کاربرد لیزر در حذف موهای زائد بدن

کاربرد لیزر در حذف موهای زائد بدن

آیا می خواهید برای همیشه از موهای زائد بدنتان خلاص شوید ؟استفاده از روش های قدیمی برای از بین بردن مو های زائد بدن به طور موقتی در رفع این مشکل موثر است امروز می خواهیم روشی را به شما معرفی کنیم تا برای همیشه با مو های زائد بدنتان خداحافظی کنید .چاره حل مشکل شما اینجاست حذف موهای زائد به وسیله مکانیزم IPL

از کاربرد  IPL در حذف موهای زائد چه می دانید؟

کلمه IPL مخفف Intense Pulse Light است به این معنی که با تاباندن پالس های کنترل شده از نور فیلتر شده به پوست عمل می کند. این نور توسط ملانین (رنگدانه های مو) جذب شده و با تولید گرمای زیادی که در مو می کند ، باعث از بین رفتن سلول های موثر در رشد مو شده و نتیجتاً بدون آسیب به ساختار و منافذ پوست، توانایی رشد مو را از بین می برد.موهای تیره تر به دلیل داشتن رنگدانه های بیشتر ، خیلی سریع تر و راحت تر  گرمای IPL را جذب کرده و به نسبت موهای روشن (که حاوی ملانین و رنگدانه های کمتری می باشند) به درمان پاسخ بهتری می دهند.طبیعتاً IPL  برای موهای سفید و خاکستری اثری نخواهد داشت.

روش انجام  IPL به چه صورتی می باشد ؟

برای انجام IPL به هیچ بیهوشی یا بی حسی نیازی نیست و بیشتر بیماران حس سوزن شدن بسیار محدود و قابل تحملی را گزارش می کنند که به دلیل جذب نور توسط مو ایجاد می شود و با گذاشتن ژل یخ در محدوده تحت درمان تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد .

پس از پایان جلسه درمانی توسط IPL ، فولیکول موها تخریب شده ولی موقتاً مو بر روی فولیکول باقی می مانند و با رشد سلول های سطح پوست طی 1 الی 3 هفته می ریزند. 

عوارض احتمالی روش  IPL  چیست؟

در رفع موهای زائد توسط IPL عارضه خاصی مشاهده نشده است تنها آنکه بلافاصله بعد از جلسه درمانی ممکن است پوست کمی قرمز شود که این حالت طی چند ساعت برطرف خواهد شد.

کاربرد لیزر در حذف موهای زائد بدن

بیمار می بایستی طی چند روز اول بعد از انجام IPL از قرارگرفتن در معرض آفتاب ؛انجام سولاریوم و حمام آفتاب خودداری کند.

مدت زمان لازم  برای حذف موهای زائد با روش IPL

به طور متوسط برای حصول نتیجه مطلوب 4 الی 8 جلسه با فواصل 4 الی 6 هفته بین هرجلسه لازم است.

موهای قسمت های فوقانی بدن مانند صورت و زیر بغل نسبت به موهای پاها دارای رشد بیشتری می باشند بنابراین فواصل جلسات در این مناطق نسبت به پاها کمتر می باشد.

  هرجلسه درمان با IPL  چقدر زمان می برد؟

هر جلسه به نسبت وسعت محدوده تحت درمان، از چند دقیقه تا یک ساعت می تواند به طول انجامد.

منبع :وب سایت دکتر تورانی

ویرایش و گردآوری : سلامت وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *