ریباندینگ مو چیست؟+تفاوت کراتینه و ریباندینگ در چیست؟

امروزه روش های زیادی برای برطرف نمودن وز ،زبری و خشکی موهای سر وجود دارد که ریباندینگ مو یکی از آن هاست .اگر به دنبال صاف کردن موهای خود به صورت دائمی می باشید ریباندینگ مو یا صافی مو به روش ژاپنی مناسب شماست .در مقاله امروز سلامت وب قصد داریم تا شما را با ریباندینگ مو ،روش انجام آن ،مزایا و معایب آن و تفاوت آن با کراتینه کردن موها آشنا کنیم پس با سلامت وب امروز همراه باشید تا اطلاعات مفید و جالبی را در این زمینه کسب نمایید .

ریباندینگ مو چیست؟

ریباندینگ مو روشی نسبتا دائمی و بسیار مناسب برای افرادی است که در آرزوی داشتن موهایی صاف و یکدست می باشند .با استفاده از این روش شما می توانید در عرض چند ساعت موهایی صاف و نرم داشته باشید و زیبایی موهایتان را بیفزایید .این روش پروسه ای چند مرحله ای است که با اعمال مواد شیمیایی و حرارت هم زمان بر روی مو انجام می شود و در انتها سبب صاف،یکدست و براق شدن موها خواهد شد .

قیمت مواد ریباندینگ مو


مکانیسم عملکرد ریباندینگ مو به چه صورت می باشد؟

ساختار موهای شما از اسید آمینه و پروتئین تشکیل یافته است و همین ترکیبات به همراه تاثیر عوامل ژنتیکی سبب فرم دهی به موها و تعیین ساختار موهای (صاف ، فر ، مجعد) شما می شوند. در طی فرایند ریباندینگ کردن موها این پیوند شکسته شده و ساختار موها مجددا بازسازی می شود.در واقع در طی این فرایند اوربیت های طبیعی موها با استفاده از مواد شیمیایی و گرما، مجدداً مرتب شده ، بارگذاری شده و تاب ها و فرهای مو صاف می شوند .


مزایای ریباندیگ مو

 1. صاف شدن دائمی موها بر خلاف سایر روش ها
 2. بهبود وضعیت ظاهری موها
 3. صاف ماندن موها در هنگام عرق کردن ،رفتن به حمام یا سونا و قرار گرفتن در مقابل باد
 4. صرفه جویی در زمان جهت مرتب کردن روزانه موها

فیلم آموزش ریباندینگ


پروسه ریباندینگ مو چگونه انجام می شود؟

ابتدا موها به وسیله یک شامپوی ملایم و بدون استفاده از نرم کننده شسته شده و سپس به وسیله سشوار بیشتر رطوبت موها را گرفته و موها را به صورت نمناک در می آورند .اکنون با تقسیم موها کرم صاف کننده (ماده شل کننده جهت شکستن پروتئین موها ) به موها زده می شود و با کشیدن پلاستیک نازکی به موها به مدت نیم تا یک ساعت به موها استراحت می دهند .

سپس پس از طی مدت زمان یاد شده موها در حدود 10 الی 40 دقیقه بخار داده شده و سپس مجددا شسته می شود .مجددا موها با سشوار خشک شده و به وسیله یک محلول کراتینه مورد شست و شو قرار می گیرند .اکنون موها به وسیله اتوی مو با درجه 180 درجه تا حد صاف شدن اتو کشیده می شوند.

در این مرحله موها مجددا تقسیم بندی شده و ماده خنثی کننده به مدت نیم ساعت بر روی موها قرار می گیرد . این ماده سبب بازسازی پیوند ها و تغییر ساختار مو می شود و در نهایت این ماده نیز از روی موها شسته شده و موها به وسیله سشوار و اتوی مو کاملا خشک و صاف می شوند .در انتها از سرم تقویتی برای موها استفاده می شود .


نکات مهم و قابل توجه در هنگام ریباندینگ مو

 • درجه حرارت اتوی مو حتما باید 180 درجه باشد .
 • استفاده از اتوی سرامیکی بهتر از اتوی فلزی می باشد .
 • از ماندن بیش از حد کرم صاف کننده بر روی موها جدا خودداری نمایید .

ریباندینگ مو


زمان مورد نیاز برای ریباندینگ مو

زمان مورد نیاز برای ریباندینگ مو بسته به نوع ،اندازه و ضخامت موها بوده و برای موهای بسیار بلند به زمانی در حدود 8 ساعت و برای موهای کوتاه به زمانی در حدود 3 ساعت نیاز می باشد .

مضرات ریباندینگ


مراقبت های لازم پس از ریباندینگ مو

پس از انجام ریباندینگ مو مراقبت از موها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .بدین منظور برای مراقبت  پس از ریباندینگ مو به توصیه های زیر توجه فرمایید :

 1. از بستن موها با کش،گل سر و یا سنجاق به مدت یک ماه پس از ریباند کردن موها خودداری نمایید .
 2. از قرار دادن موها در پشت گوش خودداری نمایید .
 3. از رفتن به سونا و حمام و در کل از خیس کردن موها اجتناب کنید .
 4. برای شستن موها از آب داغ استفاده نکنید .
 5. هنگام خواب موهای خود را بر روی متکا رها کنید .
 6. جهت شست و شوی موها از شامپوی مخصوص پس از ریباند کردن مو استفاده کنید .
 7. جهت ترمیم موها شش ماه پس از ریباند کردن به سالن آرایشی مراجعه کنید .

خرید ریباندینگ


عوارض ریباندینگ مو

عوارض ریباندینگ مو در مقایسه با مزایای این روش بیشتر بوده و عمدتا در اثر استفاده نادرست از مواد و ملزومات مورد استفاده در طی پروسه ریباند کردن موها شاهد بروز مضرات ریباندینگ خواهیم بود .شایع ترین عوارض ریباند موها به شرح زیر می باشد:

 1. مواد شیمیایی و حرارت اعمال شده می توانند در برخی افراد سبب آسیب دیدن موها ،شکننده شدن مو و ریزش مو شود
 2. خشک شدن بیش از حد موها
 3. بروز آلرژی مانند حساسیت و قرمزی در پوست سر
 4. سوختگی پوست سر و همچنین موها به علت بالا بودن درجه اتو

,تفاوت ریباندینگ و کراتینه


تفاوت ریباندینگ مو و کراتینه کردن موها در چیست؟

تفاوت ریباندینگ و کراتینه به صورت لیست زیر می باشد:

 • کراتینه کردن موها علاوه بر صاف کردن موها سبب افزایش حجم موها نیز خواهد شد و به علت استفاده از کراتین ماده ای که مشابه با پروتئین های ساختار مو می باشد موها درخشنده تر و صاف تر شده و به بافت مو آسیب چندانی وارد نخواهد شد.
 • این روش بر خلاف روش ریباند کاملا مناسب موهای نازک و یا موهای کم حجم است.
 • نتایج حاصل از کراتینه تا سه ماه باقی خواهد ماند در نتیجه روش کراتینه مو موقتی و ریباندینگ مو دائمی است.

تا چند مرتبه مجاز به ریباندینگ مو خواهیم بود ؟

ریباندینگ مو قطعاً برای بار اول و دوم سبب آسیب دیدن موهای شما نخواهد شد ، اما انجام ریباندینگ مو برای بار سوم خطرناک بوده و پس از سومین بار موهای شما حتماً آسیب خواهند دید.

,تفاوت ریباندینگ و کراتینه


ریباندینگ مو برای چه موهایی مناسب می باشد؟

این روش مناسب موهای صد در صد طبیعی و موهایی که تا پایه 7 روشن شده بوده و افرادی که موهایشان را به وسیله رنگ و پودر دکلره روشن نموده اند کاندید مناسبی برای انجام این روش به شمار نمی آیند .در ضمن بهتر است بدانید پس از انجام این پروسه به علت استفاده از مواد نرم کننده قادر به روشن کردن و دکلره کردن موهایتان نخواهید بود .


هزینه ریباندینگ مو چگونه محاسبه می شود؟

با توجه به مواد مورد استفاده و دائمی بودن و زمان بر بودن این پروسه ریباند کردن موها روش زیبایی گران قیمتی به شمار می آید .قیمت ریباندینگ مو بر اساس سالن مورد مراجعه شما ،محصولات مورد استفاده و کیفیت و اصل بودن آن ها و دستمزد آرایشگر محاسبه و تعیین خواهد شد.


نتیجه گیری

ریباندینگ مو که به صافی ژاپنی نیز مشهور است پروسه ای شیمیایی است که در طی این فرایند موها به صورت دائمی کاملا صاف، یکدست و براق خواهند شد .ریباند کردن موها همان طور که دارای مزایا می باشد دارای عوارض جانبی نیز هست. اکثر این عوارض عمدتا به دلیل استفاده از مواد شیمیایی نامرغوب و غیر استاندارد ،انجام نادرست مراحل و عدم تخصص فرد انجام دهنده ایجاد می شود .پس از ریباند کردن موها هر شش ماه یک بار باید موهای شما به وسیله روغن های مخصوص و اتوی مو مجددا چک شده و به همین جهت این روش روشی گران قیمت برای صاف کردن موها به شمار می آید .پس از انجام  ریباندینگ به توصیه های آرایشگر خود جهت مراقبت از موهایتان توجه نموده و برای حفظ سلامت و ماندگاری موهای خود جهت ریاند کردن موها به سالن های آرایشی معتبر و مورد تایید اصناف و وزارت بهداشت مراجعه کنید .

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *