افزایش خلاقیت

با گشت و گذار در طبیعت کودکان شادی داشته باشید

آیا می دانید گشت و گذار در طبیعت و تماشای مناظر زیبای طبیعی می تواند باعث ایجاد نشاط و شادمانی در شما و کودکتان  شود .گشت و گذار کودکان در طبیعت سبب افزایش انرژی و شادی و تخلیه هیجان های روحی آن ها می شود .بنابراین پیشنهاد میکنیم این مطلب را بخوانید تا از فوائد گردش کودکان در مناظر طبیعی آگاه شوید و آخر هفته خود را در کنار خانواده در دل طبیعت بگذرانید.
  • کاهش استرس

تفریح کودکان در جنگل و فضاهای باز طبیعی استرس های کودکانه را کاهش داده و سبب تخلیه انرژی های منفی آن ها می شود .منظور ما از طبیعت این نیست که حتما راه دوری بروید بلکه نزدیکترین فضای سبز منزل نیز می تواند به کاهش اضطراب در کودکان مضطرب کمک کند .

  • کاهش بی دقتی

مطالعات روانشناسان حاکی از این است که گشت و گذار کودکان در طبیعت و فضای سبز شهری سبب درمان اختلال بی دقتی و کم توجهی کودکان شده و قدرت تفکر و حس کنجکاوی آن ها را افزایش می دهد.

  • افزایش خلاقیت

گذرندان اوقات فراغت کودکان در طبیعت سبب می شود تمرکز و توجه کودکان افزایش یافته و از این طریق باعث تقویت  مهارت های ادراکی و شناختی‌شان و مطلوب شدن عملکرد ذهنی آن ها می شود .

پیشگیری از چاقی

  • پیشگیری از ابتلا به چاقی

رفتن به طبیعت و تحرک کودکان سبب افزایش فعالیت بدنی آن ها شده و از ابتلا به چاقی جلوگیری می کند .دویدن ، پریدن و  خاک بازی در بیرون از منزل باعث افزایش قدرت بدنی و سلامتی جسم و روح کودکان می شود.

  • احترام به محیط زیست

گردش کودکان در طبیعت باعث می شود کودکان ما با بافت محیط زیست منطقه زندگی خود بیشتر اشنا شده و احترام به محیط زیست و حفاظت از طبیعت را بیاموزند. با گل ها و حیوانات مختلف آشنا شده و سطح اطلاعات عمومیشان افزایش یابد .با رفتن به دل طبیعت  همراه با خانواده از گذر فصل ها ، نقاشی های زیبای خالق هستی در طبیعت و نعمت های الهی  لذت ببرید .

 

با گشت و گذار در طبیعت کودکان شادی داشته باشید

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *