از خواص روغن گل رز چه می دانید؟

گل سرخ ،گل بسیار زیباییست که اثرات بسیار فراوانی در سلامت جسم و روحمان دارد .از بخار دادن این  گل زیبا  روغن گل سرخ به دست می اید که خواص بی شماری در تامین سلامتی و زیبایی  جسم و روح دارد .با خواندن این مقاله می توانید  از خواص روغن گل سرخ  آگاه شوید .

روغن گل رز چیست؟

در اثر تبخیر گلبرگ های تازه گل سرخ روغنی به دست می آید که روغن گل رز نامیده می شود . درمان افسردگی  ،تب بر ،ضدعفونت و آنتی باکتریال و ضدیبوست برخی خواص این روغن مفید به شمار می آید.روغن گل رز حاوی ترکیباتی مانند سیترونلول، سیترال، کارون، استات سیترونلیل، اتانول، فارنسول، متیل اُژنول، نرول و نوتانول بوده و خواص بسیاری در درمان بیماری های جسمی و روحی دارد.خواص این روغن را می توانید در زیر مطالعه نمایید.

  •  درمان افسردگی

استفاده از این روغن در  تکنیک های رایحه درمانی یکی از مواد مفید برای درمان افسردگی محسوب می شود .استشمام این روغن با افزایش سروتونین خون سبب القای افکار مثبت و نشاط آور به شما شده و با ایجاد حس شادمانی افسردگیتان را درمان می کند.روغن گل آرام بخش اعصاب بوده و می تواند از ابتلا به آلزایمر نیز پیشگیری نماید.

درمان افسردگی با روغن گل سرخ

  •  دشمن اسپاسم عضلانی

استفاده موضعی این روغن بر روی مفاصل به نحو شگفت انگیزی درد آن ها را کاهش داده و اسپاسم های عضلانی را برطرف می نماید .ماساژ مفاصل با روغن گل سرخ التهابات و درد های روماتیسمی را نیز درمان می کند.

  • بهبود عملکرد دستگاه گوارش

مصرف روغن گل سرخ در افزایش اشتها موثر بوده و با بهبود عملکرد دستگاه گوارش و رفع یبوست می تواند سبب دفع سریع تر مواد زائد از بدن شود.

  • ضد تب

روغن گل رز با داشتن خواص آنتی باکتریال بدن شما را نسبت به عفونت های ویروسی واکسینه می کند.این روغن تب بر بوده و از عفونی شدن ریه جلوگیری می کند.

  • دوست دار زیبایی پوست

استفاده موضعی این روغن بر روی پوست و موسبب خون رسانی بیشتر به پوست شده و تقویت کننده مناسبی برای پوست و مو می باشد .بخور صورت با روغن گل سرخ نیز در شفافیت و مرطوب شدن  پوست موثر است.زخم های پوستی با استفاده از این روغن سریع تر بهبود یافته و مایدن این روغن به موها سببدرخشان شدن موها می شود.

زیبایی پوست با روغن گل سرخ

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *