اطلاعات مفید در مورد سلولیت و راه های درمان آن

سلولیت عارضه ایست که در بسیاری از افراد چاق و لاغر دیده می شود و افراد دچار این عارضه دارای پوستی شبیه پوست پرتقال در نواحی ران ،باسن ،شکم و پهلو می باشند .برجستگی و فرو رفتگی در پوست افراد مبتلا به سلولیت زیاد دیده می شود و موجب اختلال گردش خون و تورم اندام های بدن می شود .برای این که با این عارضه بیشتر آشنا شوید با سلامت وب امروز همراه باشید.

سِلولیت چیست ؟

سلولیت (Cellulite) عارضه ایست که مختص افراد چاق نبوده و در افراد لاغر نیز دیده می شود .پوست اندام هایی مانند ران و شکم در این عارضه دچار فرورفتگی و برجستگی شده و شبیه پوست پرتقال می شود . در صورت پیشرفت سلولیت گردش خون دچار اختلال شده و اندام های بدن سفت و متورم می شود .سلولیت در اثر تجمع مواد زائد مولکول های آب ،مواد معدنی و ویتامین ها در بدن که در فرایند سوخت و ساز شرکت نکرده اند اتفاق می افتد .

راه های درمان سلولیت

عوامل موثر در ایجاد سلولیت

  1. سفیدی پوست
  2. عدم تحرک
  3. عدم پیروی از برنامه غذایی مناسب
  4. استعمال دخانیات
  5. وراثت
  6. اختلالات هورمونی
  7. استفاده از لباس های تنگ و چسبان

این عارضه چگونه ایجاد می شود؟

این عارضه در اثر جمع شدن چربی در حفره های بافت هیپودرم اتفاق می افتد و چربی های تجمع یافته با فشار بر عروق لنفی مانع از فعالیت لنف می شوند .مواد زائد و چربی های تجمع یافته با رسوب به دیواره عروق و رگ های خونی موجب گشاد شدن عروق می شود .در اثر گشاد شدن عروق آب و پلاسما به بیرون تراوش کرده و در بافت رسوب کرده و باعث تشکیل رشته بافت های فیبری می شوند.در اثر تشکیل بافت فیبری جریان خون به بافت دسترسی نداشته و خاصیت ارتجاعی پوست از بین می رود در نتیجه شاهد این عارضه  و پوست پرتقالی شدن اندام ها خواهیم بود.برای پیشگیری از ابتلا به این مشکل  می توان از برنامه غذایی حاوی میوه ها و سبزیجات تازه استفاده نمود و در کنار آن تکنولوژی های جدیدی که در کلینیک های زیبایی ارائه می شود می تواند راه درمان مناسبی برای رفع این عارضه محسوب شود.

راه های درمان سلولیت

درمان سلولیت با لیزر و اولتراسوند

در این روش درمانی با انتقال امواج اولتراسوند یا فراصوت به عمق پوست مولکول های چربی شکسته شده و انرژی گرمایی موجب درمان سلولیت و بهبود ظاهر و الاستیته پوست می شود. چربی های شکسته شده از طریق کبد از بدن خارج می شود .این روش سرپایی و غیر تهاجمی بوده و قابل استفاده برای انواع پوست می باشد .

درمان سلولیت با اندرمولوژی

تکنیک اندرمولوژی با ایجاد مکش و ماساژ به طور هم زمان باعث افزایش میزان جریان خون در منطقه تحت درمان شده و از این طریق سلول های چربی تجمع یافته را کاهش می دهد.این تکنیک با تحریک کلاژن سبب بهبود ظاهر پوست و افزایش قوام و الاستیته پوست شده و برجستگی و فرورفتگی های پوست را از بین می برد.تعداد جلسات درمانی حداقل 10 جلسه می باشد و انجام جلسات درمانی به صورت یک روز در میان تصیه می شود .مدت زمان هر جلسه به طور تقریبی بین 30 تا 90 دقیقه متغیر می باشد.

اندرمولوژی درمان کننده سلولیت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *