امروز:05/07/2022
لیزر موهای زائد چیست

لیزر موهای زائد چه مزایا و چه معایبی دارد؟

حذف و از بین بردن موهای زائد موضوعی است که که ممکن است ذهن شما را نیز درگیر کرده باشد .تمام روش های زائل نمودن موهای زائد بدن موقتی بوده و مجددا موها رشد می کنند .اما لیزر روشی است که تاثیر دائمی داشته و موهای زائد بدنتان را پس از طی پروسه درمانی به کلی از بین می برد این روش معایب و مزایایی دارد که این مقاله به تشریح این موضوع پرداخته است.

مزایای لیزر موهای زائد چیست ؟

یکی از روش های پر طرفدار برای از بین بردن موهای زائد لیزر درمانی می باشد این روش بازدهی بیشتری نسبت به سایر روش های حذف موهای زائد داشته و به طور دائم می تواند موهای زائد در قسمت های مورد نظر شما را از بین ببرد .این روش سریع ترین روش حذف موهای زائد بوده و برای از بین بردن موهای زائد قسمت های کوچکی از بدن مانند پشت لب به زمان بسیار کمی نیاز دارد.ماندگاری این روش دائمی  بوده  و پس از گذراندن جلسات درمانی مورد نیاز اثر گذاری آن را مشاهده خواهید نمود .

مزایا و معایب حذف موهای زائد با لیزر

معایب لیزر موهای زائد چیست؟

هر روش درمانی به موازات داشتن محاسنی معایبی نیز دارد .لیزر موهای زائد نیز از این قاعده مستثنی نبوده و استفاده از آن در برخی افراد سبب ایجاد عوارض پوستی نظیر سوزش پوست، خارش، تورم، تغییر رنگ پوست و بی حسی اطراف قسمت لیزر شده می شود .هزینه انجام این روش بسیار بالا بوده و بسیاری از افراد قادر به پرداخت هزینه های مربوطه نمی باشند .

اثر پذیری لیزر موها به چه عواملی وابسته است؟

امکان اثر بخشی لیزر موهای زائد در چه افرادی بیشتر است؟

موفقیت این روش به دو عامل رنگ مو و نوع پوست وابسته بوده و  فقط  انجام آن بر روی فولیکول های فعال در حال رشد موثر است. میانگین جلسات مورد نیاز لیزر مو بین ۳ الی ۸ هفته بوده و بسته به چرخه رشد مو و سطح مورد نظر ممکن است کاهش یا افزایش داشته باشد .

اقدامات قبل و بعد از لیزر

اقدامات مورد نیاز قبل و بعد از انجام لیزر موهای زائد کدامست؟

  • جهت انجام لیزر به مراکز و کلینیک های معتبر مراجعه کنید .
  • قبل از انجام لیزر به مدت ۷ هفته از روش های الکترولیز، وکس، بند، اپیلاسیون استفاده نکنید .
  • پس از لیزر از مرطوب کننده ها  و کیسه های یخ  برای درمان سوزش مختصر پوستتان استفاده کنید .
  • موهای لیزر شده بعد از ۴ هفته کاملا از بین می روند پس در طول این دوره حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.