خوراکی های مفید در درمان سرفه را بشناسید

با سرد شدن هوا شاهد افزایش آمار سرماخوردگی و سرفه و آنفولانزا  می باشیم .اگر چه با مراجعه به پزشک و طی پروسه درمان بهبود مییایم اما باید بدانیم سرماخوردگی بیماریست که باید دوره آن طی شود و در این دوره سرفه و خشکی گلو بسیار آزار دهنده می باشدراستفاده از روش های  خانگی نه تنها بسیار مفید است بی خطر نیز می باشد  .در این نوشتار خوراکی هایی را به شما معرفی می نماییم که با مصرف آن ها می توانید سریعتر سرفه هایتان را درمان کنید.

1.پیاز

پیاز با داشتن گوگرد میکروب کشی قوی محسوب می شود و قدرت فراوانی در درمان سرفه دارد.برای درمان سرفه پیاز را بپزید و آب آن را با عسل مخلوط کنید و هرروز آن را بنوشید .در ضمن می توانید از خود پیاز پخته نیز استفاده کنید و آن را هم جهت نرم شدن مخاط گلویتان میل کنید.

 

پیاز و درمان سرفه

2.زنجبیل

زنجبیل گیاه همه کاره مفیدی است که با داشتن خواص ضد ویروسی در درمان سرماخوردگی و سرفه های زمستانی بسیار مفید است.جهت درمان سرفه زنجبیل تازه را خرد کنید و به آن کمی دارچین اضافه کنید و سپس این ترکیب را درون یک لیوان آب جوش بریزید .این محلول دشمن سرفه بوده و از گرفتگی گلو و جمع شدن خلط در آن جلوگیری می کند .تا 4 بار در روز مجاز به استفاده از این محلول مفید می باشید.

 

زنجبیل و درمان سرفه

3.سیر

سیر گیاه مفیدی است که حاوی خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی بوده و در  درمان سرفه بسیار مفید است . بدین منظور  2 حبه سیر را در آب بجوشانید  وسپس  یک قاشق پونه به آن اضافه کنید .این شربت را بگذارید تا خنک شده و هم دمای اتاق شود اکنون کمی عسل به آن اضافه کنید و سپس این شربت را بنوشید . این شربت بهخوبی می تواند سرفه را درمان کرده و به بهبود تنفس شما کمک نماید.

 

سیر ماده موثری در درمان سرفه

4.زردچوبه

زردچوبه گیاهی است که مصرف آن جهت درمان سرفه های خشک مفید محسوب می شود .برای درمان سرفه یک قاشق چایخوری زردچوبه را با یک قاشق چایخوری  زنیان به همراه یک فنجان آب بجوشانید .اکنون چند قاشق چایخوری عسل اضافه کنید و دوبار در روز این شربت را استفاده کنید .تا اثرات معجزه آسای این شربت را در درمان سرفه هایتان ببینید.

 

زردچوبه و درمان سرفه

5.آویشن

آویشن گیاهی کوهی است که در درمان سرفه و سرماخوردگی بسیار استفاده می شود و حتی شرکت های بزرگ داروسازی نیز از این ماده و اسانس آن در تهیه شربت های ضد سرفه گیاهی خود استفاده می نمایند .برونکوتیدی یکی از همین شربت هاست که جهت درمان سرفه در داروخانه ها به فروش می رسد .اما اگر قصد بیرون رفتن از منزل را ندارید دوقاشق چایخوری نعناع و آویشن راداخل یک فنجان آب جوش بریزید در فنجان را ببندید و بگذارید تیم ساعت بماند پس از این مدت محلول را صاف کرده و مجددا گرم کنید و مقداری عسل به آن اضافه کنید .روزی سه بار و هر بار یک قاشق غذاخوری از این شربت بنوشید .

 

آویشن در درمان سرفه

6.آب هویج

هویج حاوی ویتامین های بسیاری می باشد که  برای بهبود علائم سرفه سودمند است .  4 عدد هویج تازه را آبگیری کرده  و کمی آب  جهت رقیق شدن به آن اضافه کنید .  4 بار در روز از این آب هویج بنوشید تا سرفه هایتان بهبود یابد.

 

آب هویج و درمان سرفه

7.گلابی

گلابی را بشویید و  از درازا به دو قسمت تقسیم کنید ، روی برش ها کمی  پودر دارچین بپاشید، و  در یک ظرف پیرکس متوسط که تا نیمه آب ریخته اید  گلابی ها را بگذارید تا بپزد وقتی کاملا پخت پوست آن را جدا کنید و مصرف کنید . این ماده جهت درمان سرفه های خشک و مزمن سودمند است.

 

گلابی و دارچین جهت درمان سرفه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *