روش های انجام عمل زیبایی گونه گذاری

از عمل زیبایی گونه گذاری چه می دانید؟

امروزه گونه گذاری یکی از پر طرفدار ترین اعمال زیبایی به شمار می آید.این عمل به روش های مختلفی از جمله تزریق چربی استفاده از پروتز و یا سیلیکون و… قابل انجام است در این مقاله شما با ماهیت این عمل زیبایی و پروسه انجام ان با شما صحبت خواهیم کرد.

برجسته کردن گونه ها به چند روش انجام می شود ؟

1–گونه گذاری با تزریق چربی

در این روش ، چربی بدن را با وسایل مخصوص ساکشن چربی از ران پا می گیرندو سپس در دستگاه سانتریفوژ چربی از خون جدا می شود و چربی خالص در داخل گونه تزریق می گردد. این روش بسیار راحت ، بدون درد وتحت بی حسی موضعی در مطب انجام می شود اما معمولا بیش از 50% آن در عرض 2 الی 3 ماه جذب می شود ولذا این روش نیاز به تکرار دارد.

2-استفاده از پروتز

با استفاده از پروتز پورکس یا سیلیکون انجام می شود که توصیه ی ما پروتز پورکس می باشد . روش لیفتینگ در افراد مسن استفاده می شود که بافت شل شده و آویزان گونه از زیر گرد می شود وبه سمت بالا کشیده می شود ولذا گونه ها حالت برجسته پیدا می کند .

 

3-روش استِئوتومی

با استفاده از جراحی روی استخوان های گونه برش داده می شود و سپس استخوان ها در حالت برجسته قرار داده می شود و با پیچ وپلاک محکم می شوند. هر روز افراد بسیاری با استفاده از عملهای مختلف زیبایی اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده واز زندگی خود لذت بیشتری می برند این اطلاعات فقط برای آگاهی شما ارائه شده است .

روش های انجام عمل زیبایی گونه گذاری
برجسته بودن استخوانهای گونه در زیبایی صورت اهمیت بسزایی دارد . در بعضی افراد استخوانهای گونه به میزان کافی رشد نکرده است و لذا گونه های پهن وبی حالتی دارند . چنین افرادی کاندید خوبی برای گذاشتن گونه هستند . این عمل را می توان به تنهایی و یا همراه با سایر عملهای زیبایی صورت مثل جراحی پلاستیک بینی و … . بطور همزمان انجام داد .

متداول ترین روش گونه گذاری چیست؟

برای برجسته تر کردن گونه ها میتوان از روشهای متفاوتی کمک گرفت که مناسب ترین روش ، استفاده از پروتز گونه است . پروتز ها از جنس مخصوصی تهیه شده اند که برای بدن انسان بی ضرر باشند . از نظر ظاهری میتوان آنها را به پلاستیک فشرده تشبیه کرد . پروتزهای گونه سایزها و شکلهای مختلفی دارند که پزشک برای هر بیمار پروتز مناسب را انتخاب خواهد کرد .

نحوه قرار دادن پروتز به چه صورت می باشد؟

پروتز گونه را به دو طریق میتوان روی استخوان گونه قرار داد:
1- از طریق داخل دهان
2- از طریق پلک تحتانی
صرفنظر از اینکه از کدام روش استفاده کنیم این عمل با هر دو روش نیمه بیهوشی و بیهوشی کامل قابل انجام است و مدت زمان آن حدود 45 دقیقه است . تکنیک عمل از طریق داخل دهان : از طریق داخل دهان برش کوچکی بین لثه فوقانی و نسج نرم گونه می دهیم . نسج نرم را از گونه بلند می کنیم . و در نتیجه حفره ای ایجاد می شود که پروتز را درون این حفره و درست روی استخوان گونه قرار می دهیم و آن را فیکس می کنیم .
لازم به ذکر است که این پروتزها به گونه ای طراحی شده اند که مثل کلاهی که روی سر گذاشته می شود ، پروتز روی استخوان می نشیند . سپس محل برش را با نخ قابل جذب می دوزیم . تکنیک عمل از طریق پلک تحتانی:قبل از شروع عمل، محلی که باید پروتز روی گونه قرار گیرد را از روی پوست مشخص کرده و با مارکر مخصوص استریل علامتگذاری میکنیم . این کار باعث میشود که محل گذاشتن پروتز کاملا قرینه باشد . سپس برشی زیر مژه های پلک تحتانی و درست به موازات لبه پلک میدهم . این برش دقیقا همان برشی است که از آن برای برداشتن پف پلک تحتانی استفاده میکنیم .از محل این برش پوست روی گونه را در قسمت دلخواه از روی استخوان بلند کرده و پروتز را در محل خود قرار داده و فیکس میکنیم و سپس محل برش را میدوزیم . از آنجا که محل برش زیر مژه ها است جای برش نخواهد ماند.

احتیاط های لازم بعد از عمل 

1 –در روش داخل دهانی برشی روی پوست صورت شما داده نخواهد شد و در روش پلک تحتانی برش ما محدود به زیر مژ ه های پلک پایینی است ولی بعد از عمل برای جلوگیری از ورم صورت ، روی صورت شما چسب زده خواهد شد .
2 – تا 24 ساعت بعداز عمل از کمپرس سردصورت استفاده کنید . بدین منظور کافی است چند تکه یخ را درون کیسه فریزر ریخته و آنرا روی صورت خود قرار دهید .
3 – بعد از عمل آنتی بیوتیک خود را دقیقا مصرف کنید .
4 –در روش داخل دهانی روزی 3 بار با دهان شویهٌ بتادینه دهان خود رابشویید .
5 – بعد از عمل تا دو روز از رژیم غذایی نرم استفاده نمایید . بعد از آن خوردن هر گونه غذایی بلامانع است .
6 – نخ های بخیه داخل دهان شما قابل جذب هستد و نیازی به کشیدن آنها نیست.

منبع :وب سایت دکتر جعفری پور

ویرایش و گردآوری : سلامت وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *