بادی جت چیست؟+تفاوت بادی جت با لیپوماتیک

لاغری و کاهش وزن یکی از درخواست های اصلی مراجعه کنندگان به مطب ها و کلینیک های زیبایی می باشد .به همین دلیل کمپانی های عظیم تولید کننده وسایل و تجهیزات پزشکی موفق به ساخت و ارائه دستگاه هایی به بازار شده اند که م تواند به راحتی موجب لاغری شما گردد .تاکنون دستگاه های مختلفی را در نوشته های پیشین سلامت وب خدمت شما عزیزان معرفی نموده ایم امروز نیز قصد داریم تا یکی دیگر از دستگاه های لاغری به نام بادی جت را خدمت شما معرفی نماییم این دستگاه با تخلیه چربی های تجمع یافته در بدنتان شما را در راه رسیدن به وزن و اندامی ایده آل کمک و یاری می کند.برای کسب اطلاعات لازم در مورد دستگاه بادی جت با سلامت وب امروز همراه باشید.

بادی جت چیست؟

بادی جت ،Body-Jetنوعی تکنیک لاغریست که با استفاده از دستگاهی به همین نام قابل انجام می باشد .در واقع این تکنیک نوع نوین  لیپوساکشن است که با استفاده از قدرت آب می تواند چربی های موضعی بدن شما را به راحتی از بین ببرد.استفاده از بادی جت عوارض کمتری نسبت به شیوه سنتی لیپوساکشن داشته و دارای نتایج دراز مدت می باشد .

فیلم بادی جت


مکانیسم عملکرد بادی جت به چه صورت می باشد؟

لیپوساکشن بدن Jet Water Liposuctionبا استفاده از یک روش ملایم و مؤثر می تواند نتایج قابل توجهی را به شما ارائه دهد. در این روش نوآورانه جدید، از ناراحتی و تروما که به طور معمول در اثر لیپوساکشن معمولی به دست می آیدخبری نبوده و با نتایج خوبی نظیر فرم دهی به اعضای بدن همراه می باشد.در واقع پیکر تراشی با واتر جت متکی بر قدرت آب بوده و با تمرکز بر روی سلول های چربی سبب خروج و حذف این سلول ها از بدن می شود.این دستگاه قادر است نسبت به تکنیک قدیمی لیپوساکشن چربی بیشتری را از بدن خارج کرده و قدرت جت آب باعث جدا شدن سلول های چربی از بافت اطراف آن می شود و اجازه می دهد کانول مکش آزادانه حرکت کند. این امر احتمال آسیب به بافتهای اطراف، از جمله پوست، عضلات، اعصاب، رگ های خونی و اتصالات سپتوم را محدود می کند.این روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود و به زمانی در حدود 30 الی 45 دقیقه نیاز دارد.این روش به صورت سر پایی بوده و اکثر بیماران قادرند پس از انجام این روش به انجام فعالیت های عادی زندگی خود بازگردند.

بادی جت دکتر فرضی


مزایای بادی جت یا  Jet Water چیست؟

هنگامی که رژیم غذایی و ورزش نمی تواند فرم بدن شما را به شکل مناسبی تصحیح نماید، روش بادی جت Body-Jet می تواند راه حل مناسبی برای جلوگیری از اثرات شدید لیپوساکشن متداول باشد. به جای تحمل فرآیند بهبود دردناک که می تواند هفته ها طول بکشد و کبودی و زخم های گسترده ای بر بدن شما بر جای بگذارد، Body-Jet Water Liposuction بهترین روش برای لاغری و فرم دهی به اعضای بدن شما شناخته شده است. سایر مزایای استفاده از بادی جت عبارتند از:

 • عوارض بسیار کم
 • ایمن و بی خطر
 • قابل انجام با بی حسی موضعی
 •  آسیب کمتر به بافت های اطراف
 • کبودی و تورم کمتر
 • ماندگاری بیشتر نتایج
 • کاهش درد و خونریزی
 • استفاده از چربی استخراج شده جهت حجیم سازی سایر نقاط بدن شما
 • درمان سلولیت
 • کسب نتایج آنی

بادی جت در شیراز


 بادی جت در چه مناطقی از بدن قابل انجام است ؟

بادی جت برای بازو،شکم ،صورت ،سینه ،ران،باسن و پهلوها قابل استفاده می باشد.


بادی جت چگونه انجام می شود؟

دستگاه بادی جت ساخت کشور آلمان است و در تخلیه چربی ها کاربرد گسترده و موثری دارد .در این تکنولوژی پس از بی حسی موضعی بیمار آب به صورت کنترل شده با فشار به زیر پوست و بین بافت چربی های مناطق مورد نظر پاشیده می شود  این فرایند سبب خردشدن چربی ها و خروجشان توسط دستگاه از بدن می شود .پیکر تراشی با بادی جت روشی مطمئن و ایمن بوده و فاقد معایب روش های سنتی تخلیه چربی در گذشته می باشد.چربی های تجمع یافته توسط فشار آب خرد شده و از ناحیه تحت درمان به بیرون هدایت می شونداین چربی ها بافت سالمی داشته و از آن می توان جهت تزریق برای حجیم سازی سایر مناطق بدن بیمار استفاده نمود.

معایب بادی جت


عوارض و معایب بادی جت چیست؟

معایب بادی جت بسیار کم و ناچیز می باشد و این فناوری با ایجاد حداقل درد و ناراحتی به همراه ریکاوری سریع تکنولوژی برتر تخلیه چربی های بدن شناخته شده است.


تزریق چربی به صورت با بادی جت چگونه امکان پذیر است؟

در تکنولوژی بادی جت نیروی قابل کنترل water jet سبب جداسازی و خروج سریع سلول های چربی شود. استفاده از این روش سبب تخلیه سلول های چربی به صورت کاملا سالم،با کیفیت و زنده از بدن شخص می شود و از این چربی ها می توان جهت تکنیک تزریق چربی به صورت با بادی جت استفاده نمود.حتی می توان از چربی های استخراج شده جهت تزریق به سینه و باسن استفاده نمود.


تفاوت بادی جت و لیپوماتیک در چیست؟

لیپوماتیک نیز یکی از تکنیک های لاغریست و همانند روش بادی جت امکان مجدد استفاده از چربی های تخلیه شده را فراهم نموده است .انجام این تکنیک توسط یک جراح متخصص عوارض ناشی از لیپوماتیک را محدود می نماید .تفاوت بادی جت و لیپوماتیک علاوه بر شیوه انجام کار در میزان عوارض پس از آن می باشد .در زیر به برخی از تفاوت های بین این دو روش اشاره می نماییم :

 1. لیپوماتیک مناسب کسانیست که قصد دارند تا چربی های موضعی خود را درمان نمایند و چربی های موضعی توسط لوله های مخصوصی از بدن ساکشن می شود اما در فناوری واتر جت از نیروی آب جهت خارج نمودن چربی ها از بدن استفاده می شود.
 2. دوران نقاهت در روش واترجت بسیار کوتاه می باشد در صورتیکه در لیپوماتیک طولانی تر است.
 3. لیپوماتیک متمرکز بر امواج اینفراسونیک بوده در حالی که واتر جت بر مبنای قدرت آب عمل می کند.
 4. بادی جت درد کمتری نسبت به لیپوماتیک دارد.
 5. عوارض ناشی از بادی جت بسیار کمتر از لیپوماتیک می باشد.

پیکر تراشی با واتر جت


دوراهی انتخاب بین بادی جت یا اولترازد

هر کدام از این دستگاه ها مزایای مخصوص به خود را دارد .اما بهتر است بدانید فناوری اولترازد برتری بیشتری نسبت به بادی جت دارد و عملکرد آن بسیار ظریفتر و دقیق تر از بادیجت می باشد .بنابراین اگر بر سر دوراهی انتخاب بین بادی جت یا اولترازد مانده اید توصیه می کنیم به یک جراح ماهر مراجعه کنید تا بتوانید راحت تر در این زمینه تصمیم بگیرید .بادی جت همانند لیپوماتیک با تکیه بر سیستم ضربه ای سبب تخلیه چربی ها از بدن می شود اما اولترازد با ایجاد حباب در داخل سلول ها سبب نابودی سلول های چربی می شود .


قیمت بادی جت چگونه محاسبه می شود؟

قیمت بادی جت بر اساس وسعت منطقه تحت درمان ،میزان چربی استخراج شده ،دستمزد جراح ،هزینه های بیمارستان و تیم پزشکی محاسبه می گردد.


1 – آیا قبل از انجام بادی جت نیاز به رعایت نکات خاصی می باشد؟

بله پس از مشاوره ابتدایی با جراح مربوطه و تعیین زمان انجام بادی جت شما می بایست برنامه غذایی که توسط پزشکتان به شما ارائه می شود را یک هفته قبل از انجام این عمل رعایت کرده و مصرف برخی از داروها را قطع نمایید .


2 – آیا انجام این روش در مطب مجاز می باشد؟

خیر این روش حتما باید در بیمارستان و تحت نظر تیم پزشکی و بیهوشی متبحر و متخصص انجام شود.


3-آیا نتایج حاصل از دستگاه بادی جت ماندگار می باشد ؟

نتایج حاصل از این روش طولانی مدت بوده و تقریبا غیر قابل بازگشت است .اما توصیه می شود پس از انجام این روش از پرخوری و عدم تحرک پرهیز نمایید .


4-چه افرادی کاندیدای مناسبی برای انجام بادی جت می باشند؟

سن مناسب برای انجام این روش کمتر از 60 سال بوده و تمامی افرادی که دچار چاقی های موضعی در نواحی از بدن مانند شکم ، پهلوها ، پشت رانها و بازوها می باشند کاندیدای مناسبی برای انجام این روش به شمار می آیند.


5-آیا پوشیدن گن پس از استفاده از این روش الزامیست؟

پس از این عمل ممکن است دچار شل شدن پوست در مناطق تحت درمان باشیم به همین جهت پوشیدن گن برای فرم دهی و حالت گرفتن پوست پس از این عمل الزامیست.


 6-مشاهده نتایج حاصل از بادی جت چه زمانی امکانپذیر می باشد؟

پس از انجام این عمل ظرف مدت 2 الی 4 هفته می توانید کاهش سایزتان را مشاهده کنید والبته کاهش سایز شما ظرف 1 الی 6 ماه آینده همچنان ادامه خواهد داشت .


7- دوره نقاهت پس از این روش چه مقدار می باشد؟

این رو کاملا سرپایی بوده و فرد می تواند یک روز پس از انجام این عمل به راحتی و بدون هیچ نوع مشکلی فعالیت های عادی زندگی خود را از سر گیرد .


نتیجه گیری

بادی جت تکنولوژی برتر لاغری موضعی و تزریق چربی شناخته شده است .شما می توانید به صورت سرپایی و با صرف زمان بسیار کم زیبایی را در آغوش گیرید و از داشتن اندامی خوش فرم ،زیبا ،متناسب و ایده آل بهره مند شوید .

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

 1. salamatweb گفت:

  واتر جت که بافشار آب چربی ها رو خورد میکنه و هم زمان ساکشن میشه و بهترین روش و جدید ترین و کم عارضه ترین راه پیکرتراشیه

 2. Hamed zandi گفت:

  آیا بدنبال لیپوساکشن با هر دستگاهی مانند لیپوماتیک ، لیز ، اولترازد ،بادی جت و غیره امکان برگشت چربی وجود دارد؟

  ✅✅✅برای درک بهتر پاسخ مطالب زیر را مطالعه بفرمایید

  طی مراحل اولیه افزایش وزن در هر فرد سایز سلولهای چربی افزایش می باد ولیکن با ادامه افزایش وزن تعداد سلولهای چربی نیز افزایش می یابد که این سلولها از سلولهای بنیادی مزانژیال ایجاد می شود.

  رژیم و ورزش باعث کاهش سایز سلولهای چربی می گردد ولیکن باعث کاهش تعداد سلولهای چربی نمی شود .به این سلولهای باقی مانده چربی مقاوم و یا resistant fat نامیده میشود.

  اگر با هر دستگاهی مانند لیپوماتیک لیزر ، بادی جت ، واولترازد چربی بدن استخراج گردد چون تعداد سلولها کم می شود شانس بازگشت چربی از بین نمی رود ولیکن چون در این روشها تعداد سلولهای چربی کاسته می شود امکان بازگشت کمتر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *