امروز:03/07/2022
چای سبز چیست؟

آشنایی با سوغاتی چربی سوزی از ژاپن به نام چای سبز

اخیرا پزشکان توصیه می کنند که به جای مصرف چای سیاه از چای سبز استفاده کنید .این چای فوائد بی شماری برای سلامتی بدن و کاهش وزن داشته و به راحتی می توانید با نوشیدن این چای چربی های اضافه بدنتان را بسوزانید .برای آشنایی بیشتر با خواص چای سبز و اثرات آن در کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام خواندن این مقاله را از دست ندهید .

 چای سبز چیست؟

این نوشیدنی دارای ترکیباتی به نام کافئین و کاتچین بوده که در چربی سوزی و افزایش سوخت و ساز بدن موثر است .این چای با دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی نقش مهمی در تامین سلامتی و پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان دارد .

ترکیبات چربی سوز موجود در چای سبز

چای سبز چگونه می تواند به کاهش وزن ما کمک کند؟

چای سبز به دلیل داشتن ترکیبی به نام پلی فنول سوخت و ساز بدن را افزایش داده و با افزایش چربی سوزی نقش موثری در کاهش چربی های بدن و کاهش وزن دارد البته باید بدانید همراه با مصرف چای سبز باید از یک رژیم غذایی مناسب شرایط خود استفاده کرده و ورزش را فراموش نکنید .چرا که چای سبز به تنهایی نمی تواند وزن شما را کاهش داده و عوامل ذکر شده به همراه نوشیدن چای سبز سبب لاغری شما می شود.

نوشیدن چند لیوان چای سبز در طی روز موجب لاغری می شود؟

نوشیدن 3 تا 4 لیوان چای سبز در طی روز برای رسیدن به وزن ایده آل و چربی سوزی مناسب می باشد .بهترین زمان نوشیدن چای سبز 2 ساعت پس از صرف هر وعده غذایی بوده و می توانید به راحتی چربی های موجود در غذایتان را بسوزانید . باعث عدم جذب آن ها توسط دستگاه گوارشتان شوید .نوشیدن چای سبز در صبح ها علاوه بر افزایش چربی سوزی در طی روز  انرژی زیادی را برایتان مهیا می کند .

خواص چای سبز

برای لاغری چای سبز بهتر است یا قرص های چای سبز ؟

استفاده از قرص های چای سبز در صورتی که تنها از همین گیاه تهیه شده باشد می تواند همانند نوشیدن چای سبز مفید باشد .از آن جایی که ممکن است اطلاعات کافی راجع به محتویات تشکیل دهنده ای قرص ها نداشته باشید بهتر است چای سبز طبیعی را استفاده کنید تا دچار عوارض ناشی از مصرف برخی از  قرص های چای سبز نشوید .

عوارض مصرف زیاد چای سبز

 مصرف بیش از اندازه چای سبز چه عوارضی دارد؟

زیاده روی در مصرف هر ماده غذایی عوارضی را به همراه خواهد داشت .چای سبز نیز از این قاعده مستثنی نبوده و زیاده روی در مصرف آن عوارض زیر را به همراه خواهد داشت:
  1.  سردرد
  2. اختلال در عملکرد دستگاه گوارش
  3. افزایش فشار خون
  4. بی قراری
  5. نامنظم شدن ضربان قلب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.