راز سلامتی و قدرتمند شدن مغز شما اینجاست

مغز اندام بسیار مهمی در ساختار بدن بوده و سلطان بدن می باشد .هرگونه اختلال در  عملکرد این عضو حیاتی عواقب جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت .برای این که مغز سالمی داشته باشید باید به خوبی از آن مراقبت کنید در این مقاله رازهای مراقبت از سلامت مغز را برایتان بازگو می کنیم.

1-استرستان را کنترل کنید

استرس های فراوان موجود در زندگی سبب عملکرد غیرعادی مغز شده و  احتمال ابتلا به اختلالات مغزی را افزایش می دهد .بنابراین آرامش خود را در مواجهه با شرایز استرس زا حفظ کرده و استرستان را کنترل کنید .

2

2-فعالیت بدنیتان را افزایش دهید

میزان تحرک و فعالیت بدنی شما شاخص خوبی برای تعیین سلامت جسم و روح شما می باشد .انجام فعالیت های بدنی مانند پیاده روی  در توانمند کردن مغز و افزایش قدرت تمرکز موثر بوده و عملکرد آن را بهبود می بخشد .

افزایش فعالیت بدنی

3- از زردچوبه استفاده کنید

زردچوبه ادویه مفید و مناسبی جهت درمان اختلالات عصبی و مغزی می باشد.با اضافه کردن زردچوبه به غذاهایتان سیستم عصبی خود را تقویت کرده و مغزتان را قدرتمند کنید .

نقویت مغز با زردچوبه

4- طبیعت گردی کنید

طبیعت گردی در کاهش سطح افسردگی ،استرس و افزایش قدرت تمرکز موثر است .استشمام هوای تازه  در بهبود عملکرد مغز ،بازیابی و ریست شدن دوباره مغز موثر بوده و توان قدرتی مغز را افزایش می دهد.اگر می خواهید ذهن فعال و پویایی داشته باشید آخر هفته ها را به طبیعت گردی و دیدن مناظر طبیعی اختصاص دهید .

طبیعت گردی

5- مصرف میوه ها و سبزیجات تازه را فراموش نکنید

مصرف فراوان میوه‌ ها و سبزیجات تازه علاوه بر تامین سلامتی بدن و کاهش وزن موجب سلامت سیستم  عصبی می شود .با مصرف این گروه از مواد غذایی ریسک ابتلا به سکته های مغزی در شما کاهش یافته و سلامت مغز شما تضمین می شود .ویتامین ها و مواد معدنی موجود در میوه ها و سبزیجات دوستدار سلامت مغز بوده و در افزایش کارایی مغز ،  قدرت تمرکز و پیشگیری از بیماری هایی نظیر افسردگی موثر است.

مصرف میوه و سبزیجات تازه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *