راه درمان لکه های قهوه ای روی پوست چیست؟

 

لکه های قهوه ای روی پوست که عمدتا به دلیل قرار گرفتن در مقابل نورخورشید ،کم آبی پوست و مشکلات کبدی به وجود می آید  منظره زشتی را به چهره ما می دهند و زیبایی پوست را به خطر می اندازند .برای این که لکه های قهوه ای پوست خود را درمان کنید روش های بسیار زیادی وجود دارد در این مقاله ما روش های خانگی زیر را برای درمان بهبود و درمان لکه های قهوه ای روی پوست به شما معرفی می کنیم .
  • لیمو

لیمو به علت داشتن ویتامین ث درمان خوبی برای بهبود لکه های قهوه ای روی پوست می باشد .مالیدن برشی از لیموترش تازه بر روی لکه های قهوه ای سبب محو شدن لکه ها و لایه برداری پوست می شود .اسیدیته موجود در آبلیمو لایه بردار مناسبی برای پوست می باشد .

لیمو برای درمان لکه قهوه ای پوست

  • آلوئه ورا

آلوئه ورا ،گیاه مفیدی برای درمان مشکلات پوستی می باشد .این گیاه حاوی ماده ژل مانندی است که سبب نوسازی پوست و جوان سازی و شفاف شدن پوست می شود .تکه ای از آلوئه ورا را برش دهید تا ژل آلوئه ورا از آن خارج شود .مالیدن این ژل دوبار در روز به لکه های قهوه ای روی پوست سبب ناپدید شدن آن ها و شفافیت پوستتان می شود .

آلوئه ورا و درمان لکه های پوستی

  • ماست

ماست به علت داشتن اسید لاکتیک سبب لایه برداری پوست و روشن شدن رنگ آن می شود .کافیست مقداری ماست را با عسل مخلوط کنید و آن را بر روی لکه های قهوه ای پوستتان بگذارید مداومت بر انجام این کار اثر شگفت انگیزی در بهبود لکه های پوستی دارد .

ماست و درمان لکه های پوستی

  • کشک

کشک نیز همانند ماست حاوی اسید لاکتیک می باشد و لایه برداری پوست و جوان سازی پوست یکی از خواص کشک در درمان مشکلات پوستی می باشد .مقداری کشک نسابیده  را با آب مخلوط کنید تاخمیر شود و آن را به پوستتان بمالید و پس از 15 دقیقه صورتتان را بشویید  این عمل را تا از بین رفتن لکه های قهوه ای روی پوستتان ادامه دهید .

کشک و درمان لکه های پوستی

  • بادام 

بادام به علت داشتن مقادیر بالایی از ویتامین ای درمان مناسبی برای لکه های قهوه ای پوست می باشد .چند عدد بادام را آسیاب کنید و با مقداری روغن صندل مخلوط کنید تا ترکیبی خمیری شکل به دست آورید این ترکیب را بر روی لکه ها قرار دهید تا از نتایج حیرت انگیز آن بر روی پوست خود مبهوت شوید .

بادام و درمان لکه های پوستی

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *