امروز:30/11/2022
کاهش وزن و لاغری با مصرف میوه ها

آشنایی با میوه های مفید برای لاغری

میوه ها علاوه بر تامین ویتامین و مواد مغذی مورد نیاز بدن می توانند در کاهش وزن نیز نقش داشته باشند .میوه ها با دارا بودن فیبر فراوان و کربوهیدرات ماده غذایی مفیدی برای کاهش وزن شناخته شده اند.در میان میوه ها میوه هایی هستند که خاصیت بیشتری در کاهش وزن دارند که در این نوشته سلامت وب آن ها را به شما معرفی می کنیم.

1- هندوانه

هندوانه میوه پر آبیست که حاوی مقادیر بسیار بالایی فیبر می باشد .این میوه با دارا بودن مقادیر پایین کربوهیدرات و قند در کاهش وزن موثر است .مصرف هندوانه با تامین آب مورد نیاز بدن از چاقی جلوگیری کرده و با پیشگیری از ابتلا به یبوست و سم زدایی روده نقش مهمی در لاغری دارد.

هندوانه میوه مفیدی برای لاغری

2- مرکبات

مرکبات میوه هایی هستند که منبع غنی از آنتی اکسیدانی به نام ویتامین ث  و فیبر می باشند.این گروه از میوه ها با تسهیل حرکات روده و پاکسازی روده بزرگ به راحتی موجب لاغری شما می شوند.مصرف مرکبات به علت داشتن ویتامین ث باعث طبیعی ماندن  PH روده شده و با پاکسازی بدن از سموم در کاهش وزن موثرند.

مرکبات موثر در لاغری

3-نارگیل

نارگیل میوه ای مفید برای کاهش چربی خون می باشد .این میوه حاوی ترکیباتی است که میزان سوخت و ساز بدن را افزایش داده و موجب پاک سازی کبد و دفع چربی های کبد می شود.مصرف نارگیل موجب می شود در زمان بیشتری احساس سیری کنید و از ریزه خواری در طی روز جلوگیری می کند.نارگیل با تنظیم هورمون های داخلی بدن از کم کاری تیروئید که عاملی برای چاقی محسوب می شود جلوگیری می کند .

نارگیل و تسریع لاغری

4-گوجه فرنگی

گوجه فرنگی سبزی مفید و سرشار از ویتامین ث می باشد .این سبزی خوراکی با دارا بودن آنتی اکسیدانی به نام لیکوپن از بدن در برابر ابتلا به انواع سرطان ها محافظت کرده و با افزایش میزان اسید آمینه کارنیتین در بدن موجب افزایش میزان سوخت و ساز بدن و در نتیجه لاغری می شود .این اسید آمینه در افزایش میزان چربی سوزی در بدن موثر است.

لاغری با گوجه فرنگی

5-توت فرنگی

توت فرنگی میوه ای غنی از ویتامین ث می باشد .

این ویتامین نقش بسزایی در چربی سوزی و کاهش وزن دارد.

مصرف یک فنجان توت فرنگی در طی روز به علت داشتن آب فراوان ،ویتامین ث و فیبر بالا

میوه ای ایده آل برای افرادیست که قصد دارند وزن خود را در مدت کوتاهی کاهش داده و لاغر شوند.

معجزه توت فرنگی در لاغری

6-آووکادو

آووکادو میوه همه فن حریف است و در سلامت بدن و زیبایی پوست و مو نقشی کاربردی دارد.

این میوه با افزایش میزان چربی های مفید بدن موجب افزایش سوخت و ساز بدن شده

و موجب افزایش هورمون تستسترون در زنان و مردان می شود .

افزایش این هورمون باعث تسریع فرایند کاهش وزن و لاغری می شود.

آووکادو میوه مفیدی برای لاغری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.