امروز:25/09/2023
انئاع کرم های لایه بردار

دانستنی های مفید در مورد کرم های لایه بردار

کرم های لایه بردار جهت برطرف نمودن مشکلات پوستی و بازسازی و نوسازی پوست استفاده می شود و سبب روشن شدن رنگ پوست و از بین بردن اثرات پیری پوست مانند چین و چروک و یا لک های تیره می شوند.برای آن که در مورد لایه بردار ها بیشتر بدانید خواندن این نوشته سلامت وب را به شما توصیه می کنیم.

کرم های لایه بردار

کرم های لایه بردار محصولات شیمیایی هستند که سبب برطرف نمودن مشکلات پوستی و بازسازی و بهسازی پوست می شوند.این کرم ها با لایه برداری از سطح پوست موجب تحریک کلاژن و در نتیجه ترمیم و نوسازی پوست می شوند.

ترکیبات تشکیل دهنده کرم های لایه بردار

کرم های لایه بردار عموما حاوی ترکیبات زیر می باشند

  •  اسیدهای میوه (آلفاهیدروکسی اسید) 
  • تری کلرواستیک اسید
  • فنول
  • زرورسینول 
  • سالیسک اسید

 کرم های لایه بردار به چند دسته تقسیم می شوند؟

1-تریتوئین

این دسته از کرم های لایه بردار از مشتقات ویتامین ها بوده و مناسب برای درمان برخی از بیماری های پوستی مانند آکنه و یا لک های تیره می باشند.

2-اسید های میوه

این دسته از کرم های لایه بردار حاوی اسید میوه هایی نظیر اسید مالیک (سیب)،اسید سیتریک (آناناس و مرکبات )اسید گلیکولیک (نیشکر )اسید لاکتیک (میوه های ترش )اسید ماندلیک (بادام تلخ )اسید تارتاریک (انگور )می باشند که می توانند با هم و یا به تنهایی در ترکیبات کرم لایه بردار استفاده شوند.

کاربرد کرم های لایه بردار

 چه افرادی نباید از کرم های لایه بردار استفاده کنند؟

  • افراد دارای پوست حساس
  • بیماران مبتلا به تبخال یا زرد زخم
  • مبتلایان به لوپوس

مکانیسم عملکرد کرم های لایه بردار به چه صورت می باشد؟

مصرف موضعی این کرم ها سبب از بین رفتن لایه بیرونی پوست شده و با لایه برداری سطحی و یا عمیق پوست موجب نوسازی و بهبود وضعیت پوست می شوند.پس از لایه برداری پوست ،پوست نازک شده و باید مراقبت بیشتری از آن نمود و هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب حتما از کرم های ضدآفتاب باید استفاده نمود.برای کسب نتیجه بهتر حداقل بین 5 الی 6 ماه باید از این کرم ها استفاده نمایید.

کرم های لایه بردار

بهترین زمان استفاده از کرم های لایه بردار در طول سال

استفاده از این کرم ها محدود به زمان خاصی نیست تنها نکته مهم در مصرف آن ها مراقبت از پوست در مقابل آفتاب پس از لایه برداریست.اگر نمی توانید از پوستتان در مقابل آفتاب به خوبی مراقبت کنید بنابراین لایه برداری پوستتان را به فصول پاییز و زمستان موکول کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.