گیاهان دارویی مفید برای درمان آلرژی های فصلی

با پیشرفت طب سنتی استفاده از گیاهان دارویی برای درمان بیماری ها با استقبال زیادی از سوی مردم مواجه شده است .استفاده از گیاهان دارویی در درمان آلرژی ها به علت در دسترس بودن و داشتن عوارض کمتر نسبت به داروهای شیمیایی گزینه مناسبی برای درمان می باشد .اگر می خواهی بدانید کدام گیاهان دارویی آلرژی های فصلی را درمان می کنند خواندن این مطلب را از دست ندهید .

 

  • بادرنجبویه

بادرنجبویه از خانواده ی نعناع بوده که برگ آن در درمان آلرژی های فصلی استفاده می شود .دم نوش باد رنجبویه می تواند علایم حساسیت را به خوبی کاهش دهد .برای تهیه این دم نوش 5 گرم از برگ آن را در آب جوش ریخته و دم کنید .مصرف هر روز آن در حد 5 تا 10 گرم بلامانع است.

بادرنجبویه

  • دارچین 

پوست ساقه ی درخت دارچین  یکی از درمان های مفید برای انواع بیماری ها می باشد .کافیست چوب دارچین را آسیاب کنید و آن را مستقیما در داخل غذاها استفاده کنید .برای تهیه دم نوش دارچین  یک قاشق چایخوری دارچین را درون یک فنجان آب جوش بریزید و درب فنجان را بگذارید پس از  گذشت 5 دقیقه دم نوش شما آماده است آن را بنوشید تا آلرژی های فصلی شما درمان شود .

دارچین گیاه مفید برای درمان آلرژی فصلی

  • شاهتره

شاه تره  ،گیاهی است با  برگ های نازک و ریز  که در درمان بیماری های مربوط به کبد و امراض پوستی استفاده می شود .از دیگر خواص شاهتره اثر ضد حساسیت آن است که می تواند به خوبی آلرژی های فصلی شما را درمان کند . برای تهیه دم نوش شاهتره  5 گرم از برگ شاهتره  را با یک لیوان آب به مدت 5 تا 10 دقیقه بجوشانید، سپس صاف کنید و قبل از سرد شدن بنوشید.

شاهتره برای درمان آلرژی های فصلی

  • سیاهدانه

سیاه دانه گیاه دارویی بسیار مفیدی است که  ضد میکروب، ضد سرطان، ضد حساسیت، ضد ویروس، شیرافزا و ادرارآور  می باشد . سیاهدانه  به علت داشتن خواص فراوان دوای همه دردها می باشد . برای درمان آلرژی فصلی سیاهدانه را آسیاب کنید و آن را درون آب جوش بریزید تا دم بکشد و یا پودر آن را در چای بریزید و استفاده کنید .

سیاهدانه گیاه مفید برای درمان آلرژی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *