راز زیبایی لبخند در چیست؟

امروزه زیبایی مقوله ایست که ذهن بسیاری از مردم را به خود مشغول کرده  و به دنبال روش هایی برای زیبا تر دیده شدن می باشند .اصلاح طرح لبخند یکی از روشهای زیبایی به شمار می رود که توسط دندانپزشکان قابل انجام است با اصلاح طرح لبخندتان لبخندی زیبا و دلنشین داشته باشید.

چگونه می توانیم لبخند زیبایی داشته باشیم ؟

همانطور که میدانید تاثیر یک لبخند زیبا بر چهره هر فرد چیزی است که نمیتوان از نظر دور داشت. لبخند زیبا که امروزه موسوم به لبخند هالیوودی است، سالها ذهن بشر را درگیر خود کرده کما اینکه اسکلتهای مومیایی یافت شده که آثاری از ارتدنسی در آنها به چشم میخورد.
با یک طراحی لبخند درست و اصولی ،شما میتوانید در کارتان بسیار موفقتر باشید چرا که با اعتماد به نفس بسیار بالاتری ، صحبت میکنید، میخندید و دیگران نیز این اعتماد به نفس را در شما باز خواهند یافت. در مجموع یک لبخند زیبا شما را چه از لحاظ اجتماعی و چه در زندگی شخصیتان بسیار شادتر و موفقتر خواهد نمود.
چگونه لبخند زیبایی داشته باشیم؟

عوامل موثر در داشتن لبخندی زیبا

 ۱. دیده شدن دندانهای ثنایا( ۴ دندان جلودر هر فک)

در هر فرد بصورت نرمال باید تمام طول ۴ دندان قدامی فک بالا دیده شود، این موضوع از ویژگیهای یک لبخند جوان وزیباست . یکی از مشخصه های مسن شدن کاهش دیده شدن این دندانها است. بطوریکه با  بالا رفتن سن فرد بتدریج  مقدار کمتری از این دندانها در هنگام لبخند دیده می شوند. بنابراین دیده شدن زیادتر دندانهای ثنایا ( چهار دندان جلو بالا ) نشان دهنده جوانی است.
به طور  کلی میزان دیده شدن دندانهای ثنایا در مردان نسبت به زنان کمتر می باشد. در مردان در هنگام لبخند نسبت به زنان  ،دندانهای پایین بیشتر دیده میشوند. مقدار دیده شدن دندانهای ثنایا ( ۴ دندان قدامی هر فک )تحت تاثیر عوامل دیگری هم هست : ردیف  بودن دندانها، رنگ دندانها، ابعاد دندانها از نظر بزرگ یا کوچک بودن آنها و مسئله مهم دیگر اینکه فرد تا چه حدی دارای اعتماد به نفس است که در موقع لبخند اجازه نشان  دادن دندانهای خود را بدهد.

۲- میزان دیده شدن لثه

لثه سالم  یعنی رنگ لثه صورتی روشن باشد ، در اینصورت دیده شدن حاشیه لثه به زیباتر شدن لبخندتان کمک می کند. لثه های قرمز و دارای  خونریزی و  متورم و بد رنگ  و یا لثه های تحلیل رفته نا سالمند.  ارتفاع و حاشیه لثه و بطور کلی کیفیت و کمیت لثه شما ، چیزی است که هر بیننده ای را ناخود آگاه تحت تاثیر قرار میدهد. میزان دیده شدن لثه ها در حد نرمال باعث زیبایی شما می شود، کمی بیش از حد طبیعی ز منجر به تحت تاثیر قرار دادن دندانها شده و اگر از حد طبیعی فاصله زیادی بگیرد باعث بی روح شدن لبخند شما می شود.

۳- قوس لبخند

قوس لبخند ایده آل دارای دو جزء با رابطه بسیار نزدیک نسبت به یکدیگر است. قوسی که از اتصال لبه دندانهای ثنایای بالا ایجاد می شود و قوسی که در هنگام لبخند بر روی لب پایین ایجاد می شود. رابطه این دو قوس در هنگام لبخند هماهنگی و موازی بودن آنها است. و این هنر یک دندانپزشک خوب و هنرمند است که در طراحی لبخند این توازی را مد نظر قرار دهد.

۴-عرض لبخند

هر چقدر عرض لبخند وسیعتر باشد ،تاثیر آن در فرد بیینده مثبت تر است. پهنای لبخند از طریق پهنای قوس فک بالا معین می شود.(پهنای قوس فک بالا به کمک نحوه کنار هم قرار گرفتن دندانها  بوجود می آید.) برخی افراد دارای قوس دندانی تنگ یا جمع شده هستند بنابراین در هنگام لبخند فقط دندانهای جلو دیده شده و دندانهای عقب تر در داخل و پشت دندانهای جلویی قرار می گیرند که این خوب نیست. در یک لبخند  ایده آل، شما در هنگام لبخند می توانید دندانهای آسیاب کوچک رادر طرفین لبخند مشاهده کنید. میزان پهنای لبخند بر اساس فاکتورهای بیولوژیک تعیین می شود مثلا میزان پهنای لبخند در افراد با جثه بزرگتر زیادتر است. اما نحوه قرارگیری دندانها بر روی قوس فک بالا با هنر یک دندانپزشک زیبایی قابل تغییر و بازیابی است.
منبع :سایت دکتر بهاره سپهریان
ویرایش و گردآوری : سلامت وب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *