لیزر موهای زائد چه مزایا و چه معایبی دارد؟

حذف و از بین بردن موهای زائد موضوعی است که که ممکن است ذهن شما را نیز درگیر کرده باشد .تمام روش های زائل نمودن موهای زائد بدن موقتی بوده و مجددا موها رشد می کنند .اما لیزر روشی است که تاثیر دائمی داشته و موهای زائد بدنتان را پس از طی پروسه درمانی به کلی از بین می برد این روش معایب و مزایایی دارد که این مقاله به تشریح این موضوع پرداخته است.

مزایای لیزر موهای زائد چیست ؟

یکی از روش های پر طرفدار برای از بین بردن موهای زائد لیزر درمانی می باشد این روش بازدهی بیشتری نسبت به سایر روش های حذف موهای زائد داشته و به طور دائم می تواند موهای زائد در قسمت های مورد نظر شما را از بین ببرد .این روش سریع ترین روش حذف موهای زائد بوده و برای از بین بردن موهای زائد قسمت های کوچکی از بدن مانند پشت لب به زمان بسیار کمی نیاز دارد.ماندگاری این روش دائمی  بوده  و پس از گذراندن جلسات درمانی مورد نیاز اثر گذاری آن را مشاهده خواهید نمود .

مزایا و معایب حذف موهای زائد با لیزر

معایب لیزر موهای زائد چیست؟

هر روش درمانی به موازات داشتن محاسنی معایبی نیز دارد .لیزر موهای زائد نیز از این قاعده مستثنی نبوده و استفاده از آن در برخی افراد سبب ایجاد عوارض پوستی نظیر سوزش پوست، خارش، تورم، تغییر رنگ پوست و بی حسی اطراف قسمت لیزر شده می شود .هزینه انجام این روش بسیار بالا بوده و بسیاری از افراد قادر به پرداخت هزینه های مربوطه نمی باشند .

اثر پذیری لیزر موها به چه عواملی وابسته است؟

امکان اثر بخشی لیزر موهای زائد در چه افرادی بیشتر است؟

موفقیت این روش به دو عامل رنگ مو و نوع پوست وابسته بوده و  فقط  انجام آن بر روی فولیکول های فعال در حال رشد موثر است. میانگین جلسات مورد نیاز لیزر مو بین ۳ الی ۸ هفته بوده و بسته به چرخه رشد مو و سطح مورد نظر ممکن است کاهش یا افزایش داشته باشد .

اقدامات قبل و بعد از لیزر

اقدامات مورد نیاز قبل و بعد از انجام لیزر موهای زائد کدامست؟

  • جهت انجام لیزر به مراکز و کلینیک های معتبر مراجعه کنید .
  • قبل از انجام لیزر به مدت ۷ هفته از روش های الکترولیز، وکس، بند، اپیلاسیون استفاده نکنید .
  • پس از لیزر از مرطوب کننده ها  و کیسه های یخ  برای درمان سوزش مختصر پوستتان استفاده کنید .
  • موهای لیزر شده بعد از ۴ هفته کاملا از بین می روند پس در طول این دوره حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *