لیزر ليپوليز چيست؟+عوارض لیپولیز شکم و پهلو

چاقی و اضافه وزن یکی از مشکلات جوامع امروز است که سلامتی افراد را دچار مخاطره نموده و سالانه هزینه های فراوانی را به بخش پزشکی کشور تحمیل می کند .خوشبختانه با پیشرفت علم و فناوری روش های جراحی و غیر جراحی مفیدی در کلینیک های زیبایی ارائه می شود که به وسیاه آن ها می توان چاقی های مقاوم به رژیم های غذایی را از بین برد و به اندامی ایده آل دست پیدا نمود.از حدود ده سال پیش لیزر لیپولیز یکی از برترین تکنولوژی درمان سریع چاقی های موضعی می باشد که تاییدیه های لازم از سازمان غذا و داروی آمریکا را دریافت نموده است .در این نوشته سلامت وب قصد داریم تا شما عزیزان را با این تکنیک آشنا کنیم .با مطالعه این مقاله لیزر ایپولیز و عوارض و فوائد آن را به خوبی خواهید شناخت.

لیزر لیپولیز چیست؟

لیزر لیپولیز یکی از بهترین تکنولوژی های روز دنیا جهت درمان چاقی های موضعی می باشد که به صورت کاملا سرپایی و تحت بی حسی موضعی انجام می شود .این تکنیک مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا بوده و روشی سریع ،ایمن و موثر برای حذف چربی های موضعی ،کاهش وزن و جایگزین مناسبی به جای روش لیپوساکشن می باشد .

هزینه لیپولیز


مکانیسم عملکرد لیزر لیپولیز به چه صورت می باشد؟

لیزر لیپولیز روشی کم تهاجمی برای از بین بردن چربی های تجمع یافته در بدن می باشد که پس از ایجاد سوراخ هایی به اندازه یک الی سه میلی متر ،از طریق یک فیبر نوری اشعه لیزر وارد بافت مورد نظر می شود و با مایع نمودن چربی های تجمع یافته در آن ناحیه توسط دستگاه مکش به خارج هدایت و یا از طریق جذب در سیستم لنفاوی از بدن خارج می گردند .این فرایند به زمانی بین یک الی سه ساعت زمان نیازمند است .

فیلم عمل لیپولیز


 لیزر لیپولیز چه مزایایی نسبت به روش لیپوساکشن دارد؟

شاید شما هم برایتان این سوال پیش آمده است که لیزر لیپولیز یا لیپوساکشن کدام یک برتر است و استفاده از کدامیک از این تکنیک ها نتایج مطلوب تری به ما ارائه خواهد داد در ادامه برای پاسخ به سوال شما مزایای لیزر لیپولیز را نسبت به لیپوساکشن  بیان می کنیم:

 1. این تکنیک با دقت و ظرافت بسیاری انجام می شود و درد کمتری نسبت به روش لیپوساکشن دارد.
 2. نتایج حاصل از این تکنیک ایده آل تر از روش لیپوساکشن می باشد.
 3. تابش لیزر در روش لیپولیز سبب حذف چاقی های موضعی و لیفت هم زمان پوست می شود .
 4. ناهمواری و تورم پس از لیزر لیپولیز بسیار کمتر از لیپوساکشن می باشد.
 5. جمع شدن پوست در لیپولیز بر خلاف لیپوساکشن بلافاصله پس از عمل صورت خواهد گرفت .
 6. سرعت بهبودی در روش لیپولیز سریعتر از روش لیپوساکشن می باشد .
 7. خطر آمبولی در این روش وجود ندارد
 8. برای رفع سلولیت روش مناسبی می باشد.

لیپولیز در اصفهان


لیپولیز در چه قسمت هایی از بدن قابل انجام می باشد؟

 • ران ها
 • شکم
 • بازوها
 • پهلوها
 • باسن
 • غبغب
 • صورت و گردن
 • ساق پا

ليپوليز یا لیپوساکشن


لیپولیز چگونه انجام می شود؟

ابتدا موضع مورد نظر تحت بیحسی موضعی قرار می گیرد و سپس جراح با ایجاد سوراخ های بسیار کوچک 1 تا 3 میلی متری بر روی پوست فیبر نوری را وارد منطقه مورد نظر می نماید .لیزر از طریق این فیبر نوری به چربی ها تابانده می شود و باعث  تخریب سلول های چربی می شود.در صورتیکه مقدار چربی های ذوب شده کمتر از 500 سی سی باشد چربی ها نیاز به تخلیه نداشته و به صورت خود به خود از طریق سیستم لنفای بدن جذب و دفع می شوند.اما در صورتیکه حجم چربی های مایع شده بیش از این اندازه باشد چربی ها توسط لوله مکشی از بدن تخلیه می شود.نتایج حاصله از این روش پس از ساعتی از انجام این عمل کاملا مشهود بوده و تا یک روز پس از عمل به حداکثر خود می رسد .شما می توانید با مشاهده فیلم عمل لیپولیز از نزدیک شاهد انجام این عمل توسط پزشکتان باشید.

ليپوليز ران,صورت,باسن


چه افرادی کاندید مناسبی برای انجام این روش می باشند؟

تمامی افرادی که از چاقی های موضعی رنج می برند و به دنبال کاهش سایز در مناطق ذکر شده می باشند کاندید مناسبی برای انجام این روش محسوب می شوند.زنان باردار ،زنان شیرده ،مبتلایان به دیابت ،بیماری های کلیوی ،سرطان و افرادی که وزن بسیار بالایی دارند برای انجام این تکنیک کاندید مناسبی محسوب نمی شوند.


هزینه لیپولیز چگونه برآورد می شود؟

هزینه لیپولیز با توجه به وضعیت بیمار ،میزان چربی های استخراج شده ،وسعت منطقه درمان ،تعداد جلسات درمان ،دستمزد جراح و سایر هزینه های بیمارستانی تعیین و برآورد می شود.بدین صورت که قیمت ليپوليز ران,صورت,باسن متفاوت بوده و در طی جلسه مشاوره هزینه به شما اعلام می گردد.


عوارض لیپولیز شکم و پهلو چیست ؟

عوارض لیپولیز شکم و پهلو نسبت به روش جراحی لیپوساکشن بسیار کمتر بوده و شایعترین عارضه پس از انجام این روش تورم و کبودی بسیار کم می باشد .این عارضه نیز موقتی بوده و معمولا ظرف چند روز برطرف می شود .یکی دیگر از عوارض ناشی از لیپولیز احتمال ابتلا به عفونت ها می باشد که در صورت استفاده مرتب آنتی بیوتیک های تجویز شده طبق دستور پزشکتان می توانید احتمال ابتلا به عفونت ها را نیز کاهش دهید.

عوارض لیپولیز شکم و پهلو


دوره نقاهت پس از این روش چه قدر است؟

این روش کاملا سرپایی بوده و معمولا پس از 1 الی 4 ساعت پس از عمل بیمار می تواند به منزل بازگردد .استراحت 2 الی 3 روزه در منزل ضروری بوده و پوشیدن گن از الزامات مهم پس از لیپولیز می باشد .

عوارض لیزر لیپولیز


توصیه های لازم قبل و بعد از انجام لیپولیز

 1. مصرف داروهایی نظیر مولتی ویتامین ها ،ویتامین ای ،وارفارین ،آسپرین ،داروهای هورمونی،قرص های ضد بارداری از دو هفته قبل از عمل ممنوع می باشد .
 2. استعمال دخانیات قبل از لیپولیز می باشد .
 3. آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشکتان را پس از لیپولیز به طور منظم مصرف کنید .
 4. در اولین روز پس از عمل، از ایستادن به مدت طولانی و به صورت مداوم خودداری کنید.
 5. اگر احساس سرگیجه می کنید دراز بکشید و پاها را بالاتر از بدن قرار دهید.
 6. رفتن به استخر ممنوع می باشد .
 7. بعد از عمل حتما از مواد غذایی نظیر جگر، گوشت، میوه و مایعات فراوان استفاده کنید.

درد ناشی از لیپولیز آیا قابل تحمل است؟

اگرچه آستانه درد در افراد مختلف متفاوت می باشد اما درد ناشی از لیپولیز قابل تحمل بوده و برخی از بیماران درد کمی را احساس نموده اند .از آنجا که لایه های پوست بدن در انجام این فرایند گرم می شود دردی احساس نمی کنید بنابراین بی حسی موضعی برای انجام این روش کافی می باشد.


به دلیل استفاده از امواج اولتراسوند در این تکنیک سلول ها تا مدت زمان زیادی قادر به ذخیره چربی نمی باشند و بنابراین این تکنیک در صورت همراهی با برنامه غذایی مناسب می تواند نتایج بلند مدتی را به همراه داشته باشد .


طول موج لیزر در این تکنیک عمدتا 1320 یا 1064 و یا ترکیبی از هر دو مورد می باشد .استفاده از طول موج 1440 نیز می تواند باعث کاهش زمان عمل گردد.


آیا استفاده از گن پس از لیپولیز ضروریست؟

استفاده از گن پس از انجام این روش یکی از الزامات بوده و در بهبود سریعتر و کسب نتیجه مطلوبتر تاثیر بسزایی دارد .بنابراین قبل از عمل گن را خریداری کنید تا بلافاصل پس از عمل از آن استفاده کنید.


نتیجه گیری

لیزر لیپولیز روشی سرپایی و موثر و مطمئن برای کاهش سایز به شمار می رود .این روش تنها برای افرادی مناسب است که چربی های موجود در اندام هایشان با استفاده از سبک زندگی سالم از بین نرفته است و برای افرادی که دارای وزن بالایی می باشند مناسب نمی باشد .نتایج حاصل از این روش در صورت تغییر در سبک زندگی ماندگار خواهد بود .برای انجام این روش حتما به جراح متخصصی مراجعه کنید و فریب تبلیغاتی که ادعا می کنند با کمترین هزینه لیپولیز را در مطب انجام می دهند نخورید . و حسن ختام این مطلب این که سلامتی شما آرزوی ماست .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *