آشنایی با شیوه های مختلف دم کردن قهوه

قهوه نوشیدنی بین المللی است که طرفداران بی شماری دارد.این نوشیدنی دارای کافئین بسیاری است که مزایای خاص خود را دارد.روش های متفاوت دم کردن قهوه سبب شده است تا نام های متفاوتی را برای قهوه برگزینند و قهوه ترک ،فرانسه و اسپرسو رایج ترین نام هایی است که شما شنیده اید .برای این که با روش دم کردن قهوه آشنا شوید با این مقاله سلامت وب همراه شوید.

قهوه ترک

قهوه ترک قهوه آسیاب شده ایست که توسط قهوه جوش های معمولی به راحتی در منزل قابل تهیه می باشد .این نوع قهوه در فنجان های قهوه خوری کوچک سرو می شود و برای تهیه آن یک قاشق مرباخوری قهوه ترک را به همراه یک قاشق مرباخوری شکر درون یک فنجان آب سرد بریزید و به خوبی هم زنید سپس آن را درون قهوه جوش ریخته و بر روی حرارت ملایم قرار دهید وقتی بر روی قهوه کف ایجاد شد آن را از روی حرارت بردارید و در فنجان ریخته و سرو نمایید .این نوع قهوه حاوی مقداری کف بر روی فنجان و مقداری لرد در ته فنجان باید باشد.

قهوه ترک

قهوه فرانسه

این نوع قهوه زبرتر از قهوه ترک آسیاب شده و به وسیله دستگاه قهوه ساز تهیه می شود.قهوه در درون فیلتر کاغذی باقی می ماند و عصاره قهوه به همراه آب گرم خارج و در مخزن دستگاه جمع می شود .این نوع از قهوه فاقد کف و لرد بوده و عموما در لیوان معمولی سرو می شود.

قهوه فرانسه

قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو ما بین دانه های قهوه فرانسه و ترک بوده و به وسیله دستگاه اسپرسو تهیه می شود.آب با فشار زیاد از قهوه عبور کرده به نحوی که عصاره قهوه به طور کامل خارج می شود . این نوع قهوه در فنجان های بسیار کوچک سرو می شود و دارای کف نازکی بر روی فنجان است .

قهوه اسپرسو

قهوه لاته

این نوع از قهوه بر پایه قهوه اسپرسو تهیه می شود

و یک سوم آن قهوه اسپرسو و مابقی از شیر تشکیل شده است . بر روی این قهوه حدود یک سانتی متر کف شیر قرار دارد . با مصرف این نوع نوشیدنی تلخی کمتری را احساس خواهید نمود .

قهوه لاته

 قهوه موکا

این نوع از قهوه نیز بر پایه قهوه اسپرسو تهیه می شود

و حاوی اسپرسو ،شکلات داغ و شیر می باشد .

برای تهیه این نوع قهوه درون یک ماگ قهوه اسپرسو را بریزید

و سپس یک لیوان شیر گرم به آن اضافه کنید

و در نهایت مقدار کمی هات چاکلت به آن اضافه کرده

و نوش جان کنید .

قهوه موکا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *