بند آوردن خونریزی قاعدگی

بند آوردن خونریزی قاعدگی با طب سنتی

قاعدگی فرایندی طبیعی است که پس از بلوغ و تا زمان فرارسیدن یائسگی در زنان اتفاق می افتد اما در برخی موارد برخی زنان و دختران به دلایل گوناگونی دچار خونریزی های شدید و ازدیاد خون در دوران قاعدگی می شوند که  همین امر می تواند روند عادی زندگی آن ها را بر هم زده و برای آن ها مشکلات بی شماری را ایجاد نماید .به همین دلیل در سلامت وب امروز تصمیم گرفتیم تا شما را با روش های مفید بند آوردن خونریزی قاعدگی با طب سنتی آشنا نماییم تا شما بتوانید با استفاده از روش های طبیعی خونریزی های سنگین دوران قاعدگی را به آسانی متوقف نمایید .

بند آوردن خونریزی قاعدگی 

بند آوردن خونریزی قاعدگی معمولا یکی از مهم ترین روش های معمول برای متوقف نمودن خونریزی های شدید در دوران قاعدگی است .اما به راستی چرا برخی زنان و دختران دچار خونریزی های شدیدی در دوران قاعدگی می شوند ؟علل این پدیده را می توانید در ادامه این نوشتار مطالعه و ملاحظه بفرمایید.

بند آوردن خونریزی قاعدگی با قرص


مهم ترین علل خونریزی های شدید در دوران قاعدگی 

به طور معمول و عادی در یک دوره قاعدگی می بایست در حدود 30 تا 40 میلی لیتر خون از بدن یک زن خارج شود در صورتی که میزان دفع خون به بیش از مقدار یاد شده یعنی  به بیش از 80 میلی لیتر برسد در این حالت فرد دچار خونریزی شدید قاعدگی یا حالتی به نام منوراژی شده است .رایج ترین و مهم ترین دلایل خونریزی های شدید در دوران قاعدگی را می توان موارد زیر برشمرد:

  1. عدم تعادل هورمونی
  2. وجود پولیپ در دهانه رحم
  3. فیبروم رحم
  4. پولیپ آندومتر
  5. بیماری التهابی لگن (PID)
  6. سرطان دهانه رحم
  7. سرطان آندومتر
  8. استفاده از دستگاه های داخل رحمی
  9. مصرف برخی از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و وارفارین

بند آوردن خونریزی های قاعدگی با طب سنتی

ابوعلی سینا پزشک و حکیم پر آوازه ایرانی برای درمان خونریزی طولانی قاعدگی از خواص برخی گیاهان طبی استفاده می کرده اند که این گیاهان به علت دارا بودن خواص قابض و جمع کنندگی در کنترل خونریزی های بیش از حد رحمی تاثیر مثبتی دارند و با ایجاد تعادل در میزان ترشح هورمون ها از افزایش خون قاعدگی جلوگیری کرده و بدین طریق به بند آوردن خونریزی های قاعدگی در طب سنتی کمک می کنند .این گیاهان عبارتند از :


1.گزنه

یکی از مفید ترین گیاهان دارویی برای زنان گیاهی به نام گزنه است که به علت دارا بودن مقادیر بسیار بالایی از ماده معدنی آهن در کاهش و بند آوردن خونریزی قاعدگی زنان بسیار موثر و سودمند است .به منظور استفاده از این گیاه شگفت انگیز و خواص دارویی آن در این زمینه می توانید از دم نوش گزنه استفاده نمایید .بدین منظور  یک لیوان آب را  بر روی حرارت قرار دهید اجازه دهید آب بجوشد و زمانی که جوش آمد شعله را خاموش کنید. اکنون  10 گرم گیاه گزنه را درون آب جوش بریزید و درپوشی بر روی ظرف قرار دهید پس از ده دقیقه دمنوش شما آماده نوشیدن می باشد .

بند آمدن خونریزی قاعدگی نی نی سایت


2.زرشک

یکی دیگر از مواد گیاهی بسیار مفید برای بند آمدن خونریزی قاعدگی نی نی سایت گیاهی ارزشمند به نام زرشک است که نوشیدن آب آن می تواند در این زمینه مفید بوده و کاربرد موثری داشته باشد .همچنین جهت بند آمدن خونریزی های شدید قاعدگی می توانید مقدار 30 گرم زرشک را  به همراه 500 میلی لیتر آب جوش در قوری یا کتری در داری بریزید. سپس آن را به مدت ده دقیقه حرارت دهید و پس از دم کشیدن، آن را صاف کرده و روزانه سه فنجان از آن بنوشید .

بند آمدن خونریزی قاعدگی با طب سنتی


3.انار

گل درخت انار به دلیل دارا بودن خواص قابضی داروی مفید دیگری برای بند آوردن خونریزی قاعدگی می باشد .برای بهره مندی از خواص این ماده می توانید از آن به صورت جوشانده، دم کرده، محلول شستشوی واژن و یا شیاف استفاده نمایید .همچنین مصرف رب انار به همراه غذا می تواند در این زمینه موثر بوده و اثرات مورد نظر شما را به همراه داشته باشد .

قرص برای قطع خونریزی قاعدگی


4.بومادران

بر اساس تحقیقات انجام شده مصرف گیاه بومادران در طی دوران قاعدگی می تواند درمان مناسبی برای قاعدگی های شدید و قطع خونریزی به شمار آید .عرق بومادران با دارا بودن طبع گرم خود بند آورنده خونریزی بوده و برای بند اوردن خونریزی قاعدگی مصرف به اندازه آن مفید به نظر می رسد .

قطع اورژانسی خونریزی پریود


5.مورد

دم کرده ی دانه ی مورد به علت دارا بودن خواص منقبض کنندگی قوی، در لخته کردن خون و قابضیت رگ های خونی تاثیر بسزایی داشته و باعث قطع خونریزی قاعدگی می شود.بدین منظور برای تهیه دم کرده این گیاه حدود 30 گرم از گیاه مورد را درون نصف لیوان آب جوش بریزید و پس از دم کشیدن آن روزانه سه فنجان از این دمنوش بنوشید .

درمان خونریزی طولانی قاعدگی


6.تخم گشنیز

تخم گشنیز داروی قدرتمند گیاهی دیگری برای درمان خونریزی های شدید قاعدگی است .جهت قطع اورژانسی خونریزی پریود  4 قاشق چای خوری تخم گشنیز را در دو فنجان آب بجوشانید پس از آماده شدن و دم کشیدن  کمی عسل طبیعی به آن اضافه کرده و روزی یک فنجان از این نوشیدنی بنوشید .


7.بیدمشک 

عرق بیدمشک یکی دیگر از داروهای گیاهی قدرتمند برای قطع خونریزی قاعدگی است که می تواند با دارا بودن خواص آرامبخشی و قابضی خود بلافاصله خونریزی را بند آورده و از دفع خون جلوگیری نماید .

خواص بیدمشک در طب سنتی


8.افسنطین 

گیاه افسنطین گیاه ارزشمند دیگری است که برای کاهش لخته های خونی و قطع خونریزی  دوران قاعدگی بسیار مفید است .این گیاه با تنظیم هورمون های زنانه در بند آوردن خونریزی قاعدگی تاثیر مثبت و موثری دارد .شما می توانید با نوشیدن دم کرده افسنطین از خواص این گیاه دارویی بهره مند شوید و یا از قرص برای قطع خونریزی قاعدگی استفاده نمایید .

افسنطین برای بند آوردن خونریزی


مواد مضر برای بند آوردن خونریزی قاعدگی کدامند؟

عوامل مضر برای خونریزی های شدید قاعدگی شامل بابونه،شنبلیله،مارچوبه،آناناس،زعفران،کاکائو،لوبیا،کلم آب پز،زیره،ترخون ،جعفری،انگور سیاه یا قرمز ،سیر،خور ش قیمه،تره،شیر ،پر سیاوشان،مرزنجوش ،تخم کرفس،رازیانه،سیاهدانه،حنظل،ناخنک،همیشه بهار،صبر زرد،تخم گیاه یونجه،حب آنغوزه،روناس،کاکنج،بادیان،شیرین بیان،جاوشیر،مالت جو،مخمر آب جو،گیاهان دارای هورمون جنسی زنانه،و زیاده روی در مصرف ویتامین های گروه ب می باشد .ابوعلی سینا مصرف آین مواد غذایی و ترکیبات گیاهی را در افزایش خون قاعدگی موثر دانسته و پرهیز از آن ها را برای قطع قاعدگی مفید دانسته است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *