمان طولانی پرهیز کنید

و در وعده های غذایی خود از پروتئین بیشتری استفاده کنید.

گرسنگی دشمن دیگر تمرکز حواس

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *