ماسک زیبایی صورت را چگونه در خانه تهیه و استفاده نماییم؟

ماسک زیبایی صورت از دیرباز تاکنون یکی از مواردی بوده است که جهت مراقبت از پوست و رفع مشکلات پوستی مورد توجه و استفاده قرار می گرفته است .شما می توانید با استفاده از ماسک های خانگی که در ادامه سلامت وب امروز خدمتتان معرفی می گردد برنامه مراقبتی کاملی از پوست صورت خود تدارک دیده و بدین طریق ،زیبایی ،نرمی،لطافت،شادابی و شفافیت را به پوست خود هدیه نمایید .

ماسک زیبایی صورت چیست؟

ماسک زیبایی صورت یکی از محصولات مراقبتی پوست می باشد که استفاده از آن ها جهت مراقبت از زیبایی ،جوانی ،شادابی و لطافت پوست امری مهم و ضروری به نظر می رسد .ماسک های زیادی در بازار لوازم بهداشتی و مراقبتی پوست وجود دارند که برند های معتبری آن ها را تولید کرده و به بازار عرضه نموده است .اما متاسفانه در بیشتر موارد قیمت بالای این محصولات باعث می شود افراد از خرید آن ها صرفه نظر نموده و از مراقبت پوست خود غافل گردند .به همین دلیل تصمیم داریم تا ماسک های خانگی را جهت زیبایی پوست صورت شما خدمتتان معرفی نماییم تا شما نیز پوستی زیبا و شاداب داشته باشید .

ماسک روشن کننده پوست


مزایای استفاده از ماسک زیبایی صورت خانگی 

مهم ترین مزایای استفاده از ماسک زیبایی صورت خانگی آن است که این ماسک ها در هنگام نیاز به صورت تازه و توسط خود شما تهیه گردیده و بلافاصله مورد استفاده قرار می گیرند و در تهیه آن ها از مواد شیمیایی استفاده نمی شود .بنابراین می توانند برای انواع پوست قابل استفاده بوده و فاقد عوارضی هم چون التهابات پوستی،خارش،قرمزی و سوزش پوست و …. باشند بنابراین استفاده از این ماسک های صورت به طور منظم می تواند به سلامت و درخشان بودن پوست کمک بسیاری نماید.


نحوه تهیه و استفاده از ماسک های زیبایی 

اکنون که با اهمیت استفاده از ماسک های زیبایی آشنا شده اید زمان آن فرار رسیده است تا با نحوه  آماده  سازی پوست ،روش تهیه و استفاده از این ماسک ها بر روی پوست صورت آشنا گردید.


1.صورت خود را تمیز کنید.

بهترین راه و مهم ترین امر قبل از استفاده از هر گونه لایه برداری و استفاده از روش های مراقبتی تمیز نمودن پوست صورت است .بدین منظور پوست خود را با آب ولرم و با یک پاک کننده مناسب پوست خود بشویید و سپس پوست خود را به آرامی خشک نمایید .


2.صورتتان را بخور دهید .

اکنون مقداری آب درون ظرفی ریخته  و آن را روی اجاق گاز قرار دهید. حرارت را زیاد کنید و اجازه دهید آب کاملا جوش بیاید .اکنون آب را در یک کاسه بزرگ بریزید و چند قطره روغن گیاهی اسطوخدوس،روغن گل سرخ ،روغن درخت چای،روغن رزماری و یا مقداری گلاب بدان اضافه کنید .حال یک حوله را روی سر خود بکشید و صورت خود را مقابل کاسه نگه دارید تا صورت شما تقریباً 5 تا 10 اینچ (13 تا 25 سانتی متر) از بخار فاصله داشته باشد.اطمینان حاصل کنید که حوله سر شما و اطراف کاسه را پوشانده است ،

بنابراین بخار به دام افتاده بر روی صورت شما متمرکز می شود.مراقب باشید صورت خود را بیش از حد به بخار نزدیک نکنید وگرنه ممکن است پوست خود را بسوزانید. صورت خود را به مدت  2 دقیقه روی بخار نگه دارید. 1 تا 2 دقیقه استراحت کنید ، و سپس صورت خود را به سمت  بخار برگردانید. حال می توانید صورت خود را بشویید و با حوله نرمی خشک نماییدو از ماسک های مورد نظر خود استفاده نمایید.


3.ماسک زیبایی صورت زیر را امتحان کنید .

برای تهیه این ماسک روشن کننده پوست  تنها کافی است تا گوجه فرنگی (20)+خیار(20)+توت فرنگی (15)+شیر(7)+جعفری(7) بر حسب گرم را به خوبی باهم مخلوط نمایید و سپس این ماسک را به مدت 25 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و سپس پوست خود را با آب گرم بشویید و با استفاده از این ماسک در طی هفته پوستی لطیف و زیبا داشته باشید .

ماسک صورت برای شفاف شدن پوست


4.ماسک جوان کننده و سفید کننده پوست 

برای جوانی و سفید شدن پوست خود «جعفری+شیر+عسل+گوجه فرنگی+گلبرگ گل محمدی» را با هم به خوبی ترکیب کرده و سپس ماسک حاصله را به مدت بیست دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و در طی این مدت پلک نزیند و با کسی صحبت نکنید .سپس پوست خود را با آی خنک بشویید و پس از استفاده از این ماسک از یک کرم مرطوب کننده یا روغن نارگیل ،زیتون و یا بادام بر روی پوست خود استفاده نمایید.

بهترین ماسک های صورت


5.ماسک نرم کننده و روشن کننده رنگ پوست

«جعفری+توت فرنگی +عسل+کمی شکر+آب لیمو ترش تازه » را به خوبی با هم ترکیب نموده و این ماسک صورت برای شفاف شدن پوست را به مدت ده دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و سپس پس از گذشت زمان فوق پوست صورتتان را با آب ولرم بشویید و از نرمی و شفافیت رنگ پوست خود لذت ببرید .

ماسک صورت خانگی


6.ماسک سفید کننده پوست

غوره (30گرم)+پوست لیمو ترش تازه(5 عدد )+پوست تخم مرغ(4 عدد)+عناب(20 گرم)+جعفری تازه (چند شاخه)+بهار نارنج(20 گرم)+تخم شنبلیله(20 گرم)+برگ شاتوت یا تمشک (20 گرم)+گل ختمی (5 گرم)+مامیران (2 گرم)+ریواس +توت فرنگی و عسل را به خوبی با هم مخلوط کرده و بر روی پوست خود قرار دهید و پس از بیست دقیقه پوست خود را بشویید .


یادآوری 

قبل از استفاده از هر کدام از ماسک های نامبرده ابتدا مقداری از آن را بر  روی گردن یا آرنج خود استفاده کنید . 48 تا 72 ساعت صبر کنید و تورم ، خارش یا سوزش در ناحیه یا اطراف آن را بررسی کنید. اگر پوست شما هیچ واکنشی نشان نمی دهد ، استفاده از این ماسک برای شما بی خطر است.


در پایان

ابوعلی سینا یکی از پزشکان معروف و پر آوازه ایرانی است که در مورد زیبایی پوست و مراقبت از آن ماسک های فوق را معرفی و استفاده از آن ها را برای سلامتی و زیبایی پوست مفید دانسته است .چنان چه می خواهید پوستی زیبا،شاداب،شفاف ،نرم ،سفید و لطیف داشته باشید به توصیه های مقاله امروز توجه نموده و با استفاده از این ماسک ها زیبایی را به پوست خود هدیه کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *