چگونه افکاری سالم داشته باشیم؟

 

یکی از راههای رسیدن به موفقیت داشتن افکار سالم است .دوست دارید ذهن خود را با چه نوع اطلاعاتی پرکنید؟ آیا تمام مدت خود را در حال خواندن صفحه حوادث روزنامه ها می بینید و ذهن خود را با اتفاقات وحشتناک و تاسف آور درگیر می کنید ویا شاید در بحث های دیگران شرکت می کنید و اغلب اوقات در می یابید که نظرتان با آنها موافق نیست!

چگونه افکاری سالم داشته باشیمبهتر است بدانید شما به شدت تحت تاثیر افرادی قرار می گیرید که به صورت منظم در کنارتان هستند ؟ در حقیقت شما رفتار ها، عقاید، باورها و توده ای از اطلاعات دیگر که مغزتان به صورت ناخودگاه جذب می کند را کاملا دریافت می کنید.

تاثیر اطرافیان بر روی افکار شما

چنانچه دوست دارید تغییری در خود ایجاد کنید و یا یکی از رفتارها و فعالیت های روتین خود را بهبود بخشید یا از بین ببرید، به اطراف خود ، افرادی که در کنار شما هستند، محیط کارتان و آنچه می خوانید، نگاهی بی اندازید. همه این موارد تاثیر بسزایی بر آنچه شما وارد ذهن خود می کنید خواهند داشت و نیز چگونگی زندگی کردنتان را هم تحت تاثیر قرار می دهند.

مدیتیشن

راههایی برای سالم نگهداشتن ذهن و افکار

سالم سازی ذهن با مدیتیشن :

درست است که همه ما در مورد اثرات عمیقی که مدیتیشن بر ذهن ما می گذارد خوانده ایم. اما چند نفر واقعا روزانه به صورت منظم این کار را انجام می دهند؟

زمانی که مدیتیشن انجام می دهید در حقیقت به ذهنتان زمان می دهید تا خود را پاک کند و برای ورود تمام اطلاعات جدیدی که روز بعد و یا طی روزهای آینده به دست خواهد آمد حاضر شود.

تاثیر رسانه برروی ذهن:

رسانه ها درست به همان اندازه که برای فهمیدن آنچه در دنیا در حال اتفاق افتادن است مهم هستند، می توانند دارای اثرات منفی نیز باشند.

نگران بودن و مضطرب بودن برای اتفاقاتی که خارج از کنترل شما هستند هیچ سودی ندارد و تنها وقت و انرژی شما را هدر می دهد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *