لخته خون در بدن چه علایمی دارد؟

ایجاد لخته خون در بدن با عوارض خطرناکی می تواند همراه باشد .برای این که سریع تر از عوارض ایجاد لخته خون در بدنتان پیشگیری کنید باید از نشانه های آن اطلاع داشته باشید این مطلب به معرفی این نشانه ها می پردازد.
  • لخته خون و متورم شدن پاها و بازوها

وجود تورم در پا یا بازو یکی از علایم وجود لخته خون در بدن می باشد .زمانی که مدت طولانی در جایی بنشینید و بدنتان فاقد حرکت باشد لخته خونی در بدنتان به وجود آید و جریان خون را در پاها و بازوها مسدود نماید. جریان خون به علت گرفتگی رگ ها به وسیله لخته خون کند شده و سبب تورم بازو و پا می شود .

  • دردناک شدن بازو و پا به لیل وجود لخته خون

زمانی که لخته خون در پاها یا بازوها ایجاد می شود علاوه بر تورم سبب درد و سفتی عضلات پشت ساق پا نیز می شود که عموما با گرفتگی عضلات اشتباه گرفته می‌شود. برای تشخیص دقیق تر نیاز به سونوگرافی کالر داپلر از رگ های پا ضروری به نظر می رسد .

تورو و درد در پشت ساق پا از علایم لخته خون در بدن

  •  دردناک شدن قفسه سینه به علت وجود لخته خون

حمله های قلبی و آمبولی های ریوی هر دو سبب دردناک شدن قفسه سینه می شوند .اما تفاوت بین درد قفس سینه در این دو مورد در نحوه تنفس شما می باشد.بدین صورت که در هنگام ایجاد لخته خون در ریه یا آمبولی هنگام تنفس درد بسیار شدیدی در قفسه سینه احساس می کنید و هنگام تنفس در حملات قلبی  درد شما از قفسه سینه آغاز و به فک و شانه و گردن انتشار می یابد.

  • تنگی نفس به دلیل وجود لخته خون

وجود لخته خون در ریه ها باعث کندی فرآیند اکسیژن رسانی می شود و در نتیجه ضربان قلب افزایش می یابد .در این هنگام احساس تنگی نفس شدیدی می کنید و هر چه سریع تر باید به بیمارستان مراجعه کنید.

لخته خون در بدن چه علایمی دارد؟

  • سرفه بدون علت

اگر تنگی نفس دارید، بدون علت سرفه می کنید و ضربان قلبتان افزایش یافته است به احتمال زیاد لخته خون در بدن شما ایجاد شده است و برای پیشگیری از عوارض آن باید سریعا به مراکز درمانی و اورژانس مراجعه نمایید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *